انتقاد شدید از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 167 ] - سه شنبه, 1 آذر 1401
انتقاد شدید از فیفا بابت وقت های اضافه طولانی

داور بازنشسته آلمانی به انتقاد شدید از رویکرد فیفا در قبال وقت های اضافه در جام جهانی قطر پرداخت.

 جام جهانی قطر تا کنون به خاطر وقت های اضافی زیاد مورد توجه بوده است. رکورد وقت اضافه در حال حاضر متعلق به دیدار انگلیس و ایران است که در مجموع 24 دقیقه اعلام شد.

بابک رفعتی، داور بازنشسته در آلمان به شدت از رویکرد فیفا انتقاد کرد و گفت: این روش کاملاً بیهوده است و هیچ کس این را نمی خواهد. به خصوص وقتی نتیجه 6 بر 1 است، 12 دقیقه وقت اضافه کاملاً اغراق آمیز است. پیرلوییجی کولینا نظر خودش را اعمال کرده است. البته فکر دیگری پشت این طرح توسط فیفا وجود دارد. اگر یک بازی طول بکشد. طولانی تر می شود و مردم بیش تر جلوی تلویزیون می نشینند و فیفا بیش تر خودش را نشان می دهد. این یک تفکر صرفا تجاری است.

کولینا روز دوشنبه تایید کرد که آن ها می خواهند زمان مصدومیت را با دقت محاسبه کنند و به طور کامل وقت های هدر رفته جبران شود. داور بازی گفت ما نمی خواهیم در یک نیمه فقط 42 یا 43 دقیقه بازی فعال داشته باشیم، این قابل قبول نیست. زمان از دست رفته باید جبران شود. در یک بازی معمولی جام جهانی قطر باید هفت، هشت، نه دقیقه وقت تلف شده را انتظار داشت.

در بازی سنگال و هلند در مجموع ده دقیقه وقت اضافه و در بازی آمریکا و ولز 13 دقیقه وقت اضافه اعلام شد.

رفعتی در ادامه گفت: "بیش تر اشتباهات داوران در وقت های اضافه اتفاق می افتد، زیرا تمرکز کم تر می شود و انرژی کاهش می یابد. این قانون هیچ لطفی به داوران نمی کند."

به گزارش ایسنا، بابک رفعتی او از داوران ایرانی است که در بوندسلیگا داوری کرده است.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول