عزاداری

 

از ترکیب ایران مقابل انگلیس شوکه شدم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 143 ] - سه شنبه, 1 آذر 1401
از ترکیب ایران مقابل انگلیس شوکه شدم

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: از ترکیب ایران مقابل انگلیس در نخستین بازی جام جهانی شوکه شدم و به نظرم مستحق این باخت سنگین نبودید.

تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته نخستین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را با باخت 2 به 6 مقابل انگلیس آغاز کرد. این سنگین ترین شکست ایران در تاریخ جام های جهانی بود.

«اوسیانو کروز» مربی پرتغالی که در جام جهانی 2018 روسیه یکی از دستیاران «کارلوس کی روش» روی نیمکت ایران بود، می گوید ایران مستحق این باخت سنگین مقابل انگلیس نبوده و هنوز هم شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد دارد.

کروز ابتدا درباره اینکه چرا در این دوره به کادر فنی تیم ایران همراه با کی روش اضافه نشد، گفت: دلیلش این بود که من در اسپانیا بودم. من با کی روش خیلی کار کرده ام ولی می خواستم در اسپانیا به مربیگری ادامه بدهم. 10 سال با کی روش کار کردم و دیگر باید خودم به عنوان مربی کار کنم.

وی در خصوص تقابل ایران و انگلیس تصریح کرد: بازی سختی برای ایران بود. ایرانی ها در پِرس انگلیس قرار گرفتند. انگلیس خیلی قوی تر ظاهر شد. نتیجه بدی برای ایران بود و خودم ناراحتم چون ایران شایستگی این نتیجه را نداشت. نگران نباشید. ایران دو بازی دیگر مقابل ولز و آمریکا دارد و فکر می کنم هنوز شانس صعود دارد. الان برای ناامید شدن زود است.

این مربی پرتغالی یادآور شد: کی روش مربی بزرگی است. او یکی از بهترین مربیانی است که با او کار کرده ام. ایران مقابل ولز قطعاً بهتر از انگلیس ظاهر می شود.

کروز در خصوص تغییر تاکتیک و سیستم ایران مقابل انگلیس یادآور شد: صادقانه بگویم؛ از ترکیب ایران شوکه شدم. ترکیب دفاع ایران و هافبک ها را دیدم. نمی دانم. شاید یک چیزی در ذهن کی روش بوده است. کارلوس بازیکنان ایران را به خوبی می شناسد و شاید دلیل خودش را داشته است. شاید می خواسته ارتباطی بین مدافع و هافبک ها برقرار کند اما من شوکه شدم.

دستیار سابق کی روش در ایران در خصوص رویارویی با ولز تصریح کرد: بازی ولز با آمریکا را دیدم. فکر می کنم ایران شانس دارد. نتیجه تساوی ولز و آمریکا باعث شد ایران بتواند خیلی کارها انجام بدهد. مطمئناً ایران مقابل ولز بهتر می شود و همه چیز ممکن است.

کروز همچنین پیشنهاداتی برای بهتر شدن روند بازی ایران ارائه کرد و گفت: پیشنهادم این است که از سردار آزمون بیشتر استفاده کنید. اگر سردار در بازی با انگلیس حضور داشت… شاید نیازی نبود ترابی بازی کند. اجازه بدهید نظرم را داشته باشم. ارتباطی که باید قلی زاده و ترابی شکل می گرفت، نبود. ایران ظرفیت بیشتری دارد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول