بدشانسی مشترک کی روش در ایران و مصر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 154 ] - سه شنبه, 1 آذر 1401
بدشانسی مشترک کی روش در ایران و مصر

روزنامه الوطن قطر از بدشانسی مشترک کی روش در تیم ملی فوتبال ایران و مصر سخن به میان آورد که البته نتیجه ای متفاوت برای این مربی پرتغالی به دنبال داشت.

 تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی 2022 به مصاف انگلیس رفت و با نتیجه 6 بر دو شکست خورد. در این بازی یک حادثه تکراری برای کارلوس کی روش رخ داد و آن مصدومیت سنگربان اصلی تیم علیرضا بیرانوند بود. بیرانوند در دقیقه 20 با هم تیمی خود برخورد شدیدی داشت و نتوانست به بازی ادامه دهد.

انگار بدشانسی در خط دروازه دست بردار کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی ایران نیست. بیرانوند دروازه بان اصلی ایران بود و کی روش امید زیادی به او داشت اما این دروازه بان نتوانست به خاطر آسیب دیدگی شدید به بازی ادامه دهد تا حسینی بدون مقدمه و مستقیما خود را در برابر هری کین و یارانش ببیند که در نهایت 6 گل دریافت کرد.

این برای نخستین بار نیست که کارلوس کی روش در یک رقابت بزرگ با بدشانسی مواجه می شود. این حادثه برای او در تیم ملی فوتبال مصر هم رخ داد. در جام ملت های آفریقا، محمد الشناوی، کاپیتان و دروازه بان اصلی مصر مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد. احمد ابوالجبل، دروازه بان ذخیره مصری جایگزین الشناوی سرشناس شد. او عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داد؛ به ویژه در دیدار برابر ساحل عاج که با پنالتی هایی که گرفت زمینه ساز صعود مصر شد.

ابوالجبل نشان داد که شایستگی جایگزینی الشناوی را دارد و در پایان هم که عنوان بهترین دروازه بان جام را به دست آورد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول