کمیته رفاهی
 

ترکیب احتمالی ایران در مقابل انگلیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 144 ] - دوشنبه, 30 آبان 1401
ترکیب احتمالی ایران در مقابل انگلیس

، ایران - انگلیس، اولین مسابقه امروز جام جهانی است که اهمیت زیادی برای هر دو تیم دارد و در سرنوشت تیم دوم گروه B نیز نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. در حالی که شا...

، ایران - انگلیس، اولین مسابقه امروز جام جهانی است که اهمیت زیادی برای هر دو تیم دارد و در سرنوشت تیم دوم گروه B نیز نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

در حالی که شاید بسیاری ترکیب ایران و سیستم تیم ملی برای دیدار با انگلیس را قابل حدس می پنداشتند اما از شب گذشته شنیده ها از دوحه، خبر از تغییرات مهم در ترکیب می دهند.

به نظر می رسد ایران در این دیدار سه مدافع مرکزی خواهد داشت و سه هافبک دفاعی نیز مورد استفاده خواهند بود تا کی روش تیمش را با ترکیبی کاملا تدافعی به زمین بفرستد.


علیرضا بیرانوند چهارمین بازی در جام جهانی را در مقابل انگلیس، تجربه خواهد کرد. او پس از روزهای درخشان با پرسپولیس و بازگشت به اوج، مصدومیت مختصر را هم پشت سر گذاشته و حالا به دنبال یک درخشش دیگر این بار برابر یاران هری کین است.

**مثلث دفاعی و یک ورود پیش بینی نشده

در حالی که به نظر می رسید کی روش دو مدافع مرکزی را خواهد داشت و روزبه چشمی را به عنوان هافبک دفاعی و مدافع سوم جلوی آنها قرار خواهد داد اما به نظر می رسد سرمربی پرتغالی در تصمیم نهایی، روزبه را رسماً وارد خط دفاعی کرده و قصد دارد از او به همراه پورعلی گنجی و مجید حسینی در این پست استفاده کند.

**مدافعان کناری از زاگرب و آتن

حضور میلاد محمدی و صادق محرمی، چندان هم بعید به نظر نمی رسید و آنها پس از نمایش آمادگی در ترکیب دینامو زاگرب و آاک آتن، جایگاه خود در ترکیب اصلی را پیدا کرده اند. بازیکنانی که برخلاف مدافعان مرکزی، فیزیک تنومندی ندارند اما سمج، دونده و پرتلاش هستند و این ها مشخصه های موردنظر کی روش برای بازیکنانی است که مدافعان کناری ایران در جدال با خوش تکنیک های انگلیس خواهند بود.

**سه هافبک دفاعی با یک شگفتی

بعید به نظر می رسید سعید عزت اللهی مقابل انگلیس روی نیمکت بنشیند اما تصمیم نهایی کی روش بر این اساس است که علی کریمی به جای او بازی کند. کریمی که شاید بزرگترین سورپرایز فهرست ایران هم بود، حالا در اولین بازی شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی دارد. احمد نوراللهی و احسان حاج صفی دو هافبک تدافعی دیگری خواهند بود که شاید نقش هافبک مرکزی هم بگیرند.

**جهانبخش - طارمی در خط آتش تیم ملی

آنچه از آخرین تمرین مشخص شده، زوج خط حمله به جای مثلث هجومی است. مهدی ترابی، وحید امیری، علی قلی زاده و سایرین را فراموش کنید؛ کی روش برای این خط علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی را در نظر گرفته است.

ترکیب احتمالی ایران مقابل انگلیس:

علیرضا بیرانوند

میلاد محمدی

روزبه چشمی

مرتضی پورعلی گنجی

مجید حسینی

صادق محرمی

علی کریمی

احسان حاج صفی

احمد نوراللهی

مهدی طارمی

علیرضا جهانبخش

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول