عزاداری

 

ساوت گیت: ایران تیم خوبی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 145 ] - یکشنبه, 29 آبان 1401
ساوت گیت: ایران تیم خوبی است

سرمربی تیم ملی انگلیس در نشست خبری پیش از دیدار با ایران با تاکید بر آمادگی تیمش گفت که ایران جزو تیم های خوب است و بسیاری از تیم های قدرتمند هم نتوانسته اند به آنها گل بزنند.

 گرت ساوت گیت، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس پیش از دیدار با ایران در نشست خبری درباره بستن بازوبند وان لاو درباره حمایت از همجنسگرایان گفت: چیزی نیست که به صحبت های هری اضافه کنم. یک سری صحبت ها شده و برخی تیم های اروپایی درباره این ارتباط صحبت کردند. موضع ما مشخص است و امیدواریم موضوعات حل شود.

او درباره بازیکنانش در این دیدار گفت: همه بازیکنان حضور دارند. مدیسون هم حضور دارد. برای واکر زود است که بازی کند اما کنار تیم تمرین می کند. فکر می کنیم با توجه به روحیه خوبش می تواند تیم را همراهی کند. نسبت به شیوه بازیکنان برای تمرین ها راضی هستیم. انتقال خوبی برای ما بوده است. چرا که چند روز زودتر که تمرین کردیم، گرما را کنترل کردیم و بعد از ظهر ها هم خوب بود. این تمرین ها برای آمادگی فیزیکی خوب است. آماده هستیم به عنوان یک تیم با همدیگر صحبت کنیم و این کار را در مدت زمان اخیر کردیم. تیم ما تصمیم گرفته است که برای موارد بزرگ و خاص به چنین تمرین هایی بپردازد و این هم مورد مهمی است و فکر می کنیم برای افراد جوان و سراسر جهان مناسب خواهد بود که افراد را در گروه های مختلف همراه کردیم.

ساوت گیت درباره تصاویر این روزها از ایران و صحبت هایش درباره این اتفاقات و ژست انگلیسی ها درباره این وقایع گفت: احساس نمی کنم به اندازه کافی اطلاع دارم که نقطه نظری را بگویم. در جایگاهی نیستم در این ارتباط صحبت کنم. بازیکنان ایران و مدیران آن ها درک مناسب تری دارند. آن هادر شرایط سختی هستند اما اطلاعات بهتری دارند تا اینکه درباره این موارد صحبت کنند. اگر از ما خواسته شود که از آن ها حمایت کنیم، می توانیم آن را در نظر بگیریم اما تا الان درخواستی نبوده است. امیدواریم روی فوتبال متمرکز باشیم. می دانیم که این موقعیت سختی بوده است تا به این مرحله برسیم، با توجه به مواردی که در دوازده ماه گذشته گفته شد که فراتر از حد ما بوده است. برای آمادگی تیم فعالیت می کنیم و تیم هیجان زده است. این بهترین و بزرگترین زمان برای آمادگی است. هیچ کس انتظار ندارد که نتیجه تیم تغییری در این زمینه کند به خاطر وضعیتی که در ایران است.

سپس یک خبرنگار ایرانی خطاب به ساوت گیت درباره پرسش های سیاسی صحبت کرد و گفت که ایرانی ها هم می توانستند درباره شرایط سخت انگلیس در زمستان و حمله به افغانستان بپرسند اما این سوال پرسیده نشد. این سرمربی درباره صحبت های کی روش مبنی بر اینکه هدف تیمش پیروزی در مسابقه مقابل انگلیس و صعود از گروه است و او ایران را چطور ارزیابی می کند، اظهار کرد: من متوجه هستم که تیم شما چرا نسبت به سوال های مطرح شده ناراحت است. شرایط سختی است و از من هم سوال های سیاسی زیادی درباره موضوعات مختلف رسیده می شود. هر دو در وضعیت مشابه هستیم و به خوبی درک می کنید که در چه موقعیتی هستم. مسئوولیت من این است که در هر شرایط جواب دهم. فردا احترام زیادی برای تیم ایران دارم. از کیفیت ایران با خبر هستیم. چند بازیکن خوب در تیم های انگلیسی دارند و می دانیم که تحت مربیگری کی روش در جام جهانی قبلی بازی رقبا سخت ظاهر شدند و این تیم ها را اذیت کردند. برای بازی با ایران اما آماده هستیم. باید حداقل تلاش خود را کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس درباره اینکه انگلستان با تیم های تدافعی مشکل داشته و چه رویکردی نسبت به این مساله دارد گفت: چالش ما این است که به طرفداران خودمان خاطره خوبی بدهیم. سفرهای عالی را در بازی های قبلی داشتیم و به این نقطه رسیدیم. به کشور خودمان کمک می کنیم که به هدف برسیم. ما در یک رکورد اقتصادی هستیم. زندگی برای ما مشکل بوده است. می خواهیم از فوتبال لذت ببرند و با ما همراه باشند و خوشی و شادی را برای شان ببریم. تیم ما تا حدی خلاق بوده و توانسته چالش ها را کنار بزند. باید صبور باشید و بدانید که احساس ناامیدی و یاس نمی کنیم و زمان می برد گل بزنیم. خیلی تیم های محکم هم نتوانستند به ایران گل بزنند.

ساوت گیت در واکنش به اینکه ایران را بعنوان اولین رقیب چطور می بییند؟ آیا رقیب خوبی است یا چالش سختی خواهد بود؟ گفت: ما کیفیت تیم مقابل را به رسمیت می شناسیم. از نقطه نظر رتبه بندی جهانی ایران جزو تیم های خوب است و گروه ما مشکل است. این خوشبینی وجود دارد، در بازی های اول همیشه مشکل بالا و حاشیه ها پایین است و همه بازی های ما سخت است. همه می خواهند بازی اول را ببرند. هدف ما صعود از گروه است.

وی درباره شناخت زیاد کی روش از فوتبال انگلیس و عملکرد تحسین برانگیز ایران با این مربی و اینکه جنگ تاکتیکی را می برد یا می بازد؟ گفت: اطلاع داریم که کارلوس چطور با منچستر و رئال عمل کرد. آماده این دیدار خواهیم بود. با اینکه وقت زیادی نداشتیم. از الان می بینید که تاثیر این مساله روی سازمان دهی امور چه بوده است. احساس آمادگی خوبی داریم. لازم است که فردا نتیجه مناسبی را تحویل دهیم.

او درباره شناختش از بازیکنان ایران نیز گفت: دو مهاجم ایران را می شناسیم که در اروپا بازی می کنند. طارمی و جهانبخش را می شناسیم. یک سری بازیکنان خوب در این تیم هستند. برخی از آن ها در رقابت های اروپایی هم بازی کردند. می دانیم مشکل ما چیست و به بهترین شکل آماده شویم. بازی های قبلی را دیدیم و باید ببینیم چطور می شود. به وین هم رفتیم و بازی ایران و سنگال را از نزدیک دیدیم. بازی های دیگر را هم دیدیم. نمی توانیم بازی دیگری ببینیم که آماده شویم. تا حدی که می توانستیم برای مسابقه فردا آماده شدیم.

سرمربی تیم ملی انگلیس درباره اینکه همیشه بازیکنان از یک لیگ فشرده با خستگی به جام جهانی می آمدند اما الان سرحال تر هستند و شنیده شده تیمش تمرین پنالتی هم کرده است و گفته می شود که هری کین هم پنالتی گیر خوبی است و آیا طارمی و هر کین در جنگ پنالتی گیرها هستند یا خیر؟ گفت: در ارتباط با آمادگی های فیزیکی تیم، هرگز موافق نبودم که در آخر فصل بازی کردن مشکلی دارد. فقط بهانه بود. در سال 2018 و 2021 هم مشکلی نداشتیم. نقطه کلیدی این است که تیم را آماده کنیم و فکر می کنم سطح خوبی را فراهم می کنیم و فقط پنج روز فرصت داشتیم. در ریتم فیزیکی خوبی هستیم و به همین خاطر چالش ها مشابه است. به تمرین پنالتی می پردازیم. هری قبل از هر بازی تمرین پنالتی می کند و قبل از بازی ها همیشه پنالتی می زنیم. شاید ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد. مطمئنم که هری کین و طارمی آماده این مساله خواهند بود.

او در پایان گفت: اولین چیزی که برای مربی تیم مهم است این است که تیم ببرد. بعد هم می خواهید فوتبالی بازی کنید که مردم را به هیجان بیاورد و بازیکنان از بازی کردن لذت ببرند. می توانید فلسفه خود را قوی تر کنید و کیفیت بازیکنان هم مشخص می کند بهترین روش چیست. در نهایت مربی بایستی با منابعی که دارد بهترین استفاده را کند که فوتبال بازی کند. همیشه سعی می کنیم توازن را به دست بیاوریم و البته و بازیکنان داشته باشیم که بتوانند خودشان را اظهار کنند. در شش سالی که بازی کردیم سعی کردیم این کار را برای کشور کنیم. این یک زمینه ای هست که فقط وقتی پیش می رویم به زبان فوتبال جواب می دهیم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول