کمیته رفاهی
 

مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر باشکوه برگزار شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 114 ] - یکشنبه, 29 آبان 1401
مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر باشکوه برگزار شد

مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر با نورپرداری، رژه پرچم ها و اجرای برنامه های هنری برگزار شد.

 مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر در ورزشگاه البیت دوحه، پیش از آغاز بازی دو تیم قطر و اکوادور برگزار شد. حدود 60 هزار تماشاگر به ورزشگاه البیت آمده اند تا مراسم افتتاحیه جام جهانی و بازی قطر و اکوادور را از نزدیک تماشا کنند.

در ابتدای مراسم، مارسل دسایی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال فرانسه از کاپ جام جهانی رونمایی کرد و آن را به تماشاگران حاضر در استادیوم نشان داد.

در این مراسم، چهره های سیاسی مختلفی حضور داشتند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، عبدالله دوم پادشاه اردن، بن سلمان، ولیعهد عربستان و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در ابتدای مراسم دیده شدند. در ادامه امیر قطر به همراه اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال وارد استادیوم شدند.

همچنین چهره های فوتبالی مختلفی در استادیوم حضور پیدا کردند. کاکا، رونالدو لوئیز نازاریو، کافو و پیرلوئیجی، کولینا از جمله افرادی بودند که در مراسم افتتاحیه در استادیوم البیت قطر شرکت کردند.
 مراسم با نورپردازی و اجرای موسیقی آغاز شد و در ادامه مورگان فریمن، بازیگر مطرح سینمای جهان به روی صحنه حاضر شد و همراه با یک نوجوان معلول قطری اجرای مراسم را بر عهده گرفت.

در حالی که تمام سکوهای استادیوم به رنگ آبی درآمده بود، اجرای رقص شمشیر سنتی و موسیقی بومی حاشیه خلیج فارس با استقبال از سوی علاقه مندان فوتبال حاضر در ورزشگاه همراه شد.

در ادامه مراسم، پرچم تیم ها به اهتزاز درآمد و عروسک پیراهن تیم های ملی کشورهای شرکت کننده در مسابقات به شکل نمادین در میدان رژه رفتند.

پخش سرودهای ادوار مختلف جام جهانی و نمایش عروسک های(نمادهای) دوره های قبلی جام جهانی بخش دیگری از این مراسم با شکوه بود.

سرانجام «لعیب»، نماد عروسکی جام جهانی 2022 قطر، در ورزشگاه به نمایش درآمد و پس از آن، گروه موسیقی «BTS» از کره جنوبی و خواننده قطری حاضر در ورزشگاه، به اجرای قطعات موسیقی پرداختند.

در حاشیه مراسم، امیر قطر پیراهن زرد رنگ را به پدرش داد و او آن پیراهن را به مناسبت افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر امضا کرد.

درپایان این مراسم جام جهانی 2022 قطر، با سخنرانی تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر رسما افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی حدود نیم ساعت به طول انجامید و پس از آن مقدمات لازم جهت برگزاری دیدار افتتاحیه و تقابل تیم های قطر و اکوادور صورت گرفت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول