کمیته رفاهی
 

کی روش از جمع ثروتمندان جام جهانی کنار رفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 110 ] - یکشنبه, 29 آبان 1401
کی روش از جمع ثروتمندان جام جهانی کنار رفت

هانسی فلیک با قرارداد 5.5 میلیون پوندی گرانترین سرمربی جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

جام جهانی در حالی آغاز می شود که همه چیز تحت تاثیر مسائل مالی خواهد بود؛ از هزینه 229 میلیارد دلاری دوحه برای میزبانی جام جهانی تا افزایش میزان پاداش روزانه به باشگاه ها و همچنین جایزه 32 تیم حاضر در این رقابت ها.

بر اساس نوشته فایننس فوتبال، هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان بیشترین میزان دستمزد را از بین 32 سرمربی جام جهانی خواهد داشت. او سالیانه 5 میلیون و 590 هزار پوند دریافتی خواهد داشت که چیزی حدود دو برابر بیشترین دستمزد جام جهانی 2018 است.

در جایگاه دوم گرت ساوت گیت با 4 میلیون و 990 هزار دلار قرار گرفته تا سرمربی حریف ایران با قراردادی نجومی پای به جام جهانی بگذارد.


نکته جالب اینکه پس از فلیک و ساوت گیت اختلاف دستمزد زیادی با نفر سوم وجود دارد و سرمربی قهرمان جام جهانی یعنی دیدیه دشان تنها سه میلیون و 270 هزار پوند دستمزد خواهد گرفت. نکته جالب حضور سرمربی مکزیک در جایگاه ششم، جراردو مارتینو، است که 2.5 میلیون پوند دریافتی خواهد داشت.

فلیکس سانچز گران قیمت ترین مربی فوتبال آسیا است که بیش از دو میلیون پوند و چیزی نزدیک به 90 میلیارد تومان دستمزد خواهد گرفت تا تنها نماینده آسیا در بین ده مربی گرانقیمت جام جهانی باشد.

این در حالی است که فرناندو سانتوس که سال 2018 با دستمزد معادل دو میلیون پوندی، بیشترین حقوق را می گرفت حالا با 1.9 میلیون پوند در جایگاه نهم قرار گرفته است.

نکته مهم اینکه در رده بندی ده مربی گرانقیمت این دوره جام جهانی خبری از کارلوس کی روش، سرمربی ایران، نیست. این مرد کهنه کار نیمکت تیم ملی در دوره قبلی با 1.9 میلیون یورو دهمین مربی با بیشترین دستمزد محسوب می شد اما حالا باتوجه به قرارداد موقت و دستمزد حداقلی، او در رتبه های پایینی این جدول قرار دارد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول