کمیته رفاهی
 

جهانبخش: هدف ایران صعود به دور بعد است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 154 ] - یکشنبه, 29 آبان 1401
جهانبخش: هدف ایران صعود به دور بعد است

علیرضا جهانبخش از هدف ایران در جام جهانی قطر گفت و عنوان کرد دوست دارد بار دیگر به لیگ انگلیس برگردد.

وقتی علیرضا جهانبخش برای ایران در مقابل تیم انگلیس در ورزشگاه بین المللی خلیفه صف آرایی کند، لرزه بر اندام میسون مونت خواهد افتاد.
مونت در تیم چلسی بود که در ژانویه 2020 ضربه آکروباتیک و گل جهانبخش را دید و در واقع کنار این بازیکن بود.

سایت اتلتیک با این مقدمه درباره علیرضا جهانبخش به سراغ مصاحبه با او رفته است که در زیر می خوانیم:

جهانبخش در ابتدا درباره قرعه کشی جام جهانی گفت: همراه با دو سه نفر از بازیکنان تیم ملی قرعه کشی جام جهانی را تماشا می کردیم. در آن لحظه ما فقط می خندیدیم. اولین برداشت این بود، اوه انگلیس. انگلیس می تواند همزمان سه تیم ملی مختلف داشته باشد. بازیکنان با کیفیت زیادی در این تیم هستند. آنها یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی هستند  بنابراین این به اندازه کافی در مورد انگلیس کافی است. بازی مقابل انگلیس برای من بسیار خوب است، زیرا مقابل اکثر این بازیکنان بازی کرده ام.

او درباره بازگشت کارلوس کی روش به ایران گفت: او بازیکنان را خیلی خوب می شناسد، بازیکنان نیز او را خیلی خوب می شناسند. من از او به عنوان یک فرد و به عنوان یک مربی فوتبال چیزهای زیادی یاد گرفته ام. او تنها کسی بود که می توانست در این زمان کم به ایران بیاید و کار را بلافاصله انجام دهد. او می تواند کمک زیادی به ما کند. این پروسه دیوانه کننده بود یعنی رسیدن به جام جهانی، رئیس فدراسیون جدید، مربی جدید، ایده های جدید.

دلایل زیادی برای حذف ایران در قطر وجود دارد اما انگیزه جهانبخش در سومین جام جهانی او مشخص است. ایران در پنج تلاش قبلی هرگز به مرحله حذفی راه پیدا نکرد.

جهانبخش ادامه داد: صعود به دور بعد چیزی است که همه درباره آن صحبت می کنند. اگر بگویم هدف این نیست که به دور بعد راه پیدا کنیم، دروغ می گویم. این 100 درصد یکی از بزرگترین اهداف ما بازیکنان، تیم، کادر مربیگری و ملت است. ما سخت برای آن کار کنیم.

ستاره ایرانی درباره شانس تیم ها برای صعود در این دوره و مقایسه با دوره قبل اضافه کرد: انگلیس شانس اول است و شانس یکسانی برای سه تیم دیگر وجود دارد. در چهار سال گذشته چیزهای زیادی یاد گرفته ام و الان قصد دارم از آن تجربه ها استفاده کنم. این بزرگترین مرحله ای است که در فوتبال وجود دارد. همه نگاه ها به توست. شما فقط می خواهید بدرخشید تا بهترین کار را انجام دهید. این چیزی است که من واقعاً منتظر آن هستم. این جام می تواند فرصتی برای من باشد تا در حرفه ام پیشرفت بیشتری داشته باشم و قدم بزرگتری بردارم.

او در پایان گفت: من اهداف بسیار بزرگی برای حضور در برایتون داشتم. من آن را بیشتر به عنوان یک نقطه میانی دیدم که به من کمک کند خودم را توسعه دهم و سپس قدم بعدی را بردارم. این دلیلی است که من به فاینورد یکی از بزرگترین باشگاه های هلند و همچنین فوتبال اروپا آمده ام. برای بازگشت به سطحی که قبلا بودم و سطحی که می دانم می توانم در آن سطح بازی کنم. امیدوارم قدم بعدی را هم بردارم. نمی دانم کجا قرار است باشد اما مشتاقم که دوباره در لیگ برتر بازی کنم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول