کمیته رفاهی
 

اینفانتینو؛ مزدور جمهوری اسلامی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 177 ] - یکشنبه, 29 آبان 1401
اینفانتینو؛ مزدور جمهوری اسلامی!

رئیس فیفا قبل از برگزاری افتتاحیه نخستین جام جهانی در خاورمیانه و یک کشور مسلمان علیه اروپایی ها و مدعیان حقوق بشر صحبت کرد و گفت: باید 3 هزار سال بخاطر کارهایی که انجام داده ایم عذرخواهی کنیم.

، کارلوس کی روش در نخستین نشست خبری در قطر، خبرنگار انگلیسی شبکه خصوصی را ادب کرد و حسابی از خجالتش در آمد. کی روش برای نخستین مرتبه در دنیای فوتبال از رفتار بد دولتمردان انگلیسی با مهاجران سخن گفت و آب سردی بر پیکر افرادی ریخت که بریتانیا را سرزمینی رویایی تصور می کردند! کی روش با چند جمله کوتاه آن روی سکه پرزرق و برق غرب  را نمایان ساخت! رویی که دیگر خبری از حقوق بشر نیست و پلیس و نیروهای امنیتی انگلیس خشن ترین رفتارها را با مهاجرین انجام می دهند.

سرمربی تیم ملی کشورمان فقط در چند جمله کوتاه واقعیت ها را بیان کرد اما این حقیقت تلخ به مذاق سایبری ها و اکانت های تقلبی و ضد انقلاب و ضد نظام جمهوری اسلامی خیلی سنگین و تلخ بود و اقدام به تخریب با تجربه ترین مربی جام جهانی 2022 کردند. کی روش را یک مربی پول پرست! مزدور جمهوری اسلامی و... خطاب کردند. در حالیکه سرمربی تیم ملی کشورمان فقط در چارچوب وظایف حرفه ای خود رفتار کرد و از منافع تیم ملی مقابل رسانه تیم رقیب که قصد حاشیه سازی و تخریب روحیه ملی پوشان مان را داشت، دفاع کرد اما برخی او را در فضای مجازی مزدور نامیدند! بدون اینکه توجهی به سوابق درخشان این مربی حرفه ای داشته باشند جالب است که رئیس سوئیسی  فیفا  چند روز بعد از این اتفاق، حرف های کی روش را با ادبیات تند تر بر زبان آورد و بر اروپا و غربی های مدعی حقوق بشر تاخت. 

اینفانتینو رئیس فیفا در بخشی از حرف هایش گفت: «من از خودم مثال می زنم. وقتی بچه بودم با خانواده ام به سوئیس مهاجرت کردم. خیلی خوب فشار و ظلمی که به خانواده ام به عنوان مهاجر وارد می شد را حس کردم. این اتفاقات تلخ برای خانواده ام در خاورمیانه و قطر نبود بلکه در سوئیس در قلب اروپا رخ داد.» 

رئیس اروپایی فیفا البته انتقادهای تند تری هم از روش و منش اروپاییان انجام داد و گفت:« من اروپایی هستم و فکر می کنم به خاطر کاری که ما اروپایی ها در 3000 سال گذشته در سراسر جهان انجام داده ایم، باید برای 3000 سال آینده عذرخواهی کنیم. .....بگذارید مردم از جام جهانی لذت ببرند. آیا می خواهید همواره تفرقه بیندازید، بین مردم اختلاف بندازید. چون ظاهر و زبان آن ها با شما فرق می کند. ما از حقوق بشر دفاع می کنیم. تلاش نکنید بین انسان ها اختلاف بیندازید و به صورت هم تُف نکنید به ما کمک کنید با این شکاف ها مقابله کنیم.»

رئیس فیفا با صراحت و جرات پرده از غرب وحشی! برداشت؛ اما بهترین و جالب ترین بخش حرف های اینفانتینو در مورد کشورمان بود، او که چند مرتبه ای هم به ایران سفر کرده، گفت: «آیا این به معنی این است که همه مردم ایران بد هستند؟ خیر. من در گذشته چند بار برای پیگیری مساله حضور زنان در استادیوم ها به ایران سفر کردم... اگر شما جنگ جهانی می خواهید بروید جنگ جهانی اما این یک تورنمنت فوتبال است. آیا در ایران همه 80 میلیون مردم ایران بد هستند؟  شاید برخی اتفاقات ناگوار رخ دهد اما همه که در ایران بد نیستند. آیا همه 60 میلیون مردم انگلیس بد هستند؟ نیستند. آیا به خاطر وجود چند فرد بد در یک مردم، باید همه آن ها را تحریم کنیم. نه چون ما می خواهیم به رفع اختلافات کمک کنیم»

یکبار دیگر صحبت های اینفانتینو را بخوانید! چقدر حرف هایش آشنا به نظر می رسد، برخی از این صحبت ها علیه غرب و اروپا را در همین چند وقت اخیر بارها از سوی مسئولان کشورمان بیان شد اما برخی انگار نمی خواهند واقعیت های تلخ غرب و اروپا را ببینند و آنجا را مدینه ای فاضله برای خود می دانند که همه در صلح و آرامش  زندگی می کنند و همه چیز گل و بلبل است اما رئیس فیفا که برخی او را حتی از نظر جایگاهی بالاتر از دبیرکل سازمان ملل متحد هم می دانند آشکارا می گوید ما اروپایی ها باید 3 هزار سال آینده بخاطر کارهایی که انجام داده ایم عذر خواهی کنیم!

شاید از همین امروز در نظر لشگر سایبری و مجازی مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران، اینفانتینو هم مثل کی روش مزدور جمهوری اسلامی خطاب شود! شاید هم این لشکر مجازی و دروغین و فحاش « هشتگ رئیس فیفا اخراج باید گردد » راه اندازی کنند زیرا این رئیس اروپایی شعار حقوق بشر دروغین اروپایی را برملا کرد و از حق و حقوق مسلمانان و میزبانی قطر دفاع کرد و خطاب به آن عده از اروپایی های طرفدار عیش و نوش گفت: «فکر نکنم اگر روزی برای مدت سه ساعت الکل مصرف نکنید بمیرید.» 

فارس

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول