کمیته رفاهی
 

واکنش طارمی به مقایسه با هری کین

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 173 ] - شنبه, 28 آبان 1401
واکنش طارمی به مقایسه با هری کین

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان امروز با رسانه های حاضر در کمپ الریان دوحه گفت وگو کرد.

مهدی طارمی در فاصله 2 روز تا دیدار ایران مقابل انگلیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ابتدای صحبتم می خواهم به خانواده هایی که در این مدت اخیر در ایران داغ دیدند، تسلیت بگویم. اینجا حضور داریم که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و این برای ما بالاترین اتفاق است. اگر بتوانیم این خواسته را رقم بزنیم خیلی خوب است. این را باید بگویم که ما مثل سایر اقشار جامعه یکسری وظایف داریم و باید کارمان را انجام دهیم و تمام تلاش مان را می کنیم به دستاوردی که مدنظر داریم برسیم و اکنون تمام تمرکز را روی این موضوع گذاشته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جام جهانی گلزنی خواهی کرد یا خیر گفت: در پست مهاجم بازی می کنم و شغلم این است که گل بزنم. تا جایی که بتوانم برای تیم بازی می کنم و تمام توانم را می گذارم اما نمی دانم چه اتفاقی می افتد ولی قطعا تمام تلاشم را خواهم کرد تا برای تیم ملی موثر باشم.

مهاجم تیم ملی کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا اکنون در بهترین دوران فوتبالی ات حضور داری گفت: بله حتما همینطور است.

طارمی درباره تاثیر کنسیسائو سرمربی تیم پورتو در افزایش سطح خودش گفت: قطعا او خیلی در فوتبال من تاثیر داشته است. در این دو و نیم سال خیلی نکات از او و بازیکنان یاد گرفته ام. همانطور که می دانید پورتو یک تیم بزرگ و شناخته شده در دنیاست و قطعا یکی از دلایل پیشرفت من آقای کنسیسائو و تیم پورتو بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که هری کین بازیکن بهتری است یا مهدی طارمی گفت: نمی توانم بگویم کدام بازیکن بهتر است. باید ببینید چه بازیکنی در چه تیمی قرار دارد و شرایط تیم چیست اما تیم ما یک تیم متحد است. وقتی شما بازیکن بزرگ داشته باشی اما تیم نداشته باشی نمی توانی نتیجه بگیری. ترجیحم این است که مثل تیم ما بازیکن بزرگی وجود نداشته باشد و همه در یک سطح باشند ولی یک تیم باشیم و این تیم بودن باعث می شود بتوانیم اتفاقاتی را رقم بزنیم. به عنوان یک تیم حرفه ای در زمین برای همدیگر بازی می کنیم.

 

مهاجم ایرانی تیم پورتو درباره حضور تیم ملی پرتغال در جام جهانی هم گفت: اول از همه من از ته قلبم برای تیم ملی پرتغال آرزوی موفقیت می کنم. برای تیم ملی ایران بازی می کنم و هر چه در توانم هست برای تیم ایران می گذارم اما اگر بخواهم تیم دومی را در این رقابتها انتخاب کنم قطعا این تیم پرتغال است. از صمیم قلب برای آنها آرزوی موفقیت می کنم و حمایتشان خواهم کرد تا به موفقیت برسند.

طارمی در پاسخ به این سوال که آیا احساس راحتی داری وقتی مداوم در پرتغال درباره پنالتی های تو صحبت می شود گفت: از زمانی که  VAR آمده داوران چند پنالتی روی من گرفتند و چند تا را نگرفتند؟ شاید از 20 صحنه 19 صحنه پنالتی بوده و قطعا یکسری اتفاقات افتاده که داوران پنالتی گرفته اند. از موقعی که VAR  آمده همه چیز مشخص است و این پنالتی ها تصمیم من نبوده و تصمیم داوران بوده است.

او در پاسخ به این سوال که نسبت به سه سال اخیر چه تفاوت هایی در بازی اش به وجود آمده است، گفت: قطعا خیلی تفاوت وجود دارد. وقتی به پرتغال آمدم، ریو آوه  تیم نخستین تجربه اروپایی من بود و تا پیش از این تجربه بازی در سطح بالا را نداشتم ولی از وقتی به پورتو آمدم، در لیگ قهرمانان بازی کردم و در لیگ پرتغال که جزو پنج تیم برتر دنیاست حضور پیدا کردم، قطعا تجربه ام خیلی بیشتر شده. بازی در پورتو اعتماد به نفس من را هم بیشتر کرده و این دلیلی است که الان در پورتو بهتر از زمانی هستم که برای اولین بار به اروپا آمدم.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است عملکرد تو در این جام باعث شود به تیم بزرگتری بروی گفت: همانطور که گفتم پورتو جزو تیم های بزرگ دنیاست. من و تیمم شرایط خیلی خوبی داریم. خیلی خوشحالم که در این تیم حضور دارم. وقتی در پورتو بودم و خبرنگاری از من درباره جام جهانی پرسید گفتم الان تمرکزم روی پورتو است و الان هم با احترام باید بگویم تمرکز من در حال حاضر بر روی تیم ملی است و به هیچ چیز دیگر به غیر از موفقیت تیم ملی فکر نمی کنم. باید ببینیم جام جهانی چطور پیش می رود.

طارمی در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اتفاقات رخ داده در ایران اظهار کرد: در ابتدای صحبتهایم به این موضوع اشاره کردم.  یکسری صحبت ها قبلا انجام داده ام و الان فقط  با تمرکز به فکر شاد کردن دل مردم هستیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول