کمیته رفاهی
 

این تیم ملی را برای مردم حفظ کنید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 149 ] - شنبه, 28 آبان 1401
این تیم ملی را برای مردم حفظ کنید

ایران ورزشی نوشت؛ جو عمومی درباره تیم ملی فوتبال ایران، جو خوبی نیست و این جو ایجاد شده علیه تیم ملی به هر دلیلی که به وجود آمده، از ضعف فعالیت رسانه ای فدراس...

ایران ورزشی نوشت؛ جو عمومی درباره تیم ملی فوتبال ایران، جو خوبی نیست و این جو ایجاد شده علیه تیم ملی به هر دلیلی که به وجود آمده، از ضعف فعالیت رسانه ای فدراسیون فوتبال و تیم ملی در ایجاد تصویری مطلوب از تیم ملی در جامعه است.
اینکه تیم ملی فوتبال در همه ادوار جام جهانی، پیش از اعزام به دیدار ریاست جمهوری رفته، امری طبیعی است اما انتشار عکس ها و نقل قول‎ هایی از آن دیدار که بازیکنان تیم ملی را منفعت طلب معرفی می کند و دغدغه شان را سکه های دریافتی از نهاد ریاست جمهوری می داند، موضوعی است که می توانست در فعالیت های رسانه ای مدیریت شود و از مخدوش شدن چهره ملی پوشان در شرایط فعلی اقتصادی جامعه، پیش از اعزام به جام جهانی جلوگیری کند.
این اتفاق خواسته یا ناخواسته رخ داد و تصاویر منتشر شده از آن دیدار و نقل قول بازیکنان درباره درخواست های شان از ریاست جمهوری، موج انتقادها را به راه انداخت. فدراسیون فوتبال و همراهان تیم ملی، نه تنها تلاشی برای ترمیم این چهره نداشتند و توضیحی در این رابطه ندادند، بلکه با استقبال از تصاویر منتشر شده از بازیکنان پیش از جام جهانی، آتش خشم مردم از این تیم ملی را شعله ورتر کردند!
اینکه جامعه ما درگیر اتفاقات ناخوشایندی است که همه از آن اطلاع دارند، موضوعی کتمان نشدنی است. امروز همه ایران عزادار پسر 10 ساله ایذه ای است که قربانی کشمکش دنیایی شده است که هنوز فرصت زندگی در آن را پیدا نکرده بود و بی گناه داغ چشمان مشکی و معصومش به دل یک ایران گذاشته شده است. خون ریخته شده این پسر 10 ساله دیگر مربوط به هیچ سمت و سوی سیاسی نیست که بخواهیم عزاداری برایش را به نام تفکر خاصی سند بزنیم. پیش از کیان پیرفلک هم کودکان و نوجوانان دیگری بی گناه جان باخته اند و بدون شک بازیکنان تیم ملی و مسئولان فدراسیون فوتبال از آن مطلع اند و نمک نپاشیدن بر زخم مردمی که عزادار آنها هستند، کمترین کاری است که از کاروان تیم ملی برمی آمد و برخواهد آمد. این موضوع هم کمترین منافاتی ندارد با امید و انگیزه ای که آنها می توانند در جام جهانی برای بازگرداندن شادی به دل مردم ایران داشته باشند.
اینکه تیم ملی فوتبال ایران، حمایت و عشق و محبت مردم سرزمین را مثل دوره های گذشته پشت سر خود حس کند و خود را از درد مردم جدا نداند، بدون شک موضوعی است که پاسخ محکمی برای دشمنان این سرزمین هم خواهد بود. رسانه هایی که خبرنگاران خود را به کنفرانس مطبوعاتی می فرستند تا با تکرار سؤالات خود درباره شادی گل بازیکنان و خواندن سرود آنها را تحت فشار بگذارند، بدون شک با دیدن حمایت مردم ایران از تیم ملی پاسخ کوبنده تری دریافت خواهند کرد تا با تصاویر خندان و ژست های تصنعی بازیکنان که سعی در عادی جلوه دادن شرایط دارند. چه کسی پیشنهاد این ژست ها و شادمانی عجیب و غریب را به بازیکنان تیم ملی داده است؟ اصلاً چرا کسی نبوده که به آنها توصیه های مناسبی کند درباره ژست هایی که آنها می توانند بگیرند تا در این شرایط نمک روی زخم مردم عزادار نپاشند؟
فدراسیون فوتبال امروز مسئول نگاهی است که مردم در طول جام جهانی قطر به تیم ملی فوتبال ایران خواهند داشت. به چهره ملی پوشانی که قرار است سال ها به فوتبال این کشور خدمت کنند و با مردم در ارتباط باشند. سرنوشت آنها در این برهه حساس و این جام جهانی، به واکنش درست و صحیح فدراسیون فوتبال بستگی دارد و فدراسیون موظف است که مشاوره درستی به آنها دهد و تصویری از آنها منتشر کند که حداقل تناقض زیادی با شرایط فعلی ایران نداشته باشد و همزمان انگیزه و امید و مصمم بودن آنها برای تمرکز بر فوتبال و دوری از سیاست را نشان دهد.


مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول