کمیته رفاهی
 

ترکیب احتمالی ایران مقابل انگلیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 161 ] - شنبه, 28 آبان 1401
ترکیب احتمالی ایران مقابل انگلیس

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال کشورمان برای بازی با انگلیس مشخص شد.

، تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت 16:30 دوشنبه هفته آینده در نخستین دیدار خود در جام جهانی 2022 قطر به میزبانی ورزشگاه خلیفه دوحه به مصاف انگلیس می رود.

شاگردان کارلوس کی روش در آخرین بازی دوستانه خود پیش از این مسابقات مقابل تونس دو بر صفر شکست خوردند.

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سید مجید حسینی، صادق محرمی، میلاد محمدی، روزبه چشمی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، وحید امیری و مهدی طارمی 11 بازیکنی بودند که در بازی مقابل تونس در ترکیب اصلی ایران به زمین رفتند.

در نیمه دوم نیز سید حسین حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، رامین رضاییان، ابوالفضل جلالی، علی کریمی، احمد نوراللهی، سامان قدوس، مهدی ترابی، علی قلی زاده و کریم انصاری فرد به کار گرفته شدند.

سردار آزمون، پیام نیازمند و امیر عابدزاده نیز سه بازیکنی بودند که کی روش ترجیح داد از آن ها در بازی با حریف آفریقایی استفاده نکند.

هرچند کی روش همواره سورپرایزهای برای معرفی ترکیب اصلی اش دارد اما برخی نفرات شانس بیشتری برای بازی کردن مقابل انگلیس دارند و برهمین اساس باید حضور بیرانوند درون دروازه تیم ملی را قطعی دانست.

در سمت راست خط دفاعی، صادق محرمی که در این فصل حضور مثبت و تاثیرگذاری در تیم دیناموزاگرب در لیگ کرواسی و لیگ قهرمانان اروپا داشته به نسبت رامین رضاییان، شانس بیشتری برای بازی کردن مقابل انگلیس دارد.

استفاده از کنعانی زادگان و مجید حسینی در مرکز خط دفاعی هم محتمل تر از خلیل زاده و پورعلی گنجی است. در سمت چپ دفاع نیز احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی در قیاس با ابوالفضل جلالی و میلاد محمدی شانس بالاتری برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی دارد.

در پست هافبک دفاعی کی روش به احتمال فراوان از پست  نوراللهی و عزت اللهی استفاده خواهد کرد. شانس علیرضا جهانبخش و علی قلی زاده نیز برای بازی کردن در وینگر چپ و راست تیم ملی در بازی با سه شیرها بیشتر از نفراتی مثل وحید امیری و مهدی ترابی است.

هرچند این احتمال می رفت سردار آزمون  به جای قرار گرفتن در ترکیب به عنوان یک مهاجم راس، پشت مهدی طارمی به کار گرفته شود اما دوری طولانی مدت او از میادین و بازی نکردنش مقابل تونس، ریسک استفاده از بازیکن بایرلورکوزن در ترکیب اصلی را به کمترین حد رسانده است. به همین دلیل سامان قدوس، گزینه اصلی کادرفنی برای پست پشت مهاجم است.

ستاره ایرانی پورتو پرتغال نیز قطعا گزینه اول کی روش برای پست مهاجم هدف در جام جهانی است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول