کمیته رفاهی
 

سجادی: کی روش را کنار نخواهیم گذاشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 119 ] - شنبه, 28 آبان 1401
سجادی: کی روش را کنار نخواهیم گذاشت

وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از کارهای خوبی که در لیگ کشتی صورت گرفته بودحضور کشتی گیران خارجی بود که باعث می شود تا کشتی گیران ایران پیشرفت زیادی را داشته باشند.

حمید سجادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص سالن بازسازی شده شهدای هفتم تیر اظهار داشت: قدمت این سالن 70 ساله است و قرار شده در اختیار هیأت کشتی تهران باشد. در کنار این سالنی که بازسازی شده است علیرضا دبیر یک ظرفیت 500 تختی به این سالن اضافه کرده است که یکی از بهترین فرصت ها برای میزبانی از رقابت های بین المللی محسوب می شود. یک ظرفیت فوق العاده ای به کشتی تهران اضافه شده است بازسازی هم که انجام شده در بهترین نوع خود بوده است. این سالن مبارک جامعه کشتی باشد. از امروز دیگر باید منتظر برگزاری رقابت های بین المللی در این سالن باشیم.

*کشتی ورزش اول کشور است و تعارفی با آن نداریم

وی افزود: در این میان از دبیر رئیس فدراسیون کشتی، زاکانی شهردار تهران و شهردار منطقه 12 که همه دست به دست هم دادند تا بتوانند یک مجموعه بی نقصی را بازسازی کنند. اگر همدلی و کار گروهی بین ارگان ها نبود به این سرعت این سالن بازسازی نمی شد، حدود هفت ماه طول کشید تا این مجموعه را امروز به این شکل می بینیم. کشتی ورزش اول کشورمان است تعارف نداریم از نظر کسب مدال هم در المپیک اول است. هرچند اولین مدال ایران در مسابقات المپیک 1948 لندن توسط جعفر سلماسی در رشته وزنه برداری کسب شده است، اما پس از آن این کشتی بوده است که چه در آزاد و چه در فرنگی تعداد مدال هایش زبان زد بوده است. امیدوارم با برنامه هایی که دبیر دارد دورخیز خوبی را برای بازی های المپیک 2024 پاریس داشته باشیم.

*حضور کشتی گیران خارجی اتفاق بسیار خوبی بود

وزیر ورزش با اشاره به حضور کشتی گیران خارجی در لیگ برتر کشتی آزاد عنوان کرد: یکی دیگر از کارهایی که در لیگ کشتی صورت گرفته بود حضور کشتی گیران خارجی بود. سیاستی که وجود دارد به نحوی است که ملی پوشان کشورمان باید اعزام شوند تا در مسابقات رو در روی کشتی گیران خارجی قرار بگیرند، اما در لیگ کشتی آزاد امسال ما دست باشگاه ها را باز گذاشتیم تا بتوانند از کشتی گیران خارجی را جذب کنند. همین موضوع باعث شد تا کشتی گیرانی که در لیگ برتر حضور دارند شانس رویارویی با ورزشکاران خارجی بالا است و ما هم از این موضوع حمایت می کنیم چرا که تأثیر بسیار خوبی بر پیشرفت کشتی گیران ایران خواهد گذاشت. کیفیت کشتی گیرانی هم که در این رقابت ها حضور داشتند بسیار خوب بود و بعد از خارج شدن از وضعیت بحرانی کرونا و خلاء مجموعه های ورزشی از حضور تماشاگر خداراشکر امروز شاهد حضور پرشور تماشاگران بودیم که حس و حال خوبی را به ایم مسابقات داده بود.

* به کی روش افتخار می کنم و امیدوارم به همراه تیم ملی موفق شود

سجادی در خصوص تیم ملی فوتبال کشورمان هم گفت: امیدوارم تیم ملی موفق باشد از تهران به اعضای تیم مالی،کادر فنی و در رأس کادر فنی به کارلوس کی روش خسته نباشید می گویم. کی روش این روزها نشان داد که با غیرت و شجاع کنار تیم ملی ایستاده است و متعصب کار خود را دنبال می کند. به او افتخار می کنم که موضع صریح خود برابر رسانه های خارجی مشخص کرد. ما کنار کی روش هستیم و او را کنار نخواهیم گذاشت. امیدوارم با درخشش در بازی اول جام جهانی دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنند.

*تلاش می کنم هرچه زودتر به قطر بروم

ئی در پایان گفت: سعی می کنم زودتر به قطر بروم و از نزدیک کنار تیم ملی حضور داشته باشم. می خواستم زودتر بروم ولی برنامه های سنگین و فشرده کمی این موضوع را به تأخیر انداخت. سعی می کنم هرچه زودتر بروم و در قطر کنار تیم ملی باشم. روز یکشنبه روز افتتاحیه مسابقات جام جهانی فوتبال است و فردا افتتاحیه هم تیم ملی فوتبال کشورمان باید برابر انگلیس قرار بگیرد که دعا می کنم پیروز شوند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول