کمیته رفاهی
 

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 155 ] - پنجشنبه, 26 آبان 1401
رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر روی 4 بازیکن حساب ویژه تری باز کرده است. هر چند احتمال دارد در نهایت بازیکنی به جز این 4 نفر ستاره ایران در این رقابت ها شود.

 تنها 5 روز تا اولین مسابقه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر و رویارویی با انگلیس باقی مانده؛ دیداری که برای کی روش و شاگردانش بسیار سخت و دشوار خواهد بود. صرف نظر از هر نتیجه ای که در این دیدار رقم بخورد تیم ملی 2 بازی سرنوشت ساز دیگر با ولز و آمریکا دارد؛ به خصوص بازی با ولز که پیروزی ایران مقابل این تیم باعث خواهد شد بازی با آمریکا تشریفاتی نشود و تیم ملی شانس صعود به مرحله حذفی را برای خود حفظ کند.

بر خلاف دوره پیشین جام جهانی این بار کی روش به لحاظ در اختیار داشتن بازیکنان کلیدی در مضیقه است. با این حال این مربی روی 4 بازیکن تیم ملی حساب ویژه تری باز کرده است. هرچند اتفاقات هر بازی می تواند معادلات دیگری را رقم بزند و بازیکنانی که پیش از آغاز جام جهانی توقع درخشش آنها در جام جهانی نمی رفت بتوانند فراتر از انتظار ظاهر شوند. در ادامه وضعیت 4 بازیکن کلیدی تیم ملی و همینطور احتمالات دیگری که می تواند اتفاقات دیگری را رقم بزند مرور شده است.

علیرضا بیرانوند

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

پس از تجربه ناموفق در فوتبال اروپا و لیگ های بلژیک و پرتغال، بیرانوند به فوتبال ایران و تیم پرسپولیس بازگشت تا حداقل بازی در جام جهانی را از دست ندهد. در دوره پیشین جام جهانی، او یکی از بهترین بازیکنان ایران بود و اوج درخشش این دروازه بان در بازی با پرتغال رقم خورد که توانست پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کند.

بیرانوند در یازده هفته ای که از لیگ برتر ایران گذشته عملکرد قابل قبولی در تیم پرسپولیس داشته و این موضوع امیدواری برای درخشش او در جام جهانی را بیشتر کرده است؛ اما نباید فرمواش شود که پرسپولیس از اکثر تیم های ایرانی قدرتمندتر است و به همین خاطر دروازه اش مقابل این تیم ها چندان به خطر نیفتاده و بنابراین نباید این بازی ها را ملاک ارزیابی وضعیت آمادگی بیرانوند قلمداد کرد.

محمدحسین کنعانی زادگان

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

پنج سال پیش بود که کنعانی زادگان به استقلال پیوست تا بازیکن یاغی فوتبال ایران لقب بگیرد؛ چرا که او سابقه عضویت در پرسیپولیس را داشت. کنعانی زادگان در استقلال روزهای موفقی را سپری نکرد. در آن زمان هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که این بازیکن در آینده ای نزدیک بهترین مدافع فوتبال ایران خواهد شد.

در جام جهانی هم کی روش امید زیادی به این مدافع تنومند دارد. چرا که رقبای ایران در مرحله گروهی این رقابت ها مهاجمان بزرگی همچون هری کین، فیل فودن، گرت بیل و کریستین پولیسیچ در اختیار دارند.

مهدی طارمی

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

اگر بنا بر انتخاب ستاره تیم ملی ایران باشد این عنوان را باید به مهدی طارمی داد. او در تیم پورتو روزهای درخشانی را هم در لیگ پرتغال و هم در لیگ قهرمانان اروپا سپری کرد و به همین خاطر هواداران فوتبال ایران انتظار دارند طارمی این درخشش را در تیم ملی هم تکرار کند. خیال کی روش بابت در اختیار داشتن یک مهاجم تراز اول در خطر حمله تیمش آسوده است؛ اما این مربی باید برای تغذیه او هم راهکاری در نظر بگیرد.

احسان حاج صفی

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

احسان حاج صفی هیچگاه بازیکنی نبوده که فوتبال تماشاگرپسندی ارائه دهد. با این حال کی روش اعتقاد زیادی به این بازیکن دارد و در جام جهانی روسیه هم حاج صفی بازیکن ثابت تیم ملی بود. کاپیتان اول تیم ملی ایران در جام جهانی قطر قابلیت بازی در چندین پست را دارد و به همین خاطر دست کی روش برای بازی دادن به او باز است. ضمن اینکه تجربه بالای این بازیکن می تواند کمک حال تیم ملی در بازی مقابل انگلیس، ولز و آمریکا باشد.

بازیکن پنجم چه کسی خواهد بود؟

رونمایی از 1+4 بازیکن کلیدی کی روش در قطر

تجربه ثابت کرده که در رقابت های جام جهانی بازیکنانی لقب ستاره های تیم ملی را از آن خود کردند که پیش از آغاز رقابت ها چنین پیش بینی نمی شد. در جام جهانی 2006 آندرانیک تیموریان به طرز غیرقابل تصوری درخشید؛ آن هم در شرایطی که در آن زمان تیم ملی دارای بازیکنان نامداری بود. در دوره پیشین جام جهانی هم این اتفاق برای بیرانوند رخ داد.

در حال حاضر بازیکنانی همچون علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، احمد نورالهی و سردار آزمون در تیم ملی حضور دارند؛ اما به دلایل مختلف مانند مصدومیت یا عدم انجام بازی برای تیم های باشگاهی شان در شرایط آرمانی نیستند. با این حال بعید نیست بازیکنی از این جمع بتواند بهترین بازیکن ایران در جام جهانی شود.

ایرنا

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول