کمیته رفاهی
 

قنبرزاده:بحث صدور مجوز باشگاهی بسیار مهم و حیاتی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 124 ] - پنجشنبه, 26 آبان 1401
قنبرزاده:بحث صدور مجوز باشگاهی بسیار مهم و حیاتی است

نایب رییس دوم فدراسیون در مراسم افتتاحیه سمینار سالانه افسران صدور مجوز باشگاههای لیگ برتر دقایقی سخنرانی کرد.

منصور قنبرزاده، نایب رییس دوم فدراسیون گفت: بحث صدور مجوز باشگاه ها با توجه به شرایط جدید، بسیار مهم و حیاتی است. سابقه مجوز حرفه ای به سال 89-90 باز می گردد اما اکنون در این مدت فعالیتهای بسیار مهمی در زمینه مجوز حرفه ای برای باشگاهها صورت گرفته است تا فوتبال در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای منطقه و باشگاه به درستی بحث صدور مجوز حرفه ای را انجام داده و با توجه به شرایط شان وضعیت خود را پیش بردند. یکی از مباحثی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با دید اغماض به آن نگاه می کرد نبود مالکیت و انسجام  بود. مسائل باید حل می شد و پس از گذشت یک دهه شرایطی فرق کرده و بحث استانداردها شدیدتر شده است.

قنبرزاده در ادامه بیان کرد: موضوع مالیات باشگاه ها، بحث حقوقی، صورتهای مالی و ساختار باشگاه ها یکی از مهمترین بحث های صدور مجوز حرفه ای است که اگر نتوانیم خودمان را با این امر وفق دهیم، صدور مجوز حرفه ای ملی و بین المللی با خطر جدی رو به رو خواهد بود و باشگاه ها با مشکل مواجه می شوند. همانطور که می دانید سال گذشته کمیته صدور مجوز حرفه ای این اتفاق افتاد و کمیته مجوز حرفه ای ایران تعلیق شد که با تلاش های رئیس فدراسیون و دکتر زارعی این تعلیق از بین رفته است. در گذشته همکاران ما این امر را با ممیزی های خاصی انجام دادند و با یک شرکت خارجی شرایط را کنترل می کردند که این کار درست نبود. اما اکنون این کار توسط دکتر زارعی و همکارانش در حال رفع و اجرا است که  امیدوارم از این پس شاهد اتفاقات بهتری باشیم. در طی سنوات گذشته در ساختار باشگاه ها تشکیلات صدور مجوز حرفه ای بسیار کمرنگ بود یا نبود. فدراسیون فوتبال تمام قد در کنار باشگاه ها است تا بتواند شرایط را به گونه  ای فراهم کند که باعث رشد و توسعه فوتبال کشور بشود. در اسیا از لحاظ مادی ومعنوی فوتبال  ایران حرف اول را می زند و مطمئنا اگر ما با تعلیق در آسیا مواجه می شدیم شاهد خسران زیادی در فوتبال بودیم. بر همین اساس از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه فوتبال قرار بگیریم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول