کمیته رفاهی
 

آشنایی با دومین حریف ایران در جام جهانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 118 ] - پنجشنبه, 26 آبان 1401
آشنایی با دومین حریف ایران در جام جهانی

تیم ملی کشورمان در دومین بازی در جام جهانی 2022 باید به مصاف تیمی برود که به شدت در ضدحملات قدرتمند است.

 تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین بازی از جام جهانی 2022 قطر به مصاف تیم ملی ولز خواهد رفت. تیمی که پس از 64 سال با یک صعود دراماتیک و شکست اوکراین در مرحله پلی آف به جام جهانی رسید.

* اژدها پس از 64 سال وارد می شود

در مرحله مقدماتی، ولز تنها یک بار شکست را تجربه کرد که آن هم دیدار مقابل بلژیک در خاک این کشور بود. در 8 بازی انجام داده، ولز به 4 برد رسید و 14 بار گلزنی کرد. این تیم در مرحله پلی آف در ابتدا اتریش را شکست داد و سپس اوکراین را با ضربه کاشته دیدنی «گرت بیل» برد تا به جام جهانی 2022 قطر راه یابد.

نسل طلایی تیم ملی ولز در یورو 2016 بود که این تیم توانست به جمع 4 تیم پایانی اروپا راه یابد. این تیم نسبت به آن زمان افت زیادی کرده ولی همچنان با هدایت «راب پیج» یکی از تیم های مرموز جام جهانی شناخته می شود.

* از سبک ضدحمله تا سوپرستاره ای به نام «گرت بیل»

سبک بازی آنها بر پایه ضد حمله است. این تیم در زمینه مالکیت 45 درصد اوقات تنها توپ را در اختیار دارد و سعی می کند با دفاع متراکم مانع گل خوردن خود شود.

خط دفاعی اژدها با حضور دروازه بانی به نام «وین هنسی» بسیار قدرتمند است و خیلی خوب می داند که چطور راه حملات مهاجمان تیم های دیگر را ببندد.

از دن جیمز، بازیکن کنونی لیدزیونایتد، ارون رمزی و گرت بیل می توان به عنوان ستاره های بزرگ ولز در این جام جهانی نام برد. بازیکنانی که با اینکه شاید در عرصه باشگاهی نمایش خوبی نداشتند ولی همواره در تیم ملی بهترین عملکردشان را ارائه خواهند داد.

بزرگ ترین نقطه مثبت تیم ملی ولز یقیناً روحیه جمعی و هارمونی این تیم خواهد بود که زبانزد رسانه های دنیا شده است. گرت بیل نیز که فرمانده بزرگ اژدها نامیده می شود، سلاح بزرگ «پیج» برای گلزنی خواهد بود. او در آمریکا نیز نمایش خوبی از خود نشان داده و امیدوار است بتواند در اولین و آخرین حضورش در جام جهانی نمایشی ماندگار برای کشورش رقم زند.

هافبک سابق لیورپول به بازی ایران می رسد؟

از طرف دیگر نقطه ضعف ولز را می توان عمق کم ترکیب آنها دانست. اگر بازیکنانی مثل گرت بیل یا ارون رمزی در این تیم مصدوم شوند، اژدها بازیکنی برای جانشینی آنها نخواهد داشت. اکنون البته هنوز آمادگی گرت بیل مشخص نشده و بازیکنی مثل جو آلن نیز به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ ممکن است نتواند تیم ملی را در بازی مقابل کشورمان همراهی کند.

 ترکیب احتمالی ولز:

دروازه بان: وین هنسی

مدافعان: نیتان آمپادو – جو رودون – بن دیویس

هافبک ها: کونور رابرتز – جو آلن – ارون رمزی – جاناتان ویلیامز

مهاجمان: دن جیمز – کیف مور – گرت بیل

پایان پیام/

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول