کمیته رفاهی
 

اقدام جالب فیفا برای جلوگیری از اهانت ها در فضای مجازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 103 ] - پنجشنبه, 26 آبان 1401
اقدام جالب فیفا برای جلوگیری از اهانت ها در فضای مجازی

فیفا سرویس محفاظتی جدید در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده که هدف آن جلوگیری ازحملات نفرت انگیز به بازیکنان حاضر در جام جهانی است.

روزنامه «دیلی میل» نوشت، فیفا سرویس حفاظتی جدید در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده که هدف آن جلوگیری از حملات نفرت انگیز به بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی در شبکه های اجتماعی پس از مسابقات است.

طبق اعلام فیفا، این سرویس از دیدن پیام های توهین آمیز به بازیکنان هنگام استفاده از تلفن های همراه در رختکن پس از بازی ها جلوگیری می کند.

«پویش علیه پیام های نفرت انگیز» توسط «ویلیان» هافبک 34 ساله تیم «فولام» هدایت می شود که می گوید در گذشته مورد هدف هواداران خشمگین قرار گرفته است.

وی با اعلام حمایت از این پویش گفت: خانواده من رنج زیادی را متحمل شدند، زیرا مردم به ما در شبکه های اجتماعی حمله می کردند، به خانواده من، دخترانم حمله می کردند و به همین دلیل اکنون کنار فیفا ایستاده ام تا ببینم آیا می توان جلوی اینگونه موارد را گرفت؟

بازیکنان هر 32 تیم حاضر در این رقابت ها به این سرویس دسترسی خواهند داشت. فیفا ادعا کرده که می تواند فوراً  نظرات اهانت آمیز، تبعیض آمیز و تهدید آمیز را در رسانه های اجتماعی مسدود کند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول