کمیته رفاهی
 

ایران چگونه باید در جام جهانی به انگلیس ضربه بزند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 211 ] - چهارشنبه, 25 آبان 1401
ایران چگونه باید در جام جهانی به انگلیس ضربه بزند؟

کارشناس فوتبال کشورمان راه ضربه زدن تیم ملی به انگلیس را افشا کرد.

پایان رأفت در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان در فاصله 4 روز مانده تا آغاز جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: خدا را شکر طبق آن چزی که خود کی روش گفته همه چیز خوب است. بازیکنان ما برای تاریخ سازی آماده هستند و ما هم چنین انتظاری داریم. کی روش نفراتی را به قطر برده که در چند سال گذشته با او کار کرده بودند. هر چند پیرترین جام جهانی هستیم، اما این موضوع دلیلی بر اینکه بازیکنان ما آماده نباشند، نیست.

وی افزود: کی روش اعلام کرده بازیکنانش برای انجام یک بازی خوب مقابل انگلیس آماده هستند. باید دید روز دوشنبه چه نتیجه ای در این مسابقه رقم می خورد. اگر بخواهیم احساسی عمل کنیم، می گوییم یک مساوی از این تیم می گیریم، اما اگر منطقی باشیم می دانیم سطح فوتبال انگلیس 50 سال از ما جلوتر است. شرایط فوق العاده سختی برای مسابقه داریم. شاید برخی بگویند حریف ما در لیگ ملت های اروپا نتیجه خوبی کسب نکرد، اما باید دید چه تیم هایی در این رقابت ها مقابل انگلیس قرار گرفتند.

مهاجم اسبق پرسپولیس اضافه کرد: انگلیس در لیگ ملت ها مغلوب حریفانی مثل ایتالیا، مجارستان، و آلمان شد. تیم هایی که ما در سطح هیچ کدام از آنها نیستیم. بازی اول جام جهانی برای انگلیس هم خیلی مهم است. می خواهد با نتیجه گرفتن و خوب ظاهر شدن مقابل ایران خودش را به سایر مدعیان جام نشان بدهد. به همین دلیل کار بسیار سختی داریم.

رأفت در مورد اینکه کسب چه نتیجه ای مقابل انگلیس امیدها را برای صعود ایران از گروه دوم جام جهانی افزایش می دهد، توضیح داد: جام جهانی تورنمنت خاصی است و نمی توان از قبل پیش بینی کرد. 5 روز تا دیدار با انگلیس فاصله داریم و از خدا می خواهیم در این مدت هیچ بازیکنی به ویژه در دیدار امروز مقابل تونس مصدوم نشود. امیدواریم همه بازیکنان با شرایط خوب وارد دیدار با انگلیسی ها شوند اما تا وقتی بازی شروع نشده نمی توانیم پیش بینی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تلویزیون ما هر هفته 4-3 بازی لیگ انگلیس را نشان می دهد، جایی که بهترین لیگ دنیاست و بسیاری از بهترین نفرات جهان در آن بازی می کنند. تیم های بسیار مطرحی دارند. بازیکنان انگلیس از 16-15 سالگی عادت دارند هر 4 روز یک بار در شرایط فیزیکی عالی بازی کنند. برای تمام مسابقات سنگین آمادگی شان بالا است، زیرا این موضوع را از بچگی یاد گرفته اند. انگلیس تیمی بسیار خوب است و انگیزه زیادی هم دارد. امسال هم یکی از بهترین تیم های جام را در اختیار دارد، اما در دیدارهای اخیر لیگ ملت ها خط دفاعی اش آسیب پذیر نشان داد.

کارشناس فوتبال کشورمان تصریح کرد: با وجود بالا بودن سطح فنی انگلیس، اگر سردار آزمون و مهدی طارمی سرحال و آماده باشند، می توانیم به دفاع آسیب پذیر این تیم ضربه بزنیم زیرا در ضدحملات به ما فضا می دهند. آزمون هوش بالایی دارد و اگر آماده باشد، قطعا در این مسابقه خیلی به ما کمک خواهد کرد. البته 50-40 روز است که پایش در یک بازی به توپ نخورده و نمی دانیم قرار است یک دقیقه یا 90 دقیقه بازی کند یا می تواند راحت استارت بزند، پرش کند یا خیر؟ زوج طارمی و آزمون در خط حمله ما خیلی خطرناک است، تنها نکته امید ما باید همین منطقه باشد. امیدوارم مقابل انگلیس اتفاق خوبی برای ما رقم بخورد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول