کمیته رفاهی
 

پاسخ هوشمندانه کی روش به شیطنت رسانه انگلیسی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 263 ] - سه شنبه, 24 آبان 1401
پاسخ هوشمندانه کی روش به شیطنت رسانه انگلیسی

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نسبت به شیطنت رسانه انگلیسی پاسخی هوشمندانه داد.

 کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از تمرین امروز و در پاسخ به سوالی شیطنت آمیز از رسانه انگلیسی مبنی بر اینکه آیا بازیکنان تیم ملی ایران اجازه دارند علیه قوانین کشور عمل کنند، گفت: این دقیقا مثل کشور شما انگلیس است. شما هم به دنبال روحیه جمعی فوتبال هستید و به قواعد و قانون فیفا احترام می گذارید. شما هم نظریات خودتان را در فوتبال به معرض نمایش گذاشتید. هر کسی این حق را دارد که نظرات خودش را بیان کند.

وی ادامه داد: شما سابقاً پیش از آغاز مسابقات زانو می زدید. برخی با آن موافق بودند و برخی دیگر موافق نبودند. ایران هم دقیقا همین موضوع است.

کی روش گفت: البته چنین موضوعاتی اصلا در تیم ملی مطرح نیست زیرا بازیکنان چیز دیگری در ذهن دارند. بازیکنان می خواهند بجنگند و رویاپردازی کنند که در مرحله دوم جای گیرند. آنها بازیکنانی فروتن هستند. آنها یک چیز را خوب می دانند که اگر بتوانند این کار را انجام دهند، نه تنها بخشی از تاریخ فوتبال خواهند شد بلکه تاریخ را خواهند ساخت.

وی ادامه داد: ایران 6 بار در جام جهانی حضور داشته و تاکنون به مرحله بعدی نرسیده است. بنابراین بازیکنان نمی خواهند بخشی از تاریخ فوتبال باشند، آنها می خواهند تاریخ را بسازند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بسیار خوشحالیم که امروز در جام جهانی هستیم. بعد از چهار سال آماده سازی کشور قطر خوشحالیم که اینجا حضور داریم و خوشحالیم که نماینده مردم ایرانیم و مراتب قدردانی خودم را از کشور قطر اعلام می کنم. امیدواریم که بتوانیم حضور خوبی در اینجا داشته باشیم.

کی روش در پاسخ به سوالی که مردم ایران از بودن شما روی نیمکت تیم ملی خوشحال هستند و شما تجربه بزرگی از حضور در فوتبال انگلیس دارید و آیا بازی با انگلیس دشوارترین بازی تیم ملی در رقابت های جام جهانی است، گفت: بازی مقابل انگلیس سخت ترین بازی ماست آن هم فقط به یک دلیل ساده که این دیدار اولین بازی ما در جام جهانی است. بعد از اینکه بازی با انگلیس را انجام دهیم، مطمئناً سخت ترین بازی ما مقابل ولز خواهد بود. تمامی تمرکزمان را برای این است که بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم.

وی ادامه داد: می خواهم از جمله جان لنون استفاده کنم و بگویم که می خواهیم به رویاهایمان فرصت دهیم. مثل انگلیس، ولز و آمریکا رویای ما صعود است تا بتوانیم در ششمین حضور و سومین حضور پیاپی با آمادگی کامل در بین بهترین تیم های جهان از توقعات، انگیزه ها و رویاهایی که داریم دفاع کنیم و می خواهیم به رویاهایمان فرصت بدهیم.

کی روش در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره جام جهانی چیست گفت: قبل از اینکه توپ به حرکت در بیاید مشکلات مختلفی مطرح می شود اما وقتی توپ به حرکت در بیاید مطمئناً تمام توجه ها به بازی ها معطوف می شود و نظر من الان همان نظراتی است که در جام جهانی 90، برزیل، روسیه و جام های جهانی مختلف است که حضور داشته ام و مهمترین موضوع فوتبال است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول