کمیته رفاهی
 

از فیفا خواستیم جلوی حاشیه سازان را بگیرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 105 ] - سه شنبه, 24 آبان 1401

 احسان اصولی در نشست خبری اظهار داشت: دیروز جلسه ای بسیار خوب و بسیار صمیمی خدمت ریاست جمهوری داشتیم و بدرقه خیلی خوب رخ داد. در این جلسه، کادر فنی، بازیکنان و سرمربی تیم ملی فوتبال و ریاست فدراسیون دیدگاه خودشان را گفتند. ماحصل این جلسه یک همدلی، هم افزایی و تقویت بسیار خوب و دیدنی در تیم ملی به وجود آمد. بازیکنان، کادر فنی و مجموعه خادمین مردم عزیز در فدراسیون فوتبال طی چند ماه گذشته شاهد حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی بودیم.

دیدار با رئیس جمهور در فضایی صمیمانه برگزار شد

وی افزود: آقای دکتر رئیسی ریاست محترم جمهوری ایران در یک فضای صمیمانه و همدلی و  هم افزایی به وجود آمد. بازیکنان، کادر فنی و مجموعه خادمین مردم در فدراسیون فوتبال در چند ماه گذشته شاهد حمایت دولت محترم از ورزش و فوتبال بوده ایم. آماده سازی تیم ملی را هم طبق برنامه به خوبی پیش بردیم. دیروز بازیکنان با صحبت هایی که شنیدند و جو صمیمی که در آنجا حاکم بود تیم ملی یک بدرقه خوب را داشت. چند ساعتی که ما در بین بازیکنان بودیم شاهد یک فضای صمیمانه در بین بازیکنان تیم ملی بودیم.

نمی شود نتیجه رفتار طرفدار ایران، تقویت رقبا باشد

سخنگوی فدراسیون فوتبال، افزود: این جو در ایجاد روحیه همدلی در بین بازیکنان بسیار بسیار مؤثر است. واقعیت این است که در این روزها هر کسی که دل در گرو سربلندی ایران دارد تردید نداریم که باید از این تیم ملی حمایت کند. در بخش دولت، مجلس، وزارت محترم ورزش و جوانان و تمامی ارکان و حاکمیتی در فدراسیون و باشگاه ها شاهد یک فضای همدلانه هستیم و تا پای جان برای ایران شعاری که برای تیم ملی انتخاب شده همه پای آن ایستاده ایم و در فضای همدلی کار را پیش می بریم و هم در تقویت همدلی و افزایش روحیه بازیکنان حرکت می کنیم و هرچه در این مسیر حرکت کنیم و در راه اعتلای ایران تلاش کنیم باعث اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران می شویم. این اتفاق به خوبی شکل گرفته است. هر اقدام و صحبتی که بخواهد این مسئله را تضعیف کند تردید نداریم که مبین این موضوع است که تیم ملی ما را دچار اختلاف ذهنی کند و این خودش به معنای آن است که باعث تقویت رقبای تیم ملی ما می شود. نمی شود کسی ادعا کند من طرفدار ایران و سرزمینم هستم اما حرف، گفته یا نوشته ای از او سر بزند که این رفتار نتیجه اش تقویت رقبای تیم ملی ما باشد.

ایران می تواند شگفتی ساز و تاریخ ساز شود

سخنگوی فدراسیون فوتبال ادامه داد: من به عنوان سخنگو لازم می دانم این نظر فدراسیون و جامعه فوتبال را عرض کنم. همه ما تردید نداریم که این تیم، تیم ملی ایران است و این رقابت در مهم ترین رویداد جهانی به نام ایران در حال رقم خوردن است. در یک آوردگاه جدی، مهم و سخت وارد می شویم. هرچقدر در این حوزه تیم ملی را  تقویت کنیم و روحیه بازیکنان را تقویت کنیم در جهت اعتلای سرزمین مان گام برداشته ایم و برعکس آن در حال ضربه زدن به ایران و نام ایران هستیم و رقبای تیم ملی را تقویت می کنیم. تیم ملی ایران اولین تیم آسیا است که با این قدرت، سرعت، اقتدار و امید و برنامه ریزی بسیار خوب و با کادر فنی خوب و بازیکنان خوب در بهترین شرایط در این رویداد شرکت کرده اند. این تیم می تواند شگفتی ساز و تاریخ ساز شود. بنابراین در این حوزه همه مردم سرزمین مان را دعوت می کنیم که همه اهالی فوتبال را که در کنار هم و دوشادوش هم هر گام و حرکت و صحبتی می کنیم در جهت تقویت این تیم و روحیه این بازیکنان باشد و جز این پذیرفتنی نیست.

وی تأکید کرد: در آیین نامه اخلاق فیفا و کدهای اخلاقی یکسری پیش بینی هایی شده است اما واقعیت این است که جز همدلی و همکاری و پابه پای هم حرکت کردن و اهتزاز پرچم سرزمین مان هیچ چیز دیگری را مدنظر نداریم و ان شاءالله در کنار هم حرکت می کنیم تا تیم ملی در این آوردگاه مهم شگفتی ساز شود. 

چشم میلیون ها ایرانی به نتایج تیم ملی است

اصولی در مورد اینکه به صورت شفاف بگویید اتفاق رخ داده یا نه، عنوان کرد: به هر حال در حوزه فوتبال در همه دنیا تقویت تیم ملی مهم است. در حوزه فعالیت هایی که انجام می دهیم به دور از شائبه های غیر فوتبالی حرکت کردن یکی از مؤلفه های مهم فوتبال و ورزش است. اینکه ما نگاه حرفه ای و مهینی مان را کنار بگذاریم و رفتاری از ما سر بزند که درست نباشد مورد پسند هیچکدام از هواداران فوتبال و مردم این سرزمین نیست. امیدوارم همه عزیزان و همه مردم و همه کسانی که مؤثر هستند جز به این موضوع که تیم ملی فوتبال ما بتواند ان شاءالله با قدرت و قوت در این رقابت ها شرکت کند و نتایج قابل قبول و خوبی بگیرد و دل میلیون ها ایرانی را شاد کند. همه می دانیم چشم میلیون ها ایرانی در داخل و خارج از ایران و حتی فراتر از ایران و خیلی از کشورهای منطقه چشم مان به نتایج این تیم است و تقویت این تیم مهم ترین مؤلفه ای که سربلندی و اعتلای تیم ملی کشورمان است برسیم و ان شاءالله با دعای خیر مردم شگفتی ساز شویم.

 از فیفا خواستیم جلوی حاشیه سازان را بگیرد

وی در مورد اینکه برخی افراد خاص در قطر به دنبال ایجاد تنش برای تیم ملی کشورمان هستند اما امروز گفته شد که مسئولان قطری پاسخ مثبتی به این افراد ندادند و احتمال دارد که قطر خودش از ورود این افراد به ورزشگاه جلوگیری کند آیا در این مورد صحبتی با مسئولان قطری شده که آرامش تیم ملی حفظ شود، گفت: موضوع برگزاری رویدادهای ورزشی که این رویداد مهم ترین و بزرگترین رویداد ورزشی دنیا است. اصول، پروتکل ها و چارچوب های خاص خودش را دارد. برمبنای همان اصول و چارچوب ها که همه کشورها و تیم ها باید در شرایط آرام و به دور از تنش کار کنند. در یک شرایط آرام و به دور از حاشیه و فقط بازی کنند و شرایط فنی خود را داشته باشند. این حقی است که برای همه تیم ها در نظر گرفته شده است. ما هم بر همین مبنا بر حق تیم ملی تأکید داشته ایم و حق سرزمین مان عزیزمان و به نمایندگی از مردم ایران و هواداران تأکید داشتیم که این ها رعایت شود و مکاتباتی با فیفا داشتیم و خواستیم که اگر شرایطی بخواهد اتفاق بیفتد و شرایطی پیش بیاید که تیم ما را به حاشیه ببرد به استناد همین مفادی که گفتم جلوی آن گرفته می شود به نظر می رسد برگزارکنندگان جام جهانی دقیقاً وظایف خودشان را در جهت همکاری با ما و رعایت پروتکل ها انجام می دهند. 

بازیکنان تیم ملی مانند سربازان ایران هستند

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد کدهای اخلاقی فیفا عنوان کرد: بازیکنان تیم ملی بسیار همراه و معتقد هستند و از همه ما به این مسائل آگاه تر هستند. تک تک بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران مانند سربازان سرزمین ایران مان هستند که می روند که جز برنده شدن و نتیجه گرفتن و افتخارآفرینی و موفقیت در ذهن آنها نیست.

تمام تیم ملی که در ایران بود، به دیدار رئیس جمهور رفت

اصولی در مورد اینکه نشست خبری که امروز شما گذاشتید به صورت اضطراری است و مشخص است در رابطه با افراد خاصی است که پست هایی در این یکی دو روزه گذاشته اند و برخی بدون داشتن اطلاعات فوتبالی می گویند چرا تیم ملی ما نصفه و نیمه به دیدار رئیس جمهور رفته، عنوان کرد: همه فوتبالی ها می دانند تیمی که دیروز خدمت آقای رئیس جمهور رفت تمام تیمی بود که در ایران حضور داشت و بقیه بازیکنان و اعضای تیم ملی برای اینکه لژیونر بودند از کشورهایی که فعالیت می کنند به دوحه رفتند؛ البته با اخباری که من دارم این تیم امروز کامل شده و همه دور هم جمع شده اند. در تمام مسابقات بین المللی همینگونه است فوتبالی ها به خوبی این مسائل را می دانند آنهایی که این حرف را می زنند قطعاً از شرایط تیم ملی و فوتبال آگاهی ندارند و احتمالاً اخبار را دنبال نمی کنند و می خواهند واقعیت ها را به گونه دیگری بروز دهند اما واقعیت این است تمام تیم ملی که در ایران بودند در دیدار با رئیس جمهور حضور پیدا کردند.

حمایت از تیم ملی مرسوم است

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه برخی شایعه ها مطرح شده که رئیس جمهور 10 سکه طلا به بازیکنان پاداش داده آیا این مسئله در شأن بازیکنان تیم ملی فوتبال هست، اظهار داشت:  اولاً که حمایت های مادی و معنوی دولت در ادوار گذشته مرسوم بوده و ما سوابقش را می دانیم. دولت جمهوری اسلامی در ادوار مختلف ملی پوشان را حمایت کرده و پاداش هایی را در نظر گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد. ما وقتی به جام جهانی صعود کردیم این اتفاق رخ داد. برای بعد از این هم امر کاملاً مرسوم در تمام دنیا و فوتبال است. بنابراین جای تشکر دارد. از وزارت محترم ورزش و جوانان، دولت محترم که نگاه حمایتی خود را از بازیکنان تیم ملی داشتند. 

برخی می گویند ماستِ سفید، سیاه است!

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برخی می خواستند بازیکنان تیم ملی را اینگونه زیر فشار قرار بدهند، اظهار داشت: حضور بازیکنان در مراسم بدرقه براساس برنامه ریزی و روال بوده که در ادوار گذشته هم اتفاق افتاده. واقعیتی که ما در تیم ملی و بازیکنان می بینیم و در جلسه ای که دیروز داشتیم و گفت وگوهایی که ردوبدل شد بسیار صمیمانه، دوستانه و پرامید بود و جای تشکر دارد اما برخی اینگونه هستند که می گویند ماست سفید، سیاه است و روز روشن را می گویند تاریک است این دیگر مشکل ما نیست!

همه با هر رنگ و نگاه و سلیقه ای به فکر اعتلای نام ایران هستند

وی در مورد اینکه تذکری که براساس کدهای اخلاقی فیفا دادید چقدر می تواند جدی باشد، گفت: ضوابط روشن و مشخصی داریم که تمام باشگاه ها آیین نامه انضباطی دارند. بابت این مسئله خود باشگاه ها ورود می کنند که باشگاهش بخواهد وارد حاشیه شود یا باعث به حاشیه بردن تیم ملی شود خود باشگاه اعتراض می کند و به این مسئله ورود خواهند کرد اینها همه آیین نامه شده است موادی است که از قبل وجود داشته است و حساسیت در خصوص این مسائل هم قبلاً وجود داشته است. آرایی که در این خصوص در قبل صادر شده هست و همه شما می دانید. البته فضای همدلانه ای در فوتبال داریم بنای ما بر این نیست آنچه در فضای فوتبال و فضای عمومی کشور وجود دارد فضای همدلانه ای داریم. در شهر و خیابان و هرجا که می رویم فضای حمایتی است و همه با هر رنگ و نگاه و سلیقه ای به فکر اعتلای نام ایران هستند و تیم ملی فوتبال برای شان مهم است و موفقیت تیم برای شان مهم است. البته آنهایی که صاحب نظر و فنی هستند بارها گفته اند این تیم ملی از نظر فنی مستعدترین تیم است که بتواند تاریخ سازی کند و ان شاءالله به لطف خدا و دعای خیر مردم این اتفاق بیفتد. 

گل محمدی؟ خیر؛ صحبت های من مخاطب عام دارد!

اصولی در مورد اینکه صحبت های شما بیشتر به نظر می رسد در مورد یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس است، عنوان کرد: نه، صحبت های من مخاطب عام دارد. 

کی روش می خواست از نهایت زمان برای اعلام اسامی استفاده کند

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد به هم خوردن نشست خبری کی روش و اینکه ظاهراً به کادر فنی تیم ملی فشار وارد می شود، گفت: من هم نمی دانم دلیل تأخیر و لغوش چیست آنچه که عنوان کردند دلایل فنی داشت. وی می خواست لیست را اعلام کند و دیدید که چهار دروازه بان را دعوت کرد این حق سرمربی است و از نهایت زمانی که داشت از آن استفاده کرد و به نظر چیز پیچیده، سخت و خاصی نیست. این حرف از آن جنس حرف هایی است که بی محل و بیجا توسط برخی زده می شود.

درمورد مسائل فنی اظهارنظر نمی کنم

وی در مورد اینکه انتقاد به لیست تیم ملی کی روش گرفته می شود این است که چهار دروازه بان بردیم و یک  بازیکن هم کمتر از تیم های دیگر داریم. شاید اگر بازیکنی از تیم امید در تیم بود بهتر بود، گفت: من در مورد مسائل فنی اظهارنظر نمی کنم. وی کاملاً مختار است. کی روش صاحب اختیار و تصمیم گیر است و قطعاً خودش هم پاسخگو است و در حوزه فنی ما در فدراسیون اظهارنظر نمی کنیم.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول