کمیته رفاهی
 

معرفی مغز متفکر کی روش در تیم ملی+عکس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 116 ] - سه شنبه, 24 آبان 1401
معرفی مغز متفکر کی روش در تیم ملی+عکس

در تیم ملی فوتبال کشورمان یک چهره ویژه حضور دارد.

هفته گذشته کارلوس کی روش در تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان از یک مربی پرتغالی به عنوان عضو جدید کادرفنی تیم ملی رونمایی کرد و البته مشخص بود قرار نیست اطلاعات خاصی از این چهره ویژه که پیش بینی می شد یکی از دستیاران بسیار تاثیرگذار تیم ملی است، به بیرون درز پیدا کند و فقط اعلام شد نام این مربی " برونو" است و مدتی هم در تیم الدحیل قطر کار کرده.

با پیگیری های صورت گرفته مشخص شد نام کامل این دستیار خاص کی روش، برونو فلیکس متئوس اولیویرا است. این مربی پرتغالی 44 ساله از سال 2008 و در 30 سالگی مربیگری را با دستیاری پائولو سوسا، سرمربی نامدار هم وطنش در تیم کوئینز پارک رنجرز انگلیس شروع کرد.

همکاری برونو با سوسا تا سال 2017 و در  تیم های سوانسی، لسترسیتی، گوانگ ژو رنهه و لخویا ادامه یافت. 

پس از پایان این همکاری، این مربی همچنان در قطر ماند و از جولای 2017 تا ژانویه 2020 در تیم الدحیل با سرمربیانی چون جمال بالماضی، روی فاریا و نبیل معلول به عنوان دستیار کار کرد.

برونو در این تیم قطری با برخی بازیکنان ایرانی مثل رامین رضاییان و علی کریمی کار کرده و بارها مقابل تیم های کشورمان قرار گرفته است. او به دلیل سال ها حضور در فوتبال انگلیس، از بازیکنان این کشور نیز شناخت  مناسبی دارد و این تفاسیر کی روش در انتخابی معقول تصمیم گرفت از این مربی جوان اما کارنامه دار به عنوان یکی از دستیارانش در بازگشت به ایران استفاده کند.

 

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول