کمیته رفاهی
 

درخواست اینفانتینو برای آتش بس یک ماهه در جهان!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 110 ] - سه شنبه, 24 آبان 1401
درخواست اینفانتینو برای آتش بس یک ماهه در جهان!

رییس فدراسیون جهانی فوتبال با اشاره به جنگ های کنونی در جهان، پیشنهاد کرد در طول یک ماه برگزاری جام جهانی اسلحه ها را زمین گذاشته و عداوتی وجود نداشته باشد.

 جیانی اینفانتینو رئیس فیفا پیشنهاد آتش بس یک ماهه در طول برگزاری رقابت های جام جهانی قطر را ارائه داد. اینفانتینو در اجلاس G20 - نشست مهم ترین کشورهای صنعتی و نوظهور - در بالی پیشنهاد داد که از شروع جام جهانی در روز یک شنبه هفته آینده تا فینال این رقابت ها تفنگ ها زمین گذاشته شود.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال گفت: ما ساده لوح نیستیم و فکر می کنیم که فوتبال می تواند مشکلات دنیا را حل کند. با این حال، جام جهانی می تواند بهانه ای برای یک حرکت مثبت در دنیا باشد.

وی خطاب به شرکت کنندگان دراجلاس G20 و در حضور افرادی چون جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده، اولاف شولز صدراعظم آلمان و همچنین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: شما رهبران جهان هستید و این فرصت را دارید که تاریخ را تغییر دهید. خواهش من از همه شما این است که برای جام جهانی آتش بس موقت یک ماهه در نظر گرفته شود.

اینفانتینو در ضیافت ناهاری که توسط کشورهای گروه 20 به میزبانی اندونزی برگزار شد نیز شرکت کرد. رئیس فیفا همچنین یادآور شد که روسیه میزبان جام جهانی 2018 بود و اوکراین برای میزبانی جام جهانی 2030 نامزد شده است. او گفت: فوتبال جهان را متحد می کند. به طور کلی، جام جهانی را پنج میلیارد بیننده از طریق تلویزیون دنبال خواهند کرد.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز در اجلاس G20 در جزیره بالی حضور داشت. او هم خواستار یافتن راه هایی برای برقراری صلح شد.

در تاریخ بازی های المپیک نیز سنت "آتش بس المپیک" از دوران باستان یونان وجود دارد. این بدان معناست که هیچ جنگی نباید در طول بازی های المپیک انجام شود. با این حال "آتش بس المپیک" بارها نقض شده است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول