عزاداری

 

شانس پیروزی مقابل آمریکا و ولز را داریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 236 ] - سه شنبه, 24 آبان 1401
شانس پیروزی مقابل آمریکا و ولز را داریم

کارشناس فوتبال گفت: شانس داریم که تیم های آمریکا و ولز را ببریم و امکان صعود وجود دارد.

تیم ملی فوتبال ایران دیروز عصر تهران را به مقصد قطر و حضور در جام جهانی ترک کرد. با جلال چراغپور در مورد شرایط تیم ملی در 6 روز مانده به جام جهانی گپ و گفتی در مورد شرایط ارزیابی فنی اش از تیم ملی انجام دادیم که صحبت های او را در زیر می خوانید:

* هزینه سنگین بازی با نیکاراگوئه 

مسابقه دوستانه با نیکاراگوئه با هزینه معنوی که برایش پرداخت شد تناسب نداشت. در این بازی ما امید ابراهیمی را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و این مصدومیت هزینه سنگینی برای تیم ملی بود. کی روش در این مسابقه 17-18 بازیکن را هم مورد ارزیابی قرار داد. به برخی بازیکنان 10-15 دقیقه فرصت حضور در میدان رسید و تعویض های زیادی انجام داد.با این حال به نظرم این مسابقه دستاورد خاصی برای مان نداشت و بازخورد مثبتی از آن نگرفتیم. کی روش تیم اصلی خود را کنار گذاشته بود و از آنها در بازی با تونس استفاده خواهد کرد. 

* می توانیم به انگلیس گل بزنیم

کی روش امیدش بیشتر به هماهنگی های گذشته است. امیدوارم این برآورد وضعیت هم جواب بدهد و همان شناخت قبلی بازیکنان از یکدیگر و هماهنگی ها گذشته به تیم ملی کمک کند. در حال حاضر وضعیت تیم ملی قبل از بازی با انگلیس مثل یک هندوانه دربسته است! مشخص نیست که مقابل انگلیس چه شرایطی خواهیم  داشت. البته  نیمه جلویی تیم ملی قادر به گلزنی به تیم انگلیس هست. خط جلویی تیم ملی می تواند به هر تیمی گل بزند اما خط دفاعی و نیمه عقبی تیم ملی هم از هر تیمی می تواند گل بخورد! 

* پیروزی مقابل انگلیس رویاپردازانه است

اینکه تصور کنیم چون نیمه جلویی تیم ملی کشورمان قدرتمند است پس می توانیم تیم انگلیس را هم ببریم خیلی رویاپردازانه است. بله انگلیس در بازی تدارکاتی مقابل ژاپن هم شکست خورد اما  وضعیت تیم ملی ما با ژاپن قابل مقایسه نیست. حتی در جام ملت های آسیا 3 بر صفر از این تیم شکست خوردیم. سیستم فوتبال ژاپن هم کاملا شرایط مشخصی دارد. تیم ملی ما هم سال هاست ژاپن را شکست نداده است. بله می توانیم به انگلیس گل بزنیم اما باید دید چند گل از این تیم دریافت می کنیم؟ نیمه جلویی تیم ما نیمه اروپایی است و نیمه عقبی تیم ما نیمه آسیایی است. به نظرم ممکن است مقابل انگلیس 3 بر یک بازنده شویم یا 4 بر 2! البته در فوتبال هر نتیجه ای ممکن است رقم بخورد و قابل پیش بینی نیست.

* شانس شکست دادن آمریکا و ولز را داریم

شانس داریم که تیم های آمریکا و ولز را ببریم. اگر این اتفاق رخ بدهد قطعا با 6 امتیاز صعود خواهیم کرد اما ممکن است مقابل این دو تیم مساوی کنیم و به انگلیس ببازیم که در آنصورت با 2 امتیاز شانسی برای صعود نداریم. اگر هم یکی را ببریم و یک بازی را هم مساوی کنیم بازهم با 3 امتیاز شانسی برای صعود از هر گروه نخواهیم داشت. با این حال اگر از آمریکا و ولز 4 امتیاز بگیریم و از انگلیس هم کم گل بخوریم بازهم شانس صعود خواهیم داشت.

*  اندازه های فوتبال انگلیس و ایران قابل مقایسه نیست

واقعیت این است که اندازه های فوتبال انگلیس و ایران قابل مقایسه نیست. بهترین و عالی ترین بازیکنان ما در لیگ انگلیس دوام زیادی نیاوردند. از آندرانیک تیموریان گرفته تا علیرضا جهانبخش و... سطح مربیانی که در لیگ انگلیس کار می کنند هم بسیار بالاست. غول های مربیگری فوتبال جهان در لیگ جزیره حضور دارند، از نظر مالی، امکانات و... نیز لیگ برتر جزیره با لیگ کشورمان مقایسه نیست. در واقع در این مسابقه یکی از لیگ های آسیا مقابل لیگ اول جهان بازی خواهد کرد. انگلیس خود را مدعی جام می داند. البته در فوتبال هر نتیجه ای ممکن است رقم بخورد. یک دوره الجزایر موفق شد تیم آلمان را شکست بدهد اما در پایان مسابقات آلمان قهرمان شد و الجزایر از گروهش هم صعود نکرد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول