کمیته رفاهی
 

کی روش: انگلیس زمان بکام بهتر از این تیم بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 181 ] - یکشنبه, 22 آبان 1401
کی روش: انگلیس زمان بکام بهتر از این تیم بود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد شرایط تیم ملی و حریفان ایران در جام جهانی 2022 به صحبت پرداخت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه با شبکه آمریکایی ESPN به سوالاتی درباره جام جهانی، تیم ملی ایران و حریفان یوزها در جام جهانی پاسخ داد.

*از ایران به عنوان تیمی نام برده می شود که شانسی برای صعود از مرحله گروهی ندارد؛ این در حالی است که ایران تیم بیستم رده بندی فیفاست و کمی پایین تر از ولز، تیم نوزدهم و آمریکا، تیم شانزدهم قرار گرفته است. آیااین به شما انگیزه بیشتری می دهد؟

هرگز. من هرگز این طور فکر نمی کنم و به اینکه دیگران درباره ما چه فکری می کنند، اهمیت نمی دهم. ما به خودمان فکر می کنیم. ما نقاط قوت و کیفیت خودمان را داریم و البته مثل همه تیم های دیگر، نقاط ضعفی نیز داریم. هیچ طرفی در حال حاضر کامل نیست. الان زمان صحبت کردن در زمین مسابقه است.
آن حس و حال ها و اظهارنظرها به حساب آورده نمی شود اما در آخر مسابقه، موضوعی که مهم است، عملکرد عالی و فوتبال بازی کردن خوب است و باید نتیجه را به خدا واگذار کرد. این چیزی است که ما می توانیم انجام دهیم.

*ایران هرگز از مرحله گروهی جام جهانی صعود نکرده است. انتظارات از شما در قطر چگونه است؟

از نظر من، این بد نیست که این فشار را برای بالابردن مسئولیت ها، انگیزه و وظایف خود احساس کنیم اما در داخل تیم انتظارات برای اینکه عملکرد خوبی داشتیم، دقیقا در همان سطح بقیه است. می خواهیم رو به جلو حرکت کنیم، بهتر باشیم و مطمئناً انتظارات خودمان را داریم تا به مرحله دوم جام جهانی برسیم. چیزی تغییر نکرده است. ما با همان اعتقاد و جاه طلبی به سومین جام جهانی خود می رویم.

*اولین بازی شما با انگلیس خواهد بود؛ تیمی که از شانس های قهرمانی است. آنها چقدر قوی هستند؟

من خوشحالم که با انگلیس بازی می کنیم؛ همانطور که ما در فوتبال ایران خوشحال شدیم که با پرتغال و اسپانیا بازی کردیم. ما خوشحال هستیم که با بهترین تیم های جهان بازی می کنیم چراکه این زندگی ماست. ما تلاش می کنیم در جمع بهترین تیم ها و بازیکنان جهان باشیم.
آنجا بودن برای ما یک لحظه شادی است. ما تمام زندگی خود را تلاش می کنیم تا در جام جهانی باشیم. وقتی به جام جهانی می رویم، ما به عنوان بازیکنان کم نام و نشان به آنجا خواهیم رفت اما وقتی ما در میان 32 تیم برتر جهان هستیم، خب بیایید از آن لذت ببریم.

*شما به دلیل کار کردن در منچستریونایتد، با انگلیس و ناکامی های تیم آن آشنا هستید و پیش تر شاهد شکست های آن ها هم بوده اید.

انگلیس تیم سطح بالایی است. شکی نیست که در طول چند سال گذشته و در سطح ملی، انگلیس با آماده سازی بهتر و دید شفاف تر، رشد کرده است. این از نتایج انگلیس در زمین مسابقه مشخص است. اما من نمی خواهم بگویم که این تیم یا بازیکنان آن از روزهایی که «دیوید بکام» یا «پل اسکولز» بودند، بهتر هستند. آن ها در آن نقطه نیستند اما در حال حاضر تفاوت در این است که انگلیس مسیر و دید روشن را نشان داده که بازیکنان و تیم به کدام مسیر باید بروند. این ویژگی ها تیمی را درست می کند که انسجام بیشتری دارد و قادر به رقابت است.
اما این جام جهانی متفاوت است چراکه ما با آماده سازی کاملا متفاوتی روبرو هستیم. زمان های کوتاه استراحت بین بازی ها و برگزاری رقابت ها در ماه نوامبر کاملا شرایط متفاوتی را در مقایسه با جام های جهانی قبلی رقم زده است. ما بازیکنانی در اروپا داریم که وقتی به قطر می آیند، در 15 تا 20 بازی به میدان رفته اند. در جام های جهانی قبلی آن ها با 65 تا 70 بازی به تورنمنت می آمدند. ببینیم چه می شود.

*بازی شما با آمریکا هم آخرین بازی است و ممکن است تیم صعودکننده را تعیین کند. شما سابقه مربی گری در MLS در دهه 90 را داشتید. تیم آمریکا و پیشرفت آن ها را چگونه می بینید؟

من پیشرفت هایی را می بینم. پیشرفت فوتبال را در هر جایی می بینم. اکثریت مردم آن را نمی بینند اما افراد حرفه ای چرا. فوتبال در آمریکا به جلو می رود. و بازیکنان سریع تر می شوند، سریع تر فکر می کنند و سریع تر تصمیم می گیرند. ما باید نسبت به آن آگاه باشیم.

این البته در تمام کشورهای اتفاق می افتد، از جمله آمریکا اما سال به سال رو به جلو می روند و با دیگر قاره ها مقایسه می شوند. حالا آن ها ارتباطاتی با بازیکنانی در کشورها و مسابقات بزرگ دارند. بازیکنان آمریکایی در حال پیشرفت سریع هستند و با کشورها و قاره های دیگر مقایسه می شوند.

*آیا ایران می تواند همه را در جام جهانی غافلگیر کند؟

آنچه ما در جام جهانی انتظار داریم، بازی ها، مسایقات و عملکرد فوق العاده است. ایران، انگلیس، ولز، اسپانیا، پرتغال، آمریکا و همه باید فقط به یک هدف چشم داشته باشند؛ ایجاد شادی، خوشحالی و افتخار برای هوادارنمان.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول