عزاداری

 

کدام شهرهای قطر میزبان جام جهانی هستند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 190 ] - یکشنبه, 22 آبان 1401
کدام شهرهای قطر میزبان جام جهانی هستند

تمام استادیوم های برگزارکننده مسابقات جام جهانی در محدوده 55 کیلومتری پایتخت قطر یعنی شهر دوحه قرار دارند.

 جام جهانی 2022 یکی از فشرده ترین مسابقات در تاریخ برگزاری جام جهانی فوتبال خواهد بود. تمام استادیوم های برگزارکننده مسابقات جام جهانی در محدوده 55 کیلومتری پایتخت قطر یعنی شهر دوحه قرار دارند. همین امر، دسترسی به آن ها برای تماشاگران را بسیار راحت کرده است. تماشاگرانی که برای مسابقات جام جهانی به قطر سفر می کنند، می توانند در یک هتل اقامت کنند و به راحتی به تمام استادیوم ها دسترسی داشته باشند.

شهر الخور

شهر الخور در فاصله 55 کیلومتری شمال دوحه قرار دارد. این شهر بندری دارای سواحل، پارک ها و جنگل های حرای فراوانی است. الخور، شهری کوچک است، اما جاهای دیدنی بی شماری دارد. جزیره پرپل از جمله جاهای دیدنی برجسته این شهر به شمار می رود که از ارزش بالایی برخوردار است. استادیوم البیت در شهر الخور قرار دارد.

شهر الریان

شهر الریان، از جمله شهرهای شیفته ورزش و به خصوص فوتبال است. این شهر، دومین شهر بزرگ قطر به شمار می رود اما در اصل، بخشی از کلان شهر دوحه محسوب می شود و به جاهای دیدنی دوحه همچون موزه ها، فروشگاه های بزرگ، رستوران های برجسته و دیگر مراکز فرهنگی نزدیک است. در این شهر، استادیوم الریان قرار دارد که قبلا به نام استادیوم «احمد بن علی» شناخته می شد. این استادیوم، ورزشگاه خانگی تیم فوتبال الریان است.

 

شهر الوکره

شهر الوکره، قبلا یک روستای ماهیگیری و صید صدف بوده است؛ اما امروزه، یکی از مراکز شهری مهم قطر محسوب می شود. شهر الوکره در جنوب شهر دوحه قرار دارد و دارای سبک معماری تاریخی است. محبوب ترین جاذبه گردشگری در شهر الوکره، سوق الوکره است؛ این بازار، فروشگاه ها و کافه های زیادی دارد که در کنار خط ساحلی قرار گرفته اند. استادیوم الجنوب در شهر الوکره قرار دارد. طراحی آینده نگرانه این استادیوم، مطمئنا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.

شهر دوحه

دوحه، پایتخت قطر و یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است. دوحه روز به روز به عنوان یک مقصد گردشگری برجسته در سطح جهانی محبوب تر می شود و دلیل آن نیز کاملا مشخص است. دوحه دارای هتل های پنج ستاره مجلل، فروشگاه های خارق العاده و رستوران های نوآورانه است. البته بازدید از جاهای دیدنی قطر که عمدتا در دوحه قرار دارند، در کنار تماشای بازی های جام جهانی فوتبال خالی از لطف نیست.

شهر دوحه چهار استادیوم برای برگزاری جام جهانی دارد؛

  • استادیوم الثمامه، یک استادیوم جدید به شمار می رود که در ماه اکتبر سال 2021 میلادی افتتاح شده است. 
  • استادیوم بین المللی خلیفه که در سال 1976 میلادی افتتاح شده بود و از آن زمان، بازسازی های زیادی روی آن صورت گرفته است. از جمله بخش های تازه اضافه شده به این استادیوم، می توان به سیستم سرمایشی و تهویه هوای آن اشاره کرد.
  • استادیوم شهر آموزش، در ماه ژوئن سال 2020 میلادی افتتاح شد و در منطقه شهر آموزش دوحه قرار دارد. طراحی این استادیوم نمایانگر الماسی درون صحرا است.
  • استادیوم 974 اولین استادیوم در نوع خود محسوب می شود. این استادیوم از کانتینرهای باری ساخته شده است و پس از جام جهانی نیز به طور کامل برچیده خواهد شد. شماره 974 در نام این استادیوم بیانگر تعداد کانتینرهای به کار رفته در ساخت آن و همچنین پیش شماره بین المللی قطر است.

شهر لوسیل

شهر لوسیل، یک شهر در حال ساخت است. این شهر در حدود 15 کیلومتری از شمال دوحه قرار دارد. طراحی این شهر شامل تفرجگاه های ساحلی، جزیره های مصنوعی، پارک ها، مناطق مسکونی، فروشگاه های مجلل، زمین های گلف و مواردی دیگر است. زمانی که توسعه این شهر کامل شود، تقریبا 250,000 نفر در آن ساکن خواهند شد. یکی از جاذبه های اصلی شهر لوسیل، استادیوم آن است که 80,000 نفر ظرفیت دارد.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول