کمیته رفاهی
 

رده بندی گران قیمت ترین تیم های جام جهانی 2022 قطر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 235 ] - شنبه, 21 آبان 1401
رده بندی گران قیمت ترین تیم های جام جهانی 2022 قطر

در رده بندی تیم های راه یافته به جام جهانی 2022 تیم ملی ایران پس از 5 تیم دیگر ارزان ترین تیم جام محسوب می شود.

 در رده بندی ارزشمندترین تیم های حاضر در جام جهانی 2026 قطر به لحاظ قیمت بازیکنان که توسط کانال فوتبال این نامبرز در سایت یوتیوب و بر اساس ارزش بازیکنان با استناد به آمار سایت ترنسفر مارکت صورت گرفته است، تیم ملی ایران با ارزشی معادل 67.38 میلیون دلار (64.96 میلیون یورو) در رده بیست و ششم قرار دارد.

در این رده بندی تیم ملی ایران بالاتر از تیم های ملی کاستاریکا، قطر، عربستان سعودی، استرالیا، کانادا و تونس قرار دارد و با اختلافی بسیار زیاد پایین تر از کامرون قرار گرفته است.

با توجه به قیمت تخمینی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی ایران در سایت ترنسفر مارکت، مهدی طارمی و سردار آزمون ـ به ترتیب با 20 و 12 میلیون یورو ـ به اندازه سایر بازیکنان تیم قیمت دارند. پس از این دو نفر علیرضا جهانبخش و مجید حسینی هر کدام با 3 میلیون یورو، سامان قدوس با 2.2 میلیون یورو، صادق محرمی و حسین کنعانی زادگان با 2 میلیون یورو گران ترین بازیکنان هستند.

ایران میان همگروه های خود در گروه B جام جهانی 2022 ارزان ترین تیم محسوب می شود. ولز با 136.65 میلیون یورو، آمریکا با 209.50 میلیون یورو و انگلیس با 1.4 میلیارد دلار بالاتر از ایران قرار دارند.

در رده بندی کلی گران ترین تیم های جام جهانی نیز انگلیس جایگاه نخست را در اختیار دارد و پس از آن تیم ملی برزیل با ارزشی معادل 1.09 میلیارد دلار دوم است. تیم ملی پرتغال هم که مجموع ارزش بازیکنانش 904 میلیون دلار تخمین زده شده است در جایگاه سوم قرار دارد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول