کمیته رفاهی
 

انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان منطقه آزاد کیش

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 138 ] - شنبه, 21 آبان 1401
انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان منطقه آزاد کیش

المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور تحت عنوان کیش کاپ از 28 آذر تا 3 دی امسال در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

،عصر امروز،تفاهم نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد کیش و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران درباره برگزاری المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور از 28 آذر تا 3 دی 1401که استعداد یابی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال و تحت عنوان کیش کاپ است به امضا رسید.

انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان منطقه آزاد کیش؛برپایی المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور در جزیره

در این مراسم که مهدی تاج رئیس و احسان اصولی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ،محمود پازوکی رئیس هیئت فوتبال جزیره کیش،علی صانعی،سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران و سراستعدادیاب کل فوتسال کشور، مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، محمد نیکجو سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، و عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش حضور داشتند،رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری فدارسیون برای نخستین بار برای استعداد یابی فوتبال ساحلی و فوتسال می تواند نقش مهمی در توسعه پایدار این ورزش نقش آفرینی کند.

وی، فوتبال ساحلی و فوتبال کشور را دارای مزیت های فراوانی در این دو رشته برشمرد و افزود: با اندک سرمایه گذاری و یک برنامه مدون می توانیم نقش بسزایی در این حوزه ایفا کنیم.

انعقاد تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال و سازمان منطقه آزاد کیش؛برپایی المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور در جزیره

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: جزیره کیش می تواند نقش موثری در برگزاری و اعزام افراد و هواداران به جام جهانی داشته باشد.

تاج در ادامه، اظهار داشت: منطقه آزاد کیش محل مناسبی برای تردد و استفاده از امکانات رفاهی مقرون به صرفه برای هواداران جام جهانی است چرا که کیش رویکرد ورزش محور در سیستم ورزشی کشور دارد.

همچنین،مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از اقدامات اصولی و علمی مهدی تاج در زمینه توسعه ورزش فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی افزود: جزیره کیش با دارا بودن 4 زمین فوتبال و نخستین زمین چمن هیبریدی، 43 کیلومتر ساحل زیبا و داشتن سالن های متناسب و برخورداری از تمام ظرفیت های حوزه فوتبال در سطح آقایان و بانوان و در تمام رده های سنی پایگاه مناسبی برای برگزاری اردوهای تیم های ملی و باشگاهی فوتبال کشور است.

وی  با بیان این که ویژگی های خاص کیش باعث ترغیب سرمایه گذاری فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی و سرمایه گذران در کیش است؛ خاطر نشان کرد: طبق مذاکره با رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران مقرر شده است پس از بررسی لازم، اردوی آماده سازی تیم های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در رده های مختلف در داخل جزیره کیش برگزارشود.

کشاورز از آمادگی ­کیش جهت ایجاد پایلوت صنعت فوتبال خبر داد و تاکید کرد: از فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران درخواست کردیم که با همکاری هم دیگر، یک فرصت استثنایی را برای کشورمان ایجاد کرده و با اتخاذ یک راهبرد مشخص و بهره گیری از ظرفیت های کیش، به این مهم دست پیدا کنیم و حرف های بسیار زیادی در سطح صادرات مد نظر فوتبال داشته باشیم.

وی با اشاره به لزوم نگرش همه جانبه به صنعت فوتبال و درآمدزایی های که کشورهای مطرح در این زمینه انجام می دهند افزود: از آنجایی که نگرش به فوتبال در جزیره کیش در قالب نگاه جامع به صنعت فوتبال برنامه ریزی و طراحی شده است از این رو حاضر هستیم در داخل کیش این شرایط را فراهم کنیم که این زنجیره را کامل کرده و با داشتن تعداد4 زمین و زمین های فوتبال که در آتی ساخته خواهد شد؛ اسپایری مثل قطر ایجاد کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: در سال آینده مسابقات آسیایی در قطر برگزار می شود و هم اکنون باید برنامه ریزی کنیم که تمام اردوهای تیم های داخلی و مسابقات تدارکاتی در فصل سرما و در 6 ماه دوم در جزیره کیش برگزار شود.

همچنین،احسان اصولی،عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم در این نشست عنوان کرد:با مذاکرات انجام شده خوشبختانه امروز شاهد عملیاتی شدن این اقدام مهم در جزیره کیش هستیم.

وی فعال کردن استان ها به ویژه استان های محروم کشور را یکی از ویژگی های بارز این تفاهم نامه بر اساس نیاز موجود در فضای استعداد یابی کشور عنوان کرد و گفت: برخی از استان ها، تیم در لیگ های کشوری ندارند و این اقدام ارزشمند می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: با استفاده از تجارب و دانش پیشکسوتان جامعه فوتسال ایران با محوریت بررسی کمی و کیفی موضوع؛ برنامه ای تدوین شد که با فراخوان در سطح 32 استان سبب فعال شدن استان های کشور در این حوزه شد.

احسان اصولی در رابطه با استعداد یابی مراکز استان و شهرستان ها، گفت: تیم های منتخب هر استان از 28 آذر تا سوم دی در این المپیاد حضور خواهند یافت و ظرف 6 روز مسابقات برگزار می شود.

اصولی کشف و شناسایی استعدادهای بازیکنان هنگام بازی و معرفی بازیکنان مستعد در المپیاد را از رویکردهای مهم فدراسیون فوتبال برشمرد و افزود: با این اقدام می توانیم بانک اطلاعات ارزشمندی را به دست بیاوریم و برای تیم های ملی رده های سنی پایه و امید بر اساس این بانک اطلاعات و سابقه ای که استخراج می شود تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رئیس کمیته فوتسال در ادامه تصریح کرد: این ذخیره انسانی فوتسال ایران که در سطح دنیا می تواند نقش آفرینی کند غنی تر و پشتوانه سازی برای بازیکنان تیم ملی بزرگسالان می شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون  فضای مهیا شده همراه با امکانات لازم در جزیره کیش را یکی از ظرفیت های موجود برای جلب توجهات بیشتر به این منطقه، عنوان کرد و اظهار داشت: تمام این اقدامات می تواند فضای همکاری و تعامل سازنده ای را مهیا کند.

وی همچنین گفت: با توجه به زیر ساخت های منطقه آزاد کیش از آمادگی لازم برای بهره برداری بهینه و به نوعی به کار گیری این ظرفیت ها در سطح ملی همچون برگزاری اردوهای تیم ملی "فوتبال، فوتسال، فوتسال ساحلی" در رده های سنی مختلف در بخش بانوان و آقایان" برخورداریم.

اصولی از  برگزاری دوره های آموزشی کلاس های آسیا در فوتبال و فوتسال، داوری و مدرسی در منطقه آزاد کیش، خبر داد و بیان داشت: سیاست راهبردی این هست که کیش به عنوان جزیره دوستدار ورزش باشد و ایجاد تعامل و همکاری های طرفین از ویژگی های انعقاد این تفاهم نامه است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول