کمیته رفاهی
 

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022/ انگلیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 74 ] - یکشنبه, 15 آبان 1401
معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022/ انگلیس

تیم جوان شده و با انگیزه انگلیس برای کسب افتخاری بزرگ راهی قطر می شود.

تیم ملی فوتبال انگلیس و یک تورنمنت دیگر. بعد از افتضاحی که در جام جهانی برزیل رخ داد و انگلیس در همان دور نخست حذف شد، در یورو 2016 نیز تیم روی هاجسون در دور دوم به مصاف ایسلند رفت و با شکست 2 بر یک برابر این تیم از رقابت ها کنار رفت. ناکامی پشت ناکامی برای تیم پرستاره انگلیس باعث شد که شاهد یک جوانگرایی در تیم ملی فوتبال انگلیس باشیم. انگلیس با گرت ساوت گیت جوان در جام جهانی روسیه توانست در جمع چهار تیم پایانی قرار گیرد و در رده چهارم ایستاد. این تیم در ادامه در یورو 2020 به فینال رسید و با شکست برابر ایتالیا در ضربات پنالتی در رده دوم ایستاد تا پیشرفت انگلیس با گرت ساوت گیت ادامه داشته باشد.

هرچند این تیم پیش از جام جهانی 2022 شرایط خوبی ندارد و نتایج ضعیف در لیگ ملت های اروپا باعث شده انگلیس به دسته دوم این لیگ سقوط کند، همگان منتظر هستند تا ببینند بازیکنان انگلیسی در جام جهانی قطر چه عملکردی دارند و آیا انگلیس می تواند برای اولین بار از سال 1966 قهرمان شود یا خیر. انگلیس در لیگ ملت ها بسیار ضعیف بود و حتی برابر مجارستان با 4 گل شکست خورد. در واقع از مارس 1928 که اسکاتلند توانست انگلیس را 5 بر یک شکست دهد، اولین باری بود که انگلیس در یک بازی خانگی با چهار گل خورده یا بیشتر بازنده شد.

هنوز هم این اعتقاد وجود دارد که انگلیس تیم تورنمنت ها نیست. باید ببینیم تیم جوان شده ساوت گیت که امید زیادی هم به آن می رود می تواند در جام جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد یا خیر. این تیم در سید یک جام جهانی قرار دارد و انتظارات از این تیم بالاست.

ستاره: هری کین

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022/ انگلیس

بی شک مهاجم تاتنهام را باید ستاره تیم ملی انگلیس دانست که در سال جاری آمار گلزنی بسیار خوبی داشته و این روند را در سال جاری میلادی نیز حفظ کرده است. بعد از خداحافظی وین رونی از تیم ملی انگلیس، سرمربی این تیم در تصمیمی عجیب هری کین جوان را به عنوان کاپیتان انتخاب کرد تا وظیفه او دشوارتر از قبل شود. او توانست در جام جهانی روسیه پاسخ این اعتماد را بدهد و آقای گل جام شود. کین تلاش زیادی کرد تا قهرمان یورو 2020 شود ولی در نهایت به دومی بسنده کرد و حالا او جام جهانی قطر را در پیش دارد.

سرمربی: گرت ساوت گیت

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022/ انگلیس

سرمربی جوان بعد از رسوایی سم آلردایس ابتدا به عنوان مربی موقت و سپس دائمی هدایت انگلیس را به عهده گرفت و توانست با این تیم به جام جهانی 2018 راه یابد و در رده چهارم قرار گیرد. او در یورو 2020 نیز نایب قهرمانی را به دست آورد و حالا دیگر عدم تجربه ممکن نیست پاشنه آشیل او و تیم ملی انگلیس شود. ممکن است او بعد از جام جهانی از سمت خود کنار برود بنابراین عملکرد انگلیس در جام جهانی برای تعیین سرنوشت این مربی جوان بسیار مهم است.

* تیم ملی انگلیس در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی در جام جهانی 1966

بهترین گلزن: وین رونی (53 گل زده)

بیشترین بازی: پیتر شیلتون (125 بازی)

نحوه صعود: تیم اول گروه

عملکرد دوره قبل: رده چهارم

لباس انگلیس در جام جهانی

معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2022/ انگلیس

برنامه بازی های انگلیس در جام جهانی

30 آبان 1401 ساعت 16:30/ انگلیس - ایران، ورزشگاه بین المللی خلیفه الریان

4 آذر 1401 ساعت 22:30/ انگلیس - آمریکا، ورزشگاه البیت

8 آذر 1401 ساعت 22:30/ ولز - انگلیس، ورزشگاه احمد بن علی

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول