کمیته رفاهی
 

اصولی: نکونام منتفی شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 73 ] - یکشنبه, 15 آبان 1401
اصولی: نکونام منتفی شد

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به منتفی شدن حضور نکونام در تیم ملی فوتبال ایران، گزینه ایرانی دیگری برای نشستن بر روی نیمکت جام جهانی مطرح است که شانس مارکار آقاجانیان بیشتر از سایرین است.

 احسان اصولی عصر شنبه بعد از نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: شاید بعد از سه سال امروز شاهد اولین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت کامل بودیم و این را باید به فال نیک گرفت.  

وی ادامه داد: تمام 11 عضو هیات رئیسه در نشست امروز حاضر بودند و روند کار ادامه خواهد داشت. طبق اساسنامه موضوع بلاتصدی بودن به دلیل غیبت 4 جلسه غیبت منتفی شد و امیدواریم تا پایان دوره شاهد حضور او باشیم.

این عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: دستور جلسه امروز 10 مورد بود که بحث سرمربی تیم امید در آن مطرح نبود و مسایل مطرح شده در خصوص صورت های مالی و مسایلی از این دست بود و در خصوص آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران در قطر نیز گزارش های مفصلی ارائه شد، از سویی دیگر نقطه نظرات هیات رئیسه مورد بررسی قرار گرفت و چند مساله اجرایی و اداری هم مطرح شد.  

اصولی بیان کرد: صورت های مالی فدراسیون در دو سال گذشته ابهاماتی داشت که بخش بسیاری از ایرادهای مطرح شده برطرف شده و به دلیل سال مالی به صورت ترکیبی در دستور کار است که بعد از نهایی شدن برای ارائه به مجمع آماده خواهد شد.  

وی در واکنش به عدم حضور نکونام در تیم ملی فوتبال ایران گفت: این موضوع از ناحیه فدراسیون فوتبال منتفی شده و رئیس فدراسیون فوتبال هم این موضوع را اعلام کرده است. کی روش دستیار ایرانی دیگری را مورد نظر دارد که به فدارسیون اعلام کرده و در حال حاضر درگیر این مساله هستیم. این احتمال وجود دارد مارکار آقاجانیان به کادر فنی تیم مای اضافه شود و در روزهای آینده این مساله نهایی خواهد شد.  

سخنگوی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد پاداش ملی پوشان گفت: همانطور که قبلا هم گفتم باید یک آیین نامه برای این کار آماده شود تا موضوع پاداش ها در سطوح مختلف به صورت کامل و جامع در آن دیده شود.

وی در مورد خصوص کمک داور ویدویی تصریح کرد: برای اجرایی شدن VAR باید از یک نقطه ای شروع کرد کنیم و باید تصمیماتی گرفته شود که هم جنبه انگیزه، پاداش، تشویق و ترغیب داشته باشد و هم جنبه بازدارندگی لازم، این موضوعی بود که هیأت رئیسه مصوب کرده بود و من هم اعلام کردم. دوستان هم باید به فکر باشند، مساعدت ها و کمک هایی که از جانب فدراسیون ممکن باشد انجام خواهد شد و حتی باشگاه ها هم می توانند به ما پیشنهاد بدهند.  

عضو فدراسیون فوتبال ادامه داد: این تجهیزات متعلق به ورزشگاه هاست و تجهیز ورزشگاه ها هم با باشگاه ها است، منتظر هستیم ببینیم چه راه حلی پیشنهاد می شود. دوستان ما در باشگاه ها از الان خیلی جدی به این موضوع فکر کنند، یادمان نرود زمانی هم بحث فروش بلیت الکترونیک، گیت ها و صندلی ها بر اساس شماره مطرح بود.  دوستان این حقیقت را بپذیرند و بدانند که ما برای اجرای سیستم VAR در فوتبال مصمم هستیم. این خواسته باشگاهداران، بازیکنان، مربیان و هواداران فوتبال است.

اصولی در واکنش به حضور برخی از خبرنگاران خارجی در کنار تیم ملی فوتبال ایران و ایجاد حاشیه برای این تیم در اردوی اتریش و احتمال تکرار آن در جام جهانی قطر گفت: تدابیر لازم دیده شده و این موضوع از مسایلی است که درباره آن بحث شده است. مکاتباتی در حال انجام است که برخی از فضاها پلمپ شود که این از سوی فیفا برای همه تیم های حاضر در جام جهانی لحاظ خواهد شد تا ملی پوشان کشورمان در کمال آرامش و به دور از تنش و دغدغه تمرکزشان بر روی بازی های جام جهانی باشد.  

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول