کمیته رفاهی
 

ایران و قطر راهی دور حذفی می شوند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 80 ] - شنبه, 14 آبان 1401
ایران و قطر راهی دور حذفی می شوند

سفیر ایران در کشور قطر امیدوار است که تیم ملی فوتبال ایران بار دیگر آمریکا را در جام جهانی شکست دهد و بتواند راهی دور بعد رقابت ها شود.

 تا آغاز جام جهانی 2022 قطر تنها دو هفته دیگر باقی مانده است. حمید دهقانی سفیر ایران در کشور قطر گفت و گویی با روزنامه العرب انجام داده و درباره وضعیت میزبانی قطر و حال و هوای جام جهانی در این کشور سخن گفته است.

متن این گفت وگو را در زیر می خوانید.

- تا آغاز جام جهانی تنها چند روز دیگر باقی مانده است. آقای سفیر درباره تجهیزات و آمادگی های قطر برای جام جهانی صحبت می کنید؟

ما خوشحالیم که برای نخستین بار جام جهانی در منطقه خاورمیانه برگزار می شود. قطر می تواند یک پیام مهم را به جهان بدهد و آن اینکه کشورهای این منطقه هم می توانند به بهترین شکل میزبانی یک رقابت بزرگ را برعهده بگیرند.

-آیا این بهترین نسخه از جام جهانی خواهد بود؟

تجهیزات و امکانات قطر خاص است و امیدوار هستیم که این جام جهانی بهتر از دوره های قبل باشد. ما خوشحالیم که این رقابت در قطر برگزار می شود و خوشحال هم خواهیم شد اگر موفقیت آمیز برگزار شود، چرا که این جام جهانی برای منطقه ما است که در آن فرهنگ، تمدن، دین و آینده ای مشترکی وجود دارد. می خواهیم این پیام را به جهان بدهیم که کشورهای کوچک در خاورمیانه هم توانایی برگزاری رقابتی بزرگ چون جام جهانی را دارد البته باید این را هم گفت که انگیزه و میل مسئولان قطری بالا است.

- این جام جهانی در 8 ورزشگاه برگزار می شود، نظر شما چیست؟

من بسیاری از این ورزشگاه ها از جمله لوسیل، خلیفه و البیت را دیده ام. من دیدار افتتاحیه جام کشورهای عربی و همچنین چند بازی لیگ را در ورزشگاه بوده ام. قطر ورزشگاه های خاصی دارد که آماده میزبانی از رقابت های بزرگ هستند.

-به نظر شما چه چیزی جام جهانی قطر را خاص می کند؟

در دوره های قبلی مثلا جام جهانی 2002 در دو کشور کره جنوبی و ژاپن برگزار شد یا جام جهانی 2026 به میزبانی 3 کشور خواهد بود و یا اینکه جام جهانی 2018 در چند شهر بزرگ روسیه برگزار شد اما کشور قطر کوچک است و فاصله شهر بسیار کم است و مهم تر اینکه جام جهانی برای نخستین بار در زمستان برگزار  می شود و این باعث می شود تا این جام جهانی خاص باشد.

-درباره تیم ملی فوتبال کشورتان در جام جهانی قطر بگوید؟

همچنان که می دانید ایران نخستین تیم آسیایی بود که جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد و این قدرت فوتبال ایران را نشان می دهد. امیدوار هستیم که ایران تصویری افتخار آمیز از خود در جام جهانی نشان دهد.

- درگروه شما تیم های آمریکا،انگلیس و ولز حضور دارند. شانس ایران را برای صعود چگونه می بینید؟

گروه آسانی نداریم اما برای صعود تلاش می کنیم. من پیش بینی می کنم که به دور بعد صعود می کنیم.

- بعد از 24 سال دوباره دیدار ایران و آمریکا در جام جهانی برگزار  می شود. نظر شما؟

بله درست است ما پیروزی برابر آمریکا در سال 1998 را فراموش نخواهیم کرد. آن یک بازی خاص بود و امیدوار هستیم که دوباره این پیروزی تکرار شود.

- ایرانی های زیادی در قطر زندگی می کنند. سفارت برنامه ای برای حمایت از آنها دارد؟

حدود 30 هزار ایرانی در قطر حضور دارند و پیش بینی می کنیم که تعداد زیادی هم از خارج از قطر به این کشور بیایند. بله ما برنامه ها و فعالیت های برای هواداران خود داریم که در روزهای پیش رو اعلام می کنیم. ایرانی ها مدتها است که در قطر هستند و رابطه خوبی را مردم قطر دارند. آنها آماده مشارکت در این رقابت هستند.

- به نظر شما کدام کشور بیشترین شانس را برای قهرمانی دارد؟

سخت است که تیمی را معرفی کنم اما با آغاز بازی ها پیش بینی ممکن تر خواهد بود.

- آیا تیم ملی قطر می تواند در جام جهانی نتیجه بگیرد؟

من باید تاکید کنم که دو کشور قطر و ایران راهی مرحله حذفی می شوند. آمادگی تیم ملی قطر را بسیار خوب می بینم. این تیم اردوهای خوبی را در کشورهای اروپایی برگزار کرده است.

- و در پایان هجمه زیادی علیه کشور قطر وجود دارد. شما چه نظری دارید؟

این حملات و انتقادها نشات گرفته از مسائل سیاسی و غیر فوتبالی است. قطر معیارها، ارزش ها و رفتارهای دارد که باید به آنها احترام گذاشت و البته این ارزشها در بین کشورهای منطقه مشترک است.

انتهای پیام

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول