کمیته رفاهی
 

نبی: از همان ابتدا تمرکز ما بر تیم ملی بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 24 ] - شنبه, 14 آبان 1401
نبی: از همان ابتدا تمرکز ما بر تیم ملی بود

کی روش مربی حرفه ای واخلاق مدار است و شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد
برخی از بی خردان و فرصت طلبان تلاش زیادی داشتند تیم ایران به جام جهانی نرود

هفدهمین نشست اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور مهدی محمد نبی نایب رییس اول فدراسیون فوتبال و مدیر تیم های ملی برگزار شد. در این نشست ابتدا محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه ضمن تاکید بر اهمیت حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر بر لزوم حمایت عمومی از ملی پوشان تاکید کرد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد انتظار می رود ملی پوشان کشورمان با ارائه نمایش درخور توجه موجبات خوشحالی علاقه مندان بی شمار این ورزش و مردم را  فراهم سازند. 
در ادامه این جلسه، تعدادی از اعضای کارگروه ورزش پرسش ها،پیشنهادات و نقدهای خود را در رابطه با مسائل و رخدادهای فدراسیون، فوتبال، کی روش و تیم ملی مطرح کردند. لزوم برنامه ریزی فرهنگی در خلال مسابقات جام جهانی،دلایل بازگشت دوباره کی روش به فوتبال ایران، چگونگی انتخاب  خبرنگاران اعزامی به قطر، موضوع حضور بانوان در ورزشگاهها، دلایل عدم حضور نماینده هواداران فوتبال در مجمع و پاره ای سیاست های متناقض فدراسیون  از جمله نکاتی بود که توسط اعضای کارگروه ورزش مطرح شد.
مهدی محمد نبی نایب رییس اول فدراسیون و عضو هیات رییسه کارگروه سخنران نهایی این نشست هم اندیشی بود که ضمن اظهار خرسندی از اینکه پس از مدتی وقفه فرصت حضور در جمع حاضر را پیدا کرده در پاسخ به نقطه نظرات حاضرین خاطرنشان کرد: مسئولین جدید فدراسیون در بدو ورود با انبوهی از اقدامات برجای مانده روبرو بودند  از جمله اینکه چندین  اعزام  پیش رو داشتیم ضمن اینکه با توجه به فرصت کوتاهی که تا جام جهانی قطر داشتیم  می بایست از همان ابتدا بر تیم ملی متمرکز شویم. جمع بندی مباحث ما در هیات رئیسه این بود که با توجه به شناختی که کی روش از فوتبال و تیم ملی ما دارد و نیز در راستای انسجام و اقتدار بیشتر تیم از این مربی بخواهیم  هدایت تیم را در دست بگیرد. انصافا هم او با تمام وجود تلاش کرده تا طی همین مدت کوتاه توان تیم ملی را ارتقا دهد. من سالها با این مربی کار کرده ام و اعتقاد دارم باید کی روش را بعد از جام ملتها ی آسیا 2019 امارات حفظ می کردیم و اجازه نمی دادیم برود. او شناخت کافی از فوتبال ایران پیدا کرده و بهتر از هر مربی خارجی با زوایای فوتبال ما آشنایی دارد. خوشبختانه تا اینجا نیز تعامل و همراهی خوبی بین فدراسیون و این مربی وجود دارد و قطعا این روند می تواند موجبات تقویت روحی ملی پوشان طی جام جهانی را فراهم کند.
وی افزود:  متاسفانه طی دوره ای که فدراسیون بلاتکلیف بود تعامل خوبی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا صورت نگرفته بود. در واقع حضور تاج در راس فدراسیون و تلاش هایی که صورت گرفت موجبات ترمیم گسست فدراسیون فوتبال ما و  مجامع بین المللی را فراهم ساخت.  خوشبختانه اکنون ارتباط خوبی با تشکیلات قاره ای و جهانی فوتبال داریم و تلاش می کنیم این شرایط را تا حد امکان ارتقا دهیم. در همین رابطه لازم است به این نکته اشاره کنم  که برخی ازبی خردان و فرصت طلبان تلاش زیادی داشتند تا تیم ایران در جام جهانی حضور نداشته باشد اما سعی و تلاش فدراسیون جدید و اتخاذ دیپلماسی فعال، این مشکلات را از میان برد. 
عضو هیات رییسه کارگروه ورزش حزب موتلفه در پاسخ به سؤال سامان - علی عسگری یکی از اعضای کارگروه ورزش و عضو هیئت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال ایران  و در ارتباط با جایگاه و اهمیت هواداران فوتبال گفت: «فوتبال بیشترین تعداد علاقه مند به ورزش را در کشور دارد و نمی توان جایگاه این جمع کثیر را نادیده گرفت به همین دلیل من هم معتقدم باید نماینده جمعیت هواداران در مجمع فوتبال حضور داشته باشد  شخصا این موضوع را پی گیری می کنم»

مدیر تیم ملی فوتبال در رابطه با نقدی که نسبت به اعزام خبرنگاران وجود دارد اظهار داشت: موضوع اعزام خبرنگاران به قطر قبل از اینکه کادر  فعلی فدراسیون مسئولیت داشته باشند انجام گرفته و مدارک و ثبت نام ها پیش ازما صورت گرفته بود با این وجود تلاش می کنیم چنانچه امکان داشته باشد برای عزیزانی که در عرصه رسانه برای فوتبال تلاش می کنند راهکار مناسبی را فدراسیون اتخاذ نماید .
 ایشان در رابطه V.A.R تصریح کرد: تعدادی از شرکت ها برای این منظور پا پیش گذاشته بودند که پس از بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم ضرورت دارد در این رابطه ابتدا منافع فوتبال و فدراسیون را در نظر بگیریم. قطعا این مهم به انجام خواهد رسید .
نبی در خصوص این پرسش که کمپ استقرار تیم ملی در قطر چندان مناسب نیست اظهار داشت: قرار داد این مکان قبل از انتخابات فدراسیون و حضور مسئولین کنونی بسته شده بود. شاید در این رابطه قدری بی تجربگی صورت گرفته باشد با این وجود به اتفاق کی روش مکان مذکور را کاملا بررسی و تا حد امکان، کم و کاستی ها را رفع کردیم،
در مجموع مشکل خاصی نیست و امیدوارم ملی پوشان فوتبال کشورمان با اقتدار و همت بالای خود بتوانند در جام جهانی فوتبال نمایش خوبی داشته باشند. به اعتقاد من صعود ما از گروه خودمان امکان پذیر است و یکایک فوتبالیست های ما این قابلیت و توانایی را دارند در قطر تمام معادلات را بر هم بریزند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول