کمیته رفاهی
 

چالش بزرگ رقیب ایران در خط حمله

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 124 ] - دوشنبه, 9 آبان 1401
چالش بزرگ رقیب ایران در خط حمله

تیم ملی انگلیس در کنار هری کین، 5 مهاجم کلاسیک و گلزن دارد که می تواند از آنها در جام جهانی و حتی در دیدار مقابل تیم ملی کشورمان استفاده کند.

در تاریخ 30 آبان، تیم ملی کشورمان در اولین بازی در ورزشگاه بین المللی خلیفه به مصاف تیم ملی انگلیس خواهد رفت.

دیدار با سه شیر مهمترین دیدار ما در این گروه خواهد بود و به همین دلیل می خواهیم در این گزارش به بررسی مهاجم هدف تیم ملی انگلیس در جام جهانی 2022 بپردازیم.

پیشتر در خصوص دروازه بانان تیم ملی انگلیس صحبت کردیم که می توانید در اینجا بخوانید.

هری کین، کاپیتان و مهمترین بازیکن تیم ملی انگلیس در جام جهانی است. بازیکنی که در باشگاه تاتنهام آماری فوق العاده به ثبت رسانده و بی شک در خط تهاجمی انگلیس وظیفه اصلی گلزنی را بر دوش خواهد داشت.

این بازیکن در این فصل بهترین عملکرد در بین مهاجمان نوک انگلیس را به ثبت رسانده و توانسته 10 گل به ثمر رساند و حدودا هر 115 دقیقه یک بار گلزنی کند. او همچنین در فصول گذشته نشان داده که چقدر می تواند در ساخت گل و بازیسازی موثر ظاهر شود. او البته زیر نظر کونته این فصل کمتر پاس گل داده و توانسته در 13 بازی تنها یک پاس گل بدهد.

نوع بازی هری کین در تاتنهام و در ادامه برای تیم ملی انگلیس از زمان هدایت مورینیو تغییر کرد. در زمان پوچتینو، هری کین یک مهاجم کلاسیک و هدف بود که با آمدن آقای خاص، این مدل بازی تغییر کرد. او دیگر یک مهاجم کلاسیک نبود و در بیشتر مواقع یک خط عقب می آمد و با پاس دادن به سون و گلسازی برای دیگر عناصر خط تهاجمی اسپرز را در دستور کار قرار می داد.

این همکاری به قدری پیشرفت کرد و درخشید تا زوج «هری کین» و «سون هئونگ مین» عنوان بهترین زوج تاریخ لیگ برتر را از آن خود کند.

ستاره انگلیس در یورو 2020 نیز در ترکیب ساوت گیت این مدل نمایش را ارائه داد و برای همین نقش وینگرها به خصوص رحیم استرلینگ اهمیت ویژه ای پیدا کرد. در بازی های اخیر نیز فیل فودن، جک گریلیش، بوکایو ساکا و حتی میسون مونت نیز در پست وینگر برای تقویت خط تهاجمی انگلیس تلاش کردند.

رسانه اسکای اسپورت با استناد به صحبت بالا در خصوص دیگر مهاجمان انگلیس صحبت کرد و از این گفت که ساوتگیت می تواند چه بازیکنان دیگری را به تیم ملی دعوت و در مواقع خاص جلوتر از هری کین از آنها استفاده کند.

در زیر به معرفی 5 مهاجم هدف انگلیس اشاره خواهیم کرد.

ایوان تونی – برنتفورد

در فصل 2020-2021 ، برنتفورد با شمّ گلزنی بالای مهاجم انگلیسی توانست به لیگ برتر صعود کند. ایوان تونی در 52 برای برنتفورد 33 گل زد تا به یکی از پدیده های انگلیس لقب گیرد.

آمار تونی در لیگ برتر نیز ادامه پیدا کرد و او در اولین فصل حضورش در بالاترین سطح فوتبال جزیره توانست شاهکار به پا کند و برای برنتفورد در لیگ برتر 12 گل به ثمر رساند و 5 پاس گل بدهد.

مهاجم 26 ساله در این فصل آماده تر از همیشه است. او در 13 بازی برای برنتفورد 8 گل زده، 2 پاس گل داده و توانسته آمار گلزنی در هر 146 دقیقه را از خود به جای گذارد.

اسکای اسپورت مدعی شد که ایوان تونی گزینه ای جدی برای تیم ملی انگلیس در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود. ساوتگیت اخیرا او را به تیم ملی دعوت کرده و برای هم این احتمال وجود دارد که تونی در قطر حضور داشته باشد.

کلوم ویلسون - نیوکاسل

مهاجم گلزن سابق بورنموث که بارها با گلزنی خود تیم های قدرتمند را به زانو درآورده بود، سال 2020 به نیوکاسل پیوست و پس از آمدن مدیریت جدید به مهره بزرگ برای پروژه احیای تیم لقب گرفت.

نیوکاسل که با هدایت «ادی هاو» یکی از قدرتمندترین تیم های سال 2022 انگلیس بود، درخششش را مدیون گلزنی های کلوم ویلسون بود.

بازیکن 30 ساله انگلیسی که سابقه 4 بازی ملی در کارنامه خود دارد، در این فصل در 9 بازی برای نیوکاسل 6 گل زده و آمار گل در هر 122 دقیقه را به ثبت رسانده است. او 2 بار نیز پاس گل داده تا به یکی از جدی ترین گزینه های ساوتگیت در خط حمله نام گیرد.

مارکوس رشفورد – منچستریونایتد

رشفورد فصل گذشته با آمدن رونالدو کاملا افت کرد. او دیگر بازیکن گلزن منچستریونایتد نبود و نامش از سر زبان ها افتاد. با این حال با آمدن تن هاگ و احیای منچستریونایتد، رشفورد به یکی از ستاره های احیا شده سه شیر نام گرفته است.

ستاره جوان انگلیسی ها که اکنون مهره بزرگ منچستریونایتد نام گرفته، هم می تواند در وینگر بازی کند و هم اینکه در پست مهاجم هدف برای تیمش گلزنی کند.

او در این فصل در 15 بازی برای منچستریونایتد 7گل زده و 3 پاس گل داده و کاملا با بازیکن ناامید سال های گذشته متفاوت است.

رشفورد که در یورو 2020 نقشی کم رنگ در تیم ملی انگلیس داشت و حتی پنالتی حساس بازی مقابل ایتالیا را نیز از دست داد، با این حال انتظار می رود که در لیست نهایی ساوتگیت حضور داشته باشد تا در صورت لزوم به خط تهاجمی سه شیرها کمک کند.

تامی آبراهام – آ.اس رم

بازیکن پر افت و خیز چلسی، دعوت مورینیو برای پیوستن به رم و بازی کردن در ایتالیا را پذیرفت. او بهترین تصمیم زندگی اش را گرفت تا یکی از شیرین روزهای خود را در پایتخت ایتالیا تجربه کند.

آبراهام زیر نظر مورینیو به یکی از بهترین مهاجمان اروپا نام گرفت. فصل گذشته مهره کلیدی رم برای قهرمانی در لیگ کنفرانس اروپا بود و در سری آ نیز آمار حیرت انگیز 17 گل در 37 بازی را به ثمر رساند.

او البته این فصل با آمدن بازیکنی مثل دیبالا کمتر گلزنی کرده ولی همچنان می تواند خود را در موقعیت توپ قرار دهد و زهرش را به تیم حریف بریزد.

آبراهام این فصل در 11 بازی سری آ ، 2 گل زده و 2 پاس گل داده که نسبت به دیگر مهاجمان بسیار آمار ضعیفی محسوب می شود.

آبراهام 11 بار سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی انگلیس را البته در کارنامه دارد و باید دید آیا می تواند نظر ساوتگیت را برای رسیدن به قطر جلب کند یا باید از خانه برای پیروزی کشورش دعا کند؟

دومنیک کالورت لوین - اورتون

رفتن آنچلوتی از اورتون و آمدن رافا بنتینز بدترین خبر برای مهاجم 25 ساله انگلیسی بود. بازیکنی که زیرنظر کارلتو یکی از بهترین مهاجمان سه شیر بود، فصل گذشته آماری ناامیدکننده از خود به جای گذاشت. البته رافا بنیتز نیز و سپس لمپارد نیز زیاد به او اعتقاد نداشت تا آمار شدیداً افت کند.

کالورت لوین که در فصل 2020-2021 زیر نظر آنچلوتی در 33 بازی 16 گل زده بود و یکی از برترین گلزنان جزیره نام گرفت، فصل گذشته تنها 17 بار بازی کرد که سهم آن نیز 5 گل بود.

او این فصل نیز زیر نظر لمپارد تنها توانسته 5 بار به میدان برود که نتیجه آن تنها یک گل مقابل کریستال پالاس بود.

با توجه به شرایط کنونی کالورت لوین و آمار بسیار ضعیف تر او نسبت به دیگر مهاجمان بعید است که او راهی قطر شود ولی باید دید ساوتگیت چه تصمیمی خواهد گرفت.

او در لیست بازیکنان انگلیس در یورو 2020 حضور داشت ولی فرصت بازی کردن پیدا نکرد.

کالورت لوین جزو بازیکنانی است که با تیم زیر 20 ساله های انگلیسی قهرمان جام جهانی در سال 2017 شد و توانست عنوان بهترین بازیکن سال انگلیس را نیز بدست آورد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول