کمیته رفاهی

وضعیت تیم ملی ایران یک ماه تا اولین بازی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 84 ] - یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397
وضعیت تیم ملی ایران یک ماه تا اولین بازی

وضعیت تیم ملی ایران یک ماه تا اولین بازی         تیم ملی فوتبال ایران در حالی باید روز ۲۵ خردادماه نخستین دیدار خود در جام جهانی را برگزار...

وضعیت تیم ملی ایران یک ماه تا اولین بازی

 

 

 

 

تیم ملی فوتبال ایران در حالی باید روز ۲۵ خردادماه نخستین دیدار خود در جام جهانی را برگزار کند که در فاصله کوتاه تا این بازی هنوز کار جدی شاگردان کی روش شروع نشده است.

ملی پوشان فوتبال ایران دومین تیمی بودند که توانستند جواز حضور در بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی را کسب کنند و فرصت زیادی داشتند تا به بهترین شکل ممکن خود را آماده حضور در روسیه کنند و در مطلوب ترین فرم فنی به مصاف مراکش، اسپانیا و پرتغال بروند. 

درحالی که انتظار می رفت فدراسیون فوتبال با برنامه ریزی درست بهترین شرایط را برای کی روش و شاگردانش فراهم کند اما در فاصله حدود یک ماه تا برگزاری اولین دیدار برابر مراکش، تنها کت و شلوار اعضای تیم ملی سفارش داده شده و حتی پیراهن بازی هم ندارند!

برگزاری تمرینات با چهار ملی پوش
تمرینات روزهای اخیر تیم ملی با نظارت کم رمق کی روش پیگیری شده و تنها چهار بازیکن در مرکز «پک» زیر نظر اعضای کادر فنی تمریناتشان را دنبال کردند که طبیعتا نباید تمرینات تاثیرگذار فنی باشد و صرفا در جهت ریکاوری بازیکنان و آماده سازی بدنی آنها صورت گرفته است.

دیدار با ازبکستان در ابهام
پیش از این اعلام شده بود تیم ملی فوتبال ایران قبل از سفر به خارج از کشور آخرین دیدار تدارکاتی اش را روز ۲۶ اردیبهشت ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد کرد تا ملی‌پوشان کشورمان در حضور هواداران بدرقه شوند. با این حال برگزاری تمرینات تیم ملی با چهار بازیکن این ابهام را ایجاد کرده است که آیا بازی با ازبکستان برگزار خواهد شد یا خیر؟ فدراسیون فوتبال هنوز خبر رسمی در این مورد منتشر نکرده است.

پیراهن تیم ملی همچنان در پرو!
بعد از آنکه انتشار تصویری از پیراهن تیم ملی ایران سروصدای زیادی به پا کرد و انتقادات تندی را متوجه فدراسیون فوتبال کرد، مسئولان این فدراسیون تاکید کردند آن تصویر پیراهن اصلی تیم ملی نیست و شرکت حامی البسه تیم ملی وعده داده پیراهنی متفاوت را برای تیم ملی طراحی کند. براساس وعده ای که مسئولان فدراسیون داده اند قرار است در دیدار با ازبکستان از پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی رونمایی شود. اما فعلا خبری نیست!

فقط کت و شلوارشان آماده است!
درحالی که هنوز پیراهن بازی تیم ملی مشخص نیست و مسئولان فدراسیون در تلاش برای آماده کردن آن هستند، روز پنجشنبه هفته گذشته طی مراسمی از لباس رسمی تیم ملی رونمایی شد. ملی پوشانی که هنوز نمی دانند چه پیراهنی را در بازیهای تیم ملی برتن خواهند کرد، کت و شلوارهایشان را برای سفر به روسیه سفارش داده اند. این شاید تنها نقطه امیدوارکننده در مورد تیم ملی ایران است. 

بازیهای تدارکاتی هم ...
در فاصله حدود یک ماه مانده با نخستین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی، ناآماده بودن ملی پوشان و بازی نکردن با تیم های قدرتمند اصلی ترین دغدغه فوتبال دوستان است. برگزار نشدن بازیهای تدارکاتی با تیم های قدرتمند این نگرانی را افزایش داده که با این روند آماده سازی چگونه می توان با تیم هایی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کرد و نتیجه گرفت. 

کی روش سردتر از همیشه
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که همواره برای موفقیت تیمش و برنامه های آماده سازی این تیم مصاحبه های تند و انتقادی انجام می داد، فعلا آرام است و سردتر از همیشه کارش را دنبال  می کند. به نظر می رسد کارلوس کی روش هم نسبت به رفتارهای مسئولان بی تفاوت شده و تنها به دنبال حضور در جام جهانی و انجام سه بازی است. او قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل شرایطی کاملا متفاوت داشت و با حرارت تر از حالا کار را دنبال می کرد. 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول