کمیته رفاهی

شفر: حالا به فینال جام حذفی و آسیا فکر می کنیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 92 ] - شنبه, 8 اردیبهشت 1397
شفر: حالا به فینال جام حذفی و آسیا فکر می کنیم

شفر: حالا به فینال جام حذفی و آسیا فکر می‌کنیم             سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که پیش از بازی با سپاهان برای تمدی...

شفر: حالا به فینال جام حذفی و آسیا فکر می‌کنیم

 

 

 

 

 

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که پیش از بازی با سپاهان برای تمدید قرارداد با باشگاه حرف زده اما هنوز پیشنهادی به او نرسیده است.

وینفرد شفر در پایان دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال گفت: این بازی یکی از چهار فینالی بود که ما در پیش داشتیم و پیروز آن شدیم. اگر به اولین بازی برگردیم که من در استقلال حضور داشتم و در اولین نشست خبری‌ام به خبرنگاران گفتم که می‌خواهیم بازی با کیفیتی انجام بدهیم. شاید به عقیده بعضی‌ها نتوانستیم این کار را انجام بدهیم.

وی ادامه داد: ما در مرحله حذفی لیگ قهرمانان هستیم و راه دشواری داریم. می‌خواهم از بازیکنانم تشکر کنم. از همه آنها تشکر می‌کنم. از جوان‌ها و بازیکنان بزرگ‌تر و همه آنهایی که در این موفقیت نقش داشتند. همه بازیکنان تلاش‌شان را برای موفقیت انجام دادند. کادرپزشکی و کادر مدیریتی تلاش زیادی کردند و من از اینکه در این سالِ موفق، در استقلال حضور داشتم خوشحالم و به آن افتخار می‌کنم.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: امروز بازی بسیار سختی پیش‌رو داشتیم و بازیکنانم تمام تلاش خود را کردند. وقتی بازی‌های فرشید اسماعیلی را در مسابقات اخیر می‌بینم، او بازیکنی تأثیر گذار بوده است. در پاس گل‌ها و البته نه فقط در رقابت‌های لیگ، بلکه در آسیا هم موفق بوده است. من فرشید اسماعیلی را تشویق کردم تا به او روحیه بدهم، چون ما دو بازی در آسیا و یک بازی در فینال جام حذفی داریم. روزبه چشمی بازیکن خوبی برای ما بود، امید ابراهیمی هم همینطور و تیام هم بازی خوبی به نمایش گذاشت.

شفر یادآور شد: از هواداران‌مان هم تشکر ویژه‌ای دارم. وقتی در لیگ قهرمانان بازی می‌کنیم و در آن بازی‌ها هواداران ما ۹۰ هزار نفر به ورزشگاه آزادی می‌آیند، خوشحال می‌شویم و خیلی خوشحالم که تمام تیم در کنار هواداران به موفقیت رسیدیم. آنها خیلی خوب می‌دانند که ما چه زمانی نیاز به حمایت داریم و شاید در مقاطعی خوب نباشیم و هواداران خوب می‌دانند چه زمانی از ما حمایت کنند. ما در مقابل هواداران‌مان مصونیت داریم. اگر بازی با الهلال در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد، شرایط تماشاگران بازی‌های ما هم بهتر می‌شد و اگر سه بازی را در آزادی میزبانی می‌کردیم، ۲۰۰ هزار نفر در مجموع سه بازی تماشاگر در مرحله گروهی داشته باشیم. بیشترین هواداران را داشتیم، حتی بیشتر از پرسپولیس که این بابت زحماتی است که کانون مشوقین ما کشیده و از آنها نیز تشکر می‌کنم.

وی گفت:‌ موفقیت ما نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا بازتاب خیلی خوبی داشت. از همه آنهایی که به موفقیت ما کمک کردند تشکر می‌کنم. اکنون باید به فینال جام حذفی و بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا فکر کنیم. باید از سپاهان هم تمجید کنم که بیشتر از توان خود بازی کرد و نمایش خوبی داشت. به هر حال این اتفاق رخ می‌دهد و تیم‌هایی که نتیجه بازی برای آنها اهمیت ندارد، همیشه بیشترین توان خود را می‌گذارند و حتی ممکن است با ۳، ۴ گل به برتری برسند. برای اولین بار بود که در این ورزشگاه حاضر می‌شدم و باید بگویم این ورزشگاه و شهر اصفهان بسیار زیباست.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه در موفقیت تیمش شانس چقدر دخیل بوده است، گفت: اگر شانس نداشته باشیم، اتفاقات ناگواری رقم می‌خورد. در بازی‌ها شانس هم دخیل است. من از شما دعوت می‌کنم به تهران بیایید تا فیلم بازی‌های‌مان را به شما نشان دهیم. تیم ما در اکثر بازی‌ها تیم برتر میدان بازی و نمایش خوبی از خود نشان داده است. آن روزی که من آمدم، چهره خبرنگاران در دهنم هست که گفتم می‌خواهیم استقلال را به دوران اوج برگردانیم. بسیاری فکر می‌کردند این کار شدنی نیست، اما ما این کار را انجام دادیم. بازیکنان ما هم این باور را پیدا کردند که می‌توانند همیشه عملکرد خوبی داشته باشند و بهترین بازیکن شوند. بازیکنان ما در تک تک بازی‌ها نمایش خوبی داشتند و بازِی‌های خوبی را انجام دادیم.

شفر در خصوص اینکه چه تحلیلی درباره دو بازی با ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا دارد و آیا نایب قهرمانی این تیم اصفهانی تأثیری روی آن بازی می‌گذارد یا نه، اظهار داشت: آن زمان که من به استقلال آمدم، از وضعیت امتیازی پرسپولیس و ذوب‌آهن خبر نداشتم. این بازی‌ها نیز با شرایط لیگ تفاوت دارد. ما سبک بازی ذوب‌آهن را می‌دانیم و برای موفقیت تلاش می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه علیرضا منصوریان هم در موفقیت استقلال نقشی داشته یا نه یا فقط خودش را عامل این موفقیت می‌داند، سکوت کرد و گفت: سؤال بعدی.

سرمربی استقلال سپس ادامه داد: چیزی که می‌توانم بگویم، این است که در روزنامه‌ها و فضای مجازی خیلی چیزها خواندم، اما چیزی که بیشتر متوجه شدم، این بود که ممکن بود تیم ما به رده پایین‌تر برود، اما اکنون رده سوم را کسب کردیم.

شفر در خصوص روند مذاکراتش با استقلال برای تمدید قرارداد اظهار داشت: قبل از بازی با سپاهان صحبت کردیم، اما هنوز پیشنهادی به من نرسیده است. دفعه قبلی که صحبت کردم گفتم من تیم را به رده بالایی آوردم و می‌خواهم تا چهار پنج سال آینده این تیم در بالای جدول بماند. وقتی شما در مسیر پیشرفت قرار دارید، این خطر هم وجود دارد که تیم به رده‌های پایین‌تر سقوط کند. زمانی که من در تهران و در خیابان‌ها قدم می‌زنم، همه از من قهرمانی آسیا را می‌خواهند. اگر شما همیشه می‌خواهید در سطح بالا بمانید، باید کار دشوارتری نسبت به قبل انجام دهید که این راه را در ادامه برای ما سخت می‌کند. من عاشق هواداران استقلال هستم و ما بهترین هواداران را در ایران داریم. هواداران ما لیاقت و استحقاق این موفقیت را دارند.

سرمربی استقلال با اشاره به داوری گفت: به تیم داوری تبریک می‌گویم و شاید اشتباهات کوچکی داشت و خیلی خطاها روی تیام و ابراهیمی رخ داد که از این بابت خوشحال نبودم. خطاها یک مقدار سنگین بود و داور باید در این مواقع فکر سلامتی بازیکنان هم باشد. می‌توانم بگویم در بازی‌های قبلی پس از پنج دقیقه بازیکن تیم حریف خطای شدیدی روی تیام انجام داد و داور به آن بازیکن کارت زرد نشان داد. شاید در یک صحنه دیگر و آرام‌تر هم داور کارت زرد نشان دهد که این تعادل وجود ندارد. امروز داوری خیلی خوب بود و مشکل خاصی وجود نداشت. ما داوران خیلی زیادی در ایران داریم، اما مسابقاتی در کشورهای دیگری برگزار می‌شود که داورانی از سایر کشورها برای قضاوت می‌روند. ما داور خوبی داریم که در فینال المپیک قضاوت کرده و در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همینطور خبرنگاران سطح بالایی هم در ایران وجود دارند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول