کمیته رفاهی

هیجان انگیزترین علامت سوال های لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 107 ] - شنبه, 8 اردیبهشت 1397
هیجان انگیزترین علامت سوال های لیگ برتر

هیجان انگیزترین علامت سوال های لیگ برتر           لیگ هفدهم را می توان لیگ دو ستاره تیم سایپا دانست که نه تنها می توانند مهره های موث...

هیجان انگیزترین علامت سوال های لیگ برتر

 

 

 

 

 

لیگ هفدهم را می توان لیگ دو ستاره تیم سایپا دانست که نه تنها می توانند مهره های موثر تیم ملی در جام جهانی باشند بلکه مهمترین بازیکنان فصل نقل و انتقالات لیگ هفدهم خواهند بود.

لیگ برتر با تمام جذابیت ها و چالش هایش امروز به پایان رسید و مثل هر لیگ حرفه ای و پویای دیگری هم در این دوره بازیکنان جوانی بودند که توانستند خودشان را به عنوان ستاره های آینده فوتبال ایران معرفی کنند. در میان تمام استعدادهای این فصل دو بازیکن تیم سایپا ستاره های درخشان لیگ برتر بوده اند. مهدی ترابی که از دو فصل قبل استارت ستاره شدن را زده بود در این فصل با دوست صمیمی و همبازی قدیمی اش در سایپا، علی قلی زاده توانستند دل کی روش و همه فوتبالدوستان ایرانی را بربایند.

 


یک جفت ستاره
علی دایی را می توان یکی از مربیان خوشبخت این فصل از رقابت های لیگ برتر دانست هرچند نباید فراموش کرد که شهریار در این سال هایی که روی نیمکت مربیگری نشسته کمتر سالی بوده که ستاره ای را به فوتبال ایران معرفی نکند. کریم انصاری فرد، امید عالیشاه، مهدی طارمی و حالا مهدی ترابی و علی قلی زاده بازیکنانی بوده اند زیر دست او و تحت مربیگری دایی بزرگ شده و درخشیده اند. دایی در این فصل تیمی جوان داشت که یک جفت ستاره در نوک خط حمله آن قرار داشتند. آن ها در این فصل هم طرفدار ثابت نداشت و بازی هایش با تیم های بزرگ پخش زنده شد اما همین اندک بازی هایی که پخش شدند ،نتایج خوب سایپا، آمار قابل قبول قلی زاده و ترابی و در نهایت نمایش فوق العاده آن ها با لباس تیم ملی نشان داد که او چه گوهرهای گرانبهایی در تیمش دارد. دو بازیکن جوانی که می توانند ستاره های اصلی نقل و انتقالات فوتبال ایران باشند و شاید فراتر از آن ، درخشش این دو جوان در روسیه می تواند درهای باشگاه های معتبر اروپایی را به رویشان باز کند. 


ترابی در این فصل از رقابت ها برای سایپا 10 گل زد و 6 پاس گل داد. او متولد شهریور 1373 است و حالا در 24 سالگی بازیکنی با تجربه بالای ملی و باشگاهی است. او چهارسال است که با علی قلی زاده در سایپا همبازی است. قلی زاده متولد اسفند سال 74 است و یکسال و 5 ماه از ترابی کوچکتر است. لیگ هفدهم اما لیگ قلی زاده بود. او در این فصل 6 گل زد و 7 پاس گل داد اما به تیم ملی دعوت شد و در بازی تدارکاتی تیم ملی برابر تونس آنقدر درخشان بود که تقریبا این اطمینان به وجود آمد که او یکی از یاران کی روش در روسیه است. 

 


از کرج به اروپا
مهدی ترابی و علی قلی زاده هر دو اهل کرج هستند. ترابی بچه اشتهارد است و علی قلی زاده از کرج می آید. این دو چهارسال است که در کنار هم بازی می کنند ضمن اینکه قلی زاده از کودکی در سایپا بوده است. او بعد از ابراهیم صادقی پرسابقه ترین بازیکن سایپا است و احتمالا یکی از گرانترین بازیکنان فصل آینده خواهد بود اگر ایجنت های باشگاه های اروپایی او را قبل از آغاز نقل و انتقالات تابستانی برای حضور در تیم های این قاره به اندازه کافی وسوسه نکرده باشند. بی شک تیم های باشگاهی حوزه خلیج فارس نیز از هم اکنون به فکر این هستند که بعد از سروش و طارمی دو ستاره جذاب ایرانی دیگر را با دلارهایشان جذب کنند. 

 


سرخابی در کمین دوقلوهای سایپا
ترابی و قلی زاده اولین زوج های فوتبالی نیستند که در یک فصل و در یک زمان مشخص در کنار هم می درخشند. در فوتبال دنیا زوج شوچنکو و ربروف در دیناموکیف در دهه قبلی نیز چنین ویژگیهایی داشتند. هردو در دیناموکیف درخشیدند و بعد از آن یکی به میلان رفت و دیگری رهسپار تاتنهام شد. درهمین سایپا و در اواسط دهه هشتاد زوج کریم انصاری فرد و امین منوچهری در لیگ یازدهم در فوتبال ایران آنقدر درخشان بود که در پایان فصل تمام تیم های بزرگ را برای گرفتن این زوج دست به جیب کرد. در نهایت انصاری فرد لباس قرمز پرسپولیس را پوشید و منوچهری به تیم محبوبش استقلال رفت. هرچند سرنوشت این دوبازیکن هم مثل ربروف و شوچنکو متفاوت از آب در آمد. شوچنکو در میلان خوشبخت شد اما ربروف در تاتنهام نتوانست روزهای درخشان دیناموکیف در کنار شوا را تکرار کند. کریم انصاری فرد در پرسپولیس و تراکتور روزهای خوبی داشت و سپس به اروپا رفت اما امین منوچهری در استقلال خوشبخت نشد و انتخاب های بعدی هم او را کاملا از سطح اول دور کرد. حالا آیا این سرنوشت عجیب ستاره های دوقلو برای قلی زاده و ترابی هم پیش خواهد آمد؟

 

 

تفاوتی که ترابی و قلی زاده و با دیگر زوج های طلایی سال های اخیر داشته اند این است که هیچکدام با دیگری معنا نمی شود. در زوج شوچنکو و ربروف کفه ترازو حتی در دیناموکیف به سمت شوچنکو بود همانطور که در سایپا نیز انصاری فرد بازیکن مهمتری از منوچهری بود. اما ترابی و قلی زاده بازیکنانی هستند که به تنهایی هم ستاره هستند. ترابی در سال های قبل در تیم ملی و قلی زاده امسال به تنهایی در تیم ملی درخشیده است و این آینده هردوستاره را درخشان نشان می دهد.


با این وجود از هفته های قبل دو تیم سرخ و آبی تهران فعالیت هایشان را برای جذب این دوستاره آغاز کرده اند. استقلالی ها مدت ها است که دنبال قلی زاده هستند و قلی زاده که امیدوار به حضور در فوتبال اروپا است فعلا همه چیز را به بعد از جام جهانی موکول کرده است. شاید حضور او در لیست مسافران جام جهانی استقلالی ها را تا زمان پایان بازی های تیم ملی در انتظار او نگه دارد. مهدی ترابی اما سه فصل است که پرسپولیس را خواهان خودش می بیند و هربار دلایلی باعث شده تا او نتواند لباس سرخ بپوشد. او البته می داند که می تواند یکی از اصلی ترین استعدادهای تیم ملی در جام جهانی باشد و این امید وجود دارد که بتواند نظر استعدادیاب های اروپایی را جلب کند. ترابی 24 ساله در بهترین شرایط برای ترانسفر به اروپا است اما او باید قبل از هرچیز تکلیف خدمت سربازی اش را مشخص کند. ترابی مشمول است و گفته می شود که دفترچه اعزام به خدمتش را نیز آماده کرده است هرچند گفته می شود ستاره جوان سایپا کسری خدمت دارد و شاید سربازی اش یک نیم فصل طول بکشد و این یعنی پرسپولیس که در نیم فصل محرومیت نقل و انتقالاتی اش به پایان می رسد عاقبت می تواند به آرزویش رسیده و این ستاره را به خدمت بگیرد. با این وصف آیا قلی زاده و ترابی در لیگ هفدهم لباس آبی و قرمز می پوشند یا آنکه هردو برای بازی به اروپا می روند؟ هنوز هیچ چیز مشخص نیست جز اینکه این ترابی و قلی زاده ستاره های نقل و انتقالات فوتبال ایران در فصل آینده خواهند بود.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول