کمیته رفاهی

مرور «ترین»های پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 118 ] - شنبه, 8 اردیبهشت 1397
مرور «ترین»های پرسپولیس

مرور «ترین»های پرسپولیس؛ برانکوی همه‌فن حریف!             پرسپولیس علاوه بر بیشترین امتیاز، بقیه «ترین&ra...

مرور «ترین»های پرسپولیس؛ برانکوی همه‌فن حریف!

 

 

 

 

 

 

پرسپولیس علاوه بر بیشترین امتیاز، بقیه «ترین»های لیگ را هم به نام خودش ثبت کرد. 

پرسپولیس ۶۴ امتیاز کسب کرد تا باز هم چند هفته زودتر قهرمانی‌اش را مسجل کرده باشد. شاگردان برانکو در این فصل علاوه بر بیشترین امتیاز، همه رکوردهای دیگر لیگ را هم به نام خودشان ثبت کردند. از آمارهای فنی مانند بیشترین مالکیت و بیشترین پاس در هر مسابقه تا رکوردهایی مانند بیشترین گل زده و بیشترین کلین‌شیت و آقای گل لیگ که به پرسپولیس رسید.

آقای گل

علی علیپور در این فصل ۸۱ شوت زد که نرخ تبدیل آن به گل ۲۳ درصد بود. یعنی علیپور ۱۹ گل زد و با این آمار آقای گل لیگ هفدهم شد.

آقای پاس گل

محسن مسلمان با اینکه این اواخر مسابقات زیادی را از روی نیمکت دنبال کرد، ولی در پایان فصل آمار بیشترین پاس گل را به نام خودش ثبت کرد. مسلمان ۱۰ پاس گل داد که آقای پاس گل لیگ هفدهم لقب گرفت. بعد از او هم وحید امیری با ۷ پاس گل در رده دوم قرار گرفت.

گل زده

پرسپولیس در هر بازی از لیگ هفدهم به طور میانگین بیش از ۱،۵ گل زده است. تیم برانکو با ۴۸ گل زده در هفته پایانی از ذوب‌آهن هم پیشی گرفت و بهترین خط حمله لیگ را به نام خودش ثبت کرد. 

بیشترین برد و کمترین باخت

پرسپولیس ۱۹ بازی این فصل را برد، یعنی چهار برد بیشتر از دیگر رقیبانش استقلال و ذوب آهن و سایپا. همچنین شاگردان برانکو در این فصل فقط چهار مرتبه شکست خوردند که از همه تیم‌های لیگ کمتر بود.

ÙتاÛج پرسپÙÙÛس براÙک٠در Ùر Ø´Ùر

کلین شیت

پرسپولیس در ۱۷ مسابقه از این فصل اصلا گل نخورد. شانزده کلین‌شیت به نام علیرضا بیرانوند و یکی هم رادوشوویچ ثبت کرد تا پرسپولیس از این حیث هم صدرنشین جدول باشد.

گل خورده

پرسپولیس فقط یک گل بیشتر از رکورد کمترین گل خورده در لیگ برتر دریافت کرده است. این تیم در لیگ هفدهم معدل نیم‌گل خورده در هر بازی را ثبت کرد.

ناکامی در گلزنی

پرسپولیس فقط در هر چهار بازی از لیگ گل نزده است. در حالی که این آمار برای تیمی مثل استقلال، عدد یازده است.

 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول