کمیته رفاهی

چهار مهاجم خارجی لیگ برتر که پولشان را حلال کردند!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 107 ] - چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1397
چهار مهاجم خارجی لیگ برتر که پولشان را حلال کردند!

چهار مهاجم خارجی لیگ برتر که پولشان را حلال کردند!           در هفته ماقبل آخر لیگ برتر هفدهم تاحدی مشخص شد کدام تیم ها پول بیت المال...

چهار مهاجم خارجی لیگ برتر که پولشان را حلال کردند!

 

 

 

 

 

در هفته ماقبل آخر لیگ برتر هفدهم تاحدی مشخص شد کدام تیم ها پول بیت المال واریزی به حساب باشگاه شان را هدر داده یا نداده اند.

یک هفته مانده به پایان لیگ برتر استنلی کی روش برای ذوب آهن ومامه بابا تیام برای استقلال گلهای مهمی به ثمر رساندند تا مشخص شود همیشه هم خرید های خارجی بد نیستند و می توان با تحقیق بیشتر نفراتی را به تیم آورد که گره مشکلات را باز کنند، نه اینکه خانه، اتومبیل، پول آژانس و پاداش برد(هایی که حتی خودشان گل نزدند) را هم بگیرند و بعد بروند و شکایت کرده و چندصدهزار دلاری هم از طریق فیفا باشگاه را تیغ بزنند!

بر اساس این گزارش بررسی و مقایسه ۴ تن از مهاجمان خارجی شاغل در لیگ برتر نشان می دهد بخشی از پولی که برای شان هزینه شده برگشته و امتیازات حساسی را برای تیم خود به همراه آورده اند.

 

**استنلی کی روش؛

مهاجم برزیلی ذوب آهن در دقیقه ۸۸ بازی با پرسپولیس گل سه امتیازی زد تا تعداد گلهای خود در این فصل لیگ برتر را به عدد ۸ برساند. او این تعداد گل را در ۱۹ دیدار به ثمر رسانده و تقریبا ۰.۵ گل در هر دیدار برای ذوب آهن به ثمر رسانده است. به عبارت دیگر او تقریبا در هر دو بازی یک گل برای قلعه نویی وارد دروازه حریفان کرده است. کی روش در لیگ قهرمانان هم ۷ بار (۶ دیدار مرحله گروهی به اضافه دیدار پلی آف) به میدان رفت ولی آنجا نتوانست اثرگذاری خوبی داشته باشد. او تنها یک گل زد و آن هم در دیداری بود که این تیم به الدحیل ۳-۱ باخت. گرچه یک پاس گل هم داد.

**گادوین منشا؛

مهاجم نیجریه ای پرسپولیس در لیگ برتر هفدهم آمار ناامیدکننده ای داشته و در ۲۵ دیداری که به میدان رفت فقط ۴ گل زد تا نقش کمی در دبل قهرمانی این تیم داشته باشد! این در حالی است که او در پیکان و در فصل پیش در نهایت با ۱۶ گل زده نفر دوم جدول گلزنان بود! البته منشا وقتی به پرسپولیس پیوست(تابستان گذشته) در دور یک چهارم و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷ در هر ۴ بازی به میدان رفت و ۴ گل برای این تیم زد. یعنی میانگین هر بازی یک گل. گرچه در فصل ۲۰۱۸ در آسیا هم کار مهمی برای این تیم از پیش نبرد و فقط یک گل برای پرسپولیس به ثمر رساند!

**لوسیانو پریرا؛

یکی از مهاجمانی که در این سالها هر زمان برای تیمی در ایران توپ زده پولش را حلال کرده لوسیانو پریرا یا همان شیمباست! او در اولین سال حضورش در لیگ ایران برای فولاد ۱۲ گل در ۳۰ بازی به ثمر رساند و از آن تاریخ در اکثر فصول در جدول گلزنان حضور داشته است. در سپاهان در ۲۸ مسابقه ۱۱ گل زد، فصل قبل در گسترش فولاد با همین تعداد بازی ۹ گل به ثمر رساند و امسال هم برای صنعت نفت در ۲۸ بازی ۱۱ گل به ثمر رسانده و این بخت را دارد که در دیدار پایانی مقابل استقلال خوزستان رکورد ۱۲ گل خودش را بشکند. شیمبا را باید مهاجمی همواره در کورس دانست.

**مامه بابا تیام؛

شاید بی اغراق بتوان لقب بهترین خرید مهاجم خارجی را به مرد سیه چرده بلندقامت سنگالی استقلال "مامه بابا تیام" داد. او که اولین بازی اش را در نیمه دوم بهمن ما برای استقلال انجام داد ظرف دو ماه و نیم حضور در این تیم آمار قابل توجهی از خود برجای گذاشته است.

در این باره باید تأکید کرد که او از اواخر اسفند تا اواسط فروردین (حدود سه هفته) هم دور از میادین بود و آسیب دیدگی اش را مداوا می کرد. در واقع او طی دو ماه توانسته در ۹ مسابقه داخلی و خارجی ۷ گل به ثمر برساند. این یعنی ۰.۷۸ گل در هر بازی که رقمی جالب توجه برای مهاجمی است که در کمترین زمان برای هماهنگی با تیم، این تعداد گل را زده است.

علاوه بر این او در آسیا ۳ گل زده و با همان سه گل ۵ امتیاز برای استقلال بدست آورده است. یک گل ۳ امتیازی برابر الهلال و ۳ گل مقابل العین در هر دو بازی که با نتیجه تساوی (۱-۱ و ۲-۲) تمام شد. تیام در دیدار آخر این تیم مقابل پیکان زننده گل اول استقلال بود تا در نهایت تیمش با نتیجه ۲-۳ برنده شود و ۱۰ نفره ۳ امتیاز حساس بگیرد تا ضمن صعود یک پله ای در جدول همچنان بختی برای نایب قهرمانی داشته باشد.

*سایر مهاجمان؛

درباره سایر مهاجمان لیگ برتری اگر چیزی ننویسیم بهتر است. آنهایی که مشخص نیست چه تفکری در بحث انتخاب و جذب شان وجود داشته است. چون با بررسی تعداد گلهای شان مشخص می شود کل گلهایی که به ثمر رسانده اند به اندازه گلهای شیمبا نیست!

 

**تقابل تیام و کی روش!

اما در جنگ اصلی استقلال و ذوب آهن برای صعود به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مامه تیام با آماری که درباره اش نوشتیم باید روبروی تیم استنلی کی روش بایستد. قطعا تقابل این دو برای بالا کشیدن تیم های شان در رقابتهای آسیایی می تواند یکی از اتفاقات جالب آن دیدار باشد. باید دید این دو می توانند نقش اول صعود احتمالی تیمشان در آسیا باشند!؟

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول