کمیته رفاهی

سرمربی دانشمندی که در یک فصل، دو تیم را انداخت!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 119 ] - چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1397
سرمربی دانشمندی که در یک فصل، دو تیم را انداخت!

سرمربی دانشمندی که در یک فصل، دو تیم را انداخت!           چه منافعی در پشت پرده این حضور ممتد مقابل دوربین ها نهفته است و افاضلی ها ت...

سرمربی دانشمندی که در یک فصل، دو تیم را انداخت!

 

 

 

 

 

چه منافعی در پشت پرده این حضور ممتد مقابل دوربین ها نهفته است و افاضلی ها تا کی می خواهند در رسانه ملی تربیون ثابت داشته باشند و حرف های تکراری به خورد مخاطب فهیم فوتبال بدهند؟ ضرورت ورود حراست سازمان صداوسیما به نحوه دعوت از کارشناسان اینچنینی که از نمد فوتبال برای خود کلاهی می بافند، نمایان می شود.

تیم نفت تهران با قبول شکست سنگین مقابل تیم پارس جنوبی جم به مسابقات لیگ یک کشور سقوط کرد تا این دومین تیم هومن افاضلی در یک فصل فوتبالی باشد که به دسته پایین تر سقوط می کند.

کارشناسی که سالهاست در برنامه های مختلف تلویزیونی حضور پررنگ و ثابتی دارد و در کنار تحلیل فوتبال اروپا ، بارها از نسپردن هدایت تیمهای ایرانی به خودش گله مند بود، در این فصل دو فرصت کار پیدا کرد اما در پایان فصل هر دوی این تیمها پیش از پایان رقابت ها به دسته پایین تر سقوط کردند.

 عصر امروز دو تیم پارس جم و نفت تهران در شهر جم به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت این بازی با نتیجه پرگل 3 بر 0 به سود شاگردان مهدی تارتار به پایان رسید تا افاضلی که مدعی بقای حتمی تیم نفت تهران در لیگ برتر با هدایت خودش بود، حتی به هفته آخر نرسیده و دست ها را به علامت تسلیم بالا ببرد.

افاضلی که با تبلیغات وسیع رسانه ای ابتدای این فصل سرمربی تیم صبای قم شد، در کمتر از یک نیم فصل، صبا را گزینه سقوط به لیگ دسته دوم کرد و سپس با ترک این تیم بحران زده و روبه سقوط، هدایت نفت تهران را بدست گرفت. در چند هفته ابتدایی سروصدای زیادی به پا کرد اما خیلی زود بازی تدافعی و دفاع اتوبوسی او توسط حریفان شناسایی شد و شکست های پیاپی هم شروع شد.

افاضلی در این تیم تهرانی که در لیگ هفدهم با انواع و اقسام مشکلات رو به رو بود، نتوانست از فرصت طولانی داده شده استفاده کند و به رغم داشتن چندین ستاره تراز اول و اسمی و بهبود پرداخت های تیم با ورود مالک جدید، اوضاع را بدتر کرد. نفت در نهایت امروز با قبول شکست سنگین مقابل پارس و با کسب 24 امتیاز بعد از هشت سال حضور در لیگ برتر، با نقش آفرینی افاضلی به مسابقات لیگ یک سقوط کرد.

حالا باید پرسید اینهمه تبلیغات و هیاهو برای مربی که ادعای دانایی در فوتبال دارد اما هیچگاه در میدان عمل در حد معمولی هم ظاهر نشده، به چه دلیل است؟ مدیران رسانه ملی و تهیه کنندگان برنامه های فوتبالی صداوسیما چگونه این دسته عالمان بی عمل را به برنامه ها دعوت و ذهن مخاطب را دچار تناقض می کنند؟ چه منافعی در پشت پرده این حضور ممتد مقابل دوربین ها نهفته است و افاضلی ها تا کی می خواهند در رسانه ملی تربیون ثابت داشته باشند و حرف های تکراری به خورد مخاطب فهیم فوتبال بدهند؟ 

به نظر بار دیگر ضرورت ورود حراست سازمان صداوسیما به نحوه دعوت از کارشناسان اینچنینی که از نمد فوتبال برای خود کلاهی می بافند، نمایان می شود. تریبون عمومی که فعلا خرج رشد و تبلیغ عناصر درجه سه فوتبال می شود و هیچ توجهی هم به سلیقه بینندگان نمی کند.

حال باید دید با سقوط شاگردان افاضلی به لیگ یک، تکلیف مالکیت این تیم چه خواهد شد؟ پیش از این زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید که وزارت نفت خود مالکیت نفت تهران را دوباره بر عهده می‌گیرد و به دنبال حل مشکلات این تیم خواهد بود اما با شرایط اقتصادی کشور بسیار بعید است که دولت ، بتواند تاوان تجربه اندوزی امثال افاضلی را بدهد که از استیل آذین گرفته تا تیم ملی امید و کمیته فنی فدراسیون و حتی دستیاری در تیم ملی فوتبال، هیچکدام نتوانسته از آنها یک مربی کارآمد بسازد.

سرمربی دانشمندی که در یک فصل، دو تیم را انداخت!

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول