کمیته رفاهی

سوال روز؛ چرا کی روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 125 ] - شنبه, 1 اردیبهشت 1397
سوال روز؛ چرا کی روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟

سوال روز؛ چرا کی روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟         بعد از قطعی شدن عنوان قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم، تقریبا همه نهادهای رسمی مرتبط با...

سوال روز؛ چرا کی روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟

 

 

 

 

بعد از قطعی شدن عنوان قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم، تقریبا همه نهادهای رسمی مرتبط با این باشگاه و لیگ ایران، کسب این افتخار را به سرخپوشان تبریک گفتند؛ از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کشورمان تا کنفدراسیون فوتبال آسیا و حتی شخص رییس فیفا. با این همه اما بین همه تبریک و تهنیت ها جای پیام یک نفر خاص خالی بود؛ کارلوس کی روش! سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان طی سال های اخیر نگاه ویژه ای به موفقیت تیم های ایرانی در مسابقات باشگاهی داشته و معمولا کسب عناوین قهرمانی از سوی آنها را شخصا تبریک گفته است. البته لحن این پیام ها با هم متفاوت بوده است. مثلا کی روش که ظاهرا دو سال پیش خیلی از قهرمانی استقلال خوزستان با عبدا... ویسی خوشحال شده بود، به شکل ویژه ای به این باشگاه تبریک گفت و اسم ویسی را هم با صفت «سختکوش» در پیامش گنجاند. او چند روز بعد وقتی عبدالله را در محل تمرینات تیم ملی دید، دست او را جلوی خبرنگاران و عکاس ها بالا برد و بار دیگر به وی تبریک گفت.

پارسال هم وقتی نفت تهران با علی دایی عنوان قهرمانی جام حذفی را به دست آورد، کی روش پیام ویژه ای برای او صادر کرد که شاید با توجه به استانداردهای روحی این مربی، احساسی ترین پیام او در این سال ها بوده باشد. کی روش در فیس بوکش نوشت: «دوستان عزیز، اجازه دهید پیام ویژه ای بفرستم به علی دایی و نفت تهران بابت قهرمانی در جام حذفی. دستاورد بزرگی بود؛ تبریک!» گفتنی است ویسی و دایی جزو حامیان پر و پا قرص کارلوس در این سال ها بوده اند؛ درست مثل یحیی گل محمدی که او هم سه سال پیش بعد از کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی در تمرین تیم ملی حاضر شد و مورد تفقد ویژه آقای سرمربی قرار گرفت.

حکایت قهرمانی های پرسپولیس اما فرق دارد. پارسال وقتی سرخپوشان پس از 9 فصل عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم را به خودشان اختصاص دادند، کارلوس کی روش در صدور پیام تبریک برای این تیم تاخیر کرد. پرسپولیس آن فصل در هفته بیست وهفتم و پس از پیروزی برابر ماشین سازی تبریز قهرمانی اش را قطعی کرد، اما کی روش به این مساله بی تفاوت باقی ماند تا به طور جسته و گریخته صدای اعتراض ها بلند شود. او نهایتا با یک هفته تاخیر و پس از اهدای جام در پایان بازی هفته بیست وهشتم برابر پدیده روی صفحه شخصی اش به پرسپولیس تبریک گفت. هرچند این پیام تبریک هم خالی از حاشیه هم نبود؛ چرا که کی روش بر خلاف رسم معمولش این بار نامی از سرمربی تیم قهرمان نبرد و فقط به بازیکنان و هواداران تبریک گفت.

حالا اما با تکرار قهرمانی پرسپولیس، سرمربی تیم ملی در چالشی دوباره گرفتار شده است. در حال حاضر 11 روز از قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس می گذرد و این تیم از آن زمان دو بازی رسمی انجام داده، اما کی روش همچنان تبریک نگفته و ساکت مانده. به نظر می رسد این سکوت او بی ارتباط با اوج گرفتن دوباره اختلافاتش با برانکو نباشد. هرچند این احتمال هم وجود دارد که سرمربی تیم ملی صدور پیام تبریک را مثل پارسال برای بعد از مراسم اهدای جام باقی گذاشته باشد؛ یک احتمال ضعیف که با توجه به کهنه شدن این بحث تا آن زمان، قطعا محلی از اعراب نخواهد داشت. پارسال پرسپولیسی ها بلافاصله بعد از قطعی شدن عنوان قهرمانی شان در اولین بازی خانگی مراسم اهدای جام را برگزار کردند، اما امسال برگزاری جشن به هفته آخر موکول شده؛ آنچه سکوت کی روش را مشکوک تر می کند. 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول