کمیته رفاهی

این ۲ استقلالی و این ۲ پرسپولیسی از قطار جام جهانی روسیه خارج شدند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 84 ] - یکشنبه, 26 فروردین 1397
این ۲ استقلالی و این ۲ پرسپولیسی از قطار جام جهانی روسیه خارج شدند؟

این ۲ استقلالی و این ۲ پرسپولیسی از قطار جام‌جهانی روسیه خارج شدند؟         تمرینات ریکاوری تیم ملی در روزهای گذشته ، مدام احتمال تغی...

این ۲ استقلالی و این ۲ پرسپولیسی از قطار جام‌جهانی روسیه خارج شدند؟

 

 

 

 

تمرینات ریکاوری تیم ملی در روزهای گذشته ، مدام احتمال تغییرات در ترکیب نهایی مسافران ایران برای روسیه را بیشتر می کند.

 

اگرچه کارلوس کی روش گفته دستش برای جام جهانی را اقلا تا نیمه اردیبهشت رو نمی کند اما هر بار و با دعوات از هر سری از بازیکنان به ریکاوری می توان بیشتر به ترکیب نهایی تیم ملی برای سفر به روسیه رسید. 

درحالی که تیم ملی در چند پست مشکل دارد و کارلوس کی روش ترجیح می دهد برای ترکیبش از بازیکنانی استفاده کنند که توانایی بازی در چند پست مختلف را با کیفیت بالاتر از نرمال داشته باشند ، حالا بخصوص در خط دفاعی و هافبک دفاعی ، کی روش پس از چرخ زدن های گوناگون ، در نهایت به همان ایده آل های ابتدایی خودش رسیده است. برای مثال دعوت از امید ابراهیمی و روزبه چشمی ، درحالی که مجید حسینی هم با استقلال به عربستان نرفته بود و می توانست در اردو باشد ، نشان می دهد مجید که دوره ای از تمرینات رهایی از آسیب دیدگی را زیر نظر پزشکی تیم ملی انجام نداده است ، در حقیقت شانسش برای ماندن در اردو را کمرنگ کرده است و کی روش نشان داده وقتی بازیکنی استانداردهای رایج برای بودن در مجموعه را رعایت نکند ، زا دایره خارج می شود.

اینگونه مجید که بارها برای رده های سنی ایران بازی کرده و با استقلال هم بازی های چشمگیری در آسیا انجام داده بود ، شانس خود برای سفر به مسکو را کمرنگ کرده است. 

این اتفاقی است که برای محمد انصاری در پرسپولیس هم رخ داده . او هم دوران درمانش را بیرون از تیم ملی گذرانده و حتی پرسپولیسی ها بخشی از این آسیب دیدگی او را به دلیل حضور در تمرینات تیم ملی می دانستند. اگرچه کمبود زیاد بازیکن دو پسته برای تیم ملی شاید سبب شود در نهایت کی روش انصاری را جای سعید آقایی به جام جهانی ببرد که قابلیت بازی در دفاع چپ را هم در شرایط بحران برای تیم ملی داشته باشد.

با این وجود ، او هم شانسش را به حداقل رسانده است. کمرنگ شدن حضور نورافکن و کمال و حتی اکبر ایمانی هم نشان می دهد کی روش روی استفاده از امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی در آن پست به قطعیت رسیده و البته امثال روزبه چشمی و حاج صفی هم توان بازی در آن منطقه را دارند.

تازه قبل از این 4 نفر ، کی روش تکلیفش را درباره علی علیپور هم مشخص کرده بود و او خیلی در پلان جام جهانی روسیه قرار نداشت چون واقعا تیم ملی با ترافیک شدید مهاجمان بی نظیر روبرو است.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول