کمیته رفاهی

نوروز برای تیم ملی فوتبال تعطیل نبود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 128 ] - سه شنبه, 14 فروردین 1397
نوروز برای تیم ملی فوتبال تعطیل نبود

نوروز برای تیم ملی فوتبال تعطیل نبود         تیم ملی فوتبال برخلاف باشگاه‌ها، درگیر بازی‌های تدارکاتی و اردوهای آماده سازی در دا...

نوروز برای تیم ملی فوتبال تعطیل نبود

 

 

 

 

تیم ملی فوتبال برخلاف باشگاه‌ها، درگیر بازی‌های تدارکاتی و اردوهای آماده سازی در داخل و خارج از ایران بود اما این اردوها و بازی‌ها خالی از حواشی هم نبود به طوری که یک نفر از اعضای تیم ملی بعد از تعطیلات برکنار شد.

نوروز ۹۷ برای فوتبال ایران تعطیل نبود و تیم ملی و باشگاه‌ها برنامه‌های فشرده‌ای داشتند. شاگردان کی‌روش از چند روز قبل از نوروز اردوی آماده سازی خود را در ایران شروع کرد و در تهران یک بازی پر حاشیه را با سیرالئون برگزار کرد.

کادرفنی تیم ملی این بازی را به عنوان جایگزین لیبی در نظر گرفته بود اما حواشی آن به قدری زیاد بود که کسی به متن توجه نکرد و حتی پیروزی چهار گله ایران مقابل این تیم بسیار ضعیف هم مایه شوخی و خنده هواداران تیم ملی شد.

قبل و بعد از بازی اخبار متعددی درباره روند هماهنگ کردن این دیدار منتشر شد و حتی تا ساعاتی قبل از بازی احتمال لغو شدن آن هم وجود داشت اما در نهایت فدراسیون فوتبال مکاتباتی با فیفا انجام داد تا این دیدار برگزار شود و هزینه چند ۱۰۰ میلیون تومانی ایران به باد نرود.

با وجود تمامی این حواشی، بازی با این تیم سطح پایین آفریقایی برگزار شد اما بعد از بازی تازه شروع ماجرا بود چرا که سیرالئونی‌ها برخلاف تصورات با وعده دریافت مبالغی به ایران آمده بودند و حاضر نبودند بدون دریافت وجه نقد از ایران خارج نمی‌شوند. تازه مشخص شد که فدراسیون فوتبال برای آوردن این تیم سطح پایین مبالغ هنگفتی را هم هزینه کرده و پای چند دلال برای هماهنگ شدن این بازی در میان است.

تیم ملی با این حواشی راهی تونس شد تا دیدار دوم خود را مقابل دیگر تیم آفریقایی حاضر در جام جهانی برگزار کند که این بازی بدون مشکل برگزار شد اما کی‌روش که بعد از بازی با سیرالئون از شرکت فرانسوی برای هماهنگ کردن این بازی‌ها تشکر کرده بود و آن ها را شریک خودش می دانست، بامداد میرزایی، از ایجنت‌های این شرکت را که سال‌ها است در تیم ملی ایران هم حضور دارد، به نشست خبری برد و پاسخ محکمی به انتقادات داد ولی این پایان کار نبود.

با شکست یک بر صفر ایران برابر تونس، کاروان تیم ملی راهی اتریش شد تا دیداری با الجزایر در شهر گراتس برگزار کند اما این بازی هم خالی از حواشی نبود. در حالی که منابع خبری مدعی شدند ایران می توانست این بازی را به صورت رایگان برگزار کند، شرکت فرانسوی که کی‌روش آن را شریک تیم ملی دانسته بود، مانع این کار می‌شود و پای واسطه‌های دیگر را قطع می‌کند و در نهایت فدراسیون فوتبال برای برگزاری بازی با الجزایر مجبور به پرداخت مبالغی هم به این تیم می‌شود.

تیم ملی توانست مقابل الجزایر به پیروزی برسد ولی بعد از بازی کی‌روش سطح بدنی بازیکنان داخلی را زیر سوال برد و اعلام کرد با این بازیکنان ایران در جام جهانی موفق نمی‌شود و نیاز دارد بازیکنان را در مدت زمان بیشتری در اختیار بگیرد. درخواست سرمربی پرتغالی تیم ملی هم از دولت بود و از آنها خواسته بود که مشخص کنند اولویتشان در ماه‌های آینده چیست و آیا به دنبال موفقیت تیم ملی هستند یا نه.

اظهارات کی‌روش مشخصا خطاب به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که بیشترین ملی‌پوشان داخلی را در تیم ملی دارند و آماده‌ترین تیم‌های ایران هستند ولی فعلا هر دو تیم با خواسته کی‌روش مخالفت کردند تا همه چیز به روزهای آینده موکول شود.

در آخرین روز تعطیلات مهدی تاج از برکنار شدن بامداد میرزایی که کی‌روش او را شریک خودش دانسته بود خبر داد و اعلام کرد او دیگر با تیم ملی ایران همکاری نمی‌کند. هنوز مشخص نشده این فرد توسط فدراسیون برکنار شده یا کی‌روش او را کنار گذاشته است چرا که مربی پرتغالی نشان داده اجازه نمی‌دهد به جز خودش فرد دیگری در انتخاب و کنار گذاشتن همکارانش دخالت کند. با این حال فعلا بامداد میرزایی که خودش را سرپرست تیم ملی می‌دانست اما تاج این سمت را به رسمیت نمی‌شناخت، در تیم ملی نیست و از طرف کادر فنی تیم ملی هم واکنشی ارائه نشده است.

با تمامی این اتفاقات اردوی نوروزی تیم ملی به پایان رسید و فعلا باشگاه‌ها بازیکنان خود را در اختیار گرفتند اما به زودی مشخص می‌شود که باشگاه‌های ایرانی حاضر هستند قید بازیکنان خود را بزنند و به تیم ملی بدهند یا نه.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول