کمیته رفاهی

از ایویچ تا کی روش

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 171 ] - شنبه, 11 فروردین 1397
از ایویچ تا کی روش

از ایویچ تا کی روش         بیست سال پیش آخرین تیمی بودیم که به جام جهانی صعود کرد. آن روزها نه وقت داشتیم و نه تجربه و رئیس فدراسیون عوض ش...

از ایویچ تا کی روش

 

 

 

 

بیست سال پیش آخرین تیمی بودیم که به جام جهانی صعود کرد. آن روزها نه وقت داشتیم و نه تجربه و رئیس فدراسیون عوض شد و سرمربی جدید آوردیم و ایویچ آن روزگار گفت باید در زمان کم جبران کنیم.

امروز کی روش پس از بیست سال می گوید لیگ داخلی ایران به درد جام جهانی نمی خورد. در حالیکه او را هفت سال است که داریم و حال می پرسیم:

1/ چرا کی روش در طی این سالها با روسای فدراسیون فوتبال ایران به این نتیجه نرسید که لیگ 18 تیم می تواند تیم ملی را دچار مشکل کند؟ او که می خواست در این زمان تیم ملی خود را داشته باشد نمی توانست بجای دعواهای بی حاصل در طی این 7 سال از کاهش تیمهای لیگ سخن گوید و لیگ ما در طی این سالهای از 18 تیم به 16 تیم و بعد 14 تیم کاهش پیدا می کردند تا امروز ما هم چون عربستان رها بودیم؟.
در مورد الگو عربستان است که کی روش گفته و معتقد است که عربستان سعودی برای آمادگی در راه جام جهانی بازیکنان ملی پوش را به تیم ملی اختصاص داده است. گفته می شود که لیگ عربستان 23 فروردین تمام  شده و سپس بازیکنان به اردوی تیم ملی ملحق می شوند.
نکته دوم این است که بازیکنان تیمهای الاهلی و الهلال اگر به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کنند می توانند در تیمهای باشگاهی خود حضور پیدا کنند. در سوی دیگر قدرت تیمهای ایران از بعد ثروت و کادر فنی و بازیکن در حد سعودی ها است؟ اگر قرار بود در رقابتهای لیگ قهرمانان   شرکت نکنیم چرا بدهی باشگاه های استقلال و پرسپولیس را دادیم؟ و از همه مهمتر غرامت  هزینه میلیاردی که تیمها صرف آماده سازی پرداخت کردند را فدراسیون می پردازد؟

2/ در این دو بازی لژیونرهای ما عالی بودند؟ آیا رضائیان بهتر از ورویا غفوری بود؟ مسعود شجاعی و انصاری فر نمایش خوبی داشتند؟ آمادگی بدنی طارمی و آزمون خوب بود؟ لیگ قطر از لیگ ما بهتر است؟ 

3/ با توجه به حضور آزمون و انصاری فر و طارمی و جهانبخش و پور علی گنجی و رضائیان و شجاعی و و حاج صفی و ... چند بازیکن لیگ داخلی در ترکیب اصلی خواهند بود؟

4/ آقای کی روش! سوال کردی جام جهانی مهمتر است یا لیگ داخلی؟ باید بگوئیم که این سوال را هیچ کشور شرکت کننده و یا حذف شده از این رویداد مهم نمی پرسد زیرا هر کدام در جای خود مهم هستند اما این که می فرمائید ما 50 سال از بعد زیر ساخت از اسپانیا و پرتغال عقب هستیم و می خواهید در 40 روز آن را جبران کنیم!
 باید عرض کنیم اگر زیر ساخت و برنامه ریزی صحیحی داشتیم ما هم چون اسپانیا سرمربیان و بازیکنان بزرگ داشتیم و مجبور نبودیم تنها به شما دلخوش و هزینه های میلیون دلاری در کنار این همه مشکلات اقتصادی پرداخت کنیم که می دانیم فوتبالفارسی چه مدیر و مربی و 5 ستاره ای است.

 اما از شما با آن اعتبار انتظار داشتیم که در طی این سالها برنامه ریزی مناسب تری داشته تا امروز کاسه چکنم چه نکنم و فرار از بار مسئولیت آینده را در دست نگیریم و کار چون همیشه به تهدید نمی کشید.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول