کمیته رفاهی

مصلحت اندیشی به بهانه جام جهانی، ممنوع!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 139 ] - سه شنبه, 7 فروردین 1397
مصلحت اندیشی به بهانه جام جهانی، ممنوع!

مصلحت‌اندیشی به بهانه جام‌جهانی، ممنوع!         اینکه در آستانه جام جهانی بخواهیم باز هم مثل همیشه مصلحت‌اندیشی کنیم دور از...

مصلحت‌اندیشی به بهانه جام‌جهانی، ممنوع!

 

 

 

 

اینکه در آستانه جام جهانی بخواهیم باز هم مثل همیشه مصلحت‌اندیشی کنیم دور از انسانیت است.

یک‌. کارلوس کی‌روش بار دیگر علیه یکی دیگر از دستیاران سابق بیانیه صادر کرد تا با بررسی کوتاه، مشخص شود تقابل او با دستیارهای سابق سابقه طولانی دارد. امید نمازی که دانش فنی او به عنوان یک ایرانی برای دنیا ثابت شده است در بخشی از بیانیه‌اش گفت: "خیانت را من انجام دادم یا آن کسی که اجازه نداد سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در دوره قبلی، تیم المپیک را همراهی کنند؟ چرا؟ چون مربی تیم المپیک ایران محمد خاکپور بود و چون این مربی دست‌چین و انتخاب کی‌روش نبود به همین دلیل او با این تیم و کادرفنی‌اش همکاری نکرد. او البته وینگادا که دوست خودش بود را به تیم المپیک آورد که فدراسیون فوتبال بعد از نتایج ضعیف تیم المپیک با وینگادا او را از کار اخراج کرد." کاش یک بار برای همیشه مشخص شود که چه کسی نقش معرفی وینگادای پرتغالی را به تیم امید داشته و به چه دلیل سرمربی تیم ملی تمام دستیارانش را از اردوی امارات اخراج کرد و فدراسیون نسبت به این مساله هیچ واکنشی نشان نداد؟ آیا شائبه تحت فشار قرار دادن مصاحبه اجباری علیه یکی از سرمربیان مطرح پایتخت که توسط افشین پیروانی و جواد نکونام رد شد، دلیل خشم سرمربی ایران نبوده است؟ ( امیدواریم شفاف‌سازی شود).

دو. برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی(!) سیرالئون کافی بود تا سرانجام مشخص شود چرا برخی بازی‌های تدارکاتی در آستانه امضای قرارداد، لغو می‌شود و مسابقات درجه چندم با تیم‌های آفریقایی جایگزین می‌شود که عملا هیچ سودی برای تیم ملی ایران ندارد. جریانی البته راه افتاده که طبق معمول قصد سرپوش گذاشتن نسبت به نکات منفی و فساد مسایل پشت پرده شرکت فرانسوی Evol Sport به دلیل نزدیکی با کادر فنی را دارد! که این امر باعث می‌شود بار دیگر فسادهای این‌چنینی به مسیر دیگری منحرف شود.

سه. جالب‌ترین نکته اما شاید اینجایی باشد که برخی تحرکات از سوی شرکت «EVOL SPORT» برای برهم زدن برنامه‌های تیم ملی رقم خورده است. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی که 13 آذرماه میهمان برنامه 90 بود، در این برنامه اعلام کرد تیم ملی 2 ژوئن 2018 (12 خردادماه 97) در تهران به مصاف الجزایر خواهد رفت و این دیدار بدرقه تیم ملی به جام جهانی خواهد بود. کی‌روش در آن زمان اعلام کرد: «این دیدار را با ارتباط‌های شخصی از طریق برخی دوستانم فراهم کرده‌ایم و 95 درصد قطعی شده است». با این حال جالب است شریک او یا همان شرکت «EVOL SPORT» در تلاش برای به هم زدن این برنامه بود و جالب اینکه تاریخ بازی نیز تغییر کرد! مساله‌ای که حراست وزارت ورزش قطعا بررسی خواهد کرد این است که «برای بازی ایران و پاناما، خراطی نماینده فدراسیون رقم برگزاری بازی را برای ایران به صفر رساند. اما دو هفته بعد پانامایی‌ها از طریق مشاوره شرکت فرانسوی (شریک کی‌روش)، برگزاری بازی را مشروط به دریافت ١٠٠ هزار دلار کردند ( به نقل از صفحه‌ پیام یونسی‌پور)».

چهار. قبل‌ترها این طور به نظر می‌رسید که به دلیل درخواست مبلغ گزاف تیم‌های بزرگ، فدراسیون فوتبال از تدارک چنین مسابقاتی به دلیل مشکلات مالی، عاجز است اما حالا و با بررسی مصاحبه‌های اخیر سرمربی تیم ملی و البته تحرکات شرکت فرانسوی تحت مدیریت بامداد میرزایی و شریک اقتصادی کیروش، امیدواریم این مساله مشخص شود که چه کسی در روند آماده‌سازی تیم ملی در آستانه جام جهانی اخلال ایجاد می‌کند! اینکه در آستانه جام جهانی بخواهیم باز هم مثل همیشه مصلحت‌اندیشی کنیم دور از انسانیت است. کارلوس کی‌روش در مصاحبه‌ای رسمی عنوان کرد مسابقه تدارکاتی با تیم های بزرگ هیچ دستاورد و سودی برای تیم ملی ایران ندارد و دیدار دوستانه با برزیل که با شکست سه بر صفر ایران همراه بود باعث شد بازیکنان ایران تا مدت‌ها دچار افسردگی و سرافکندگی شوند! باید از سرمربی محترم تیم ملی سوال کنیم اگر شکست سه بر صفر مقابل برزیل، عامل افسردگی است، آیا برگزاری دیدار دوستانه (که بامداد میرزایی شریک او تدارک دیده است) با تیم محلات سیرالئون باعث افتخار ملی است؟ پرونده هوشنگ مقدس که ساکن دوبی بود و مشخص شده بود که در سال ۱۳۹۲ مبلغ ۱۲‌میلیارد تومان از پول فدراسیون در حساب شخصی او نگهداری می‌شد بررسی نشد، حالا بامداد میرزایی جایگزین مقدس شده است!

پی‌نوشت: این نوشته به هیچ وجه قصد بررسی نکات فنی تیم ملی ایران تحت هدایت کی‌روش را ندارد و اصلا هدفش نیست که نکات مثبت همچون جوانگرایی و عدم بازیکن‌سالاری و ساختار خوب خط دفاع تیم ملی را زیر سوال ببرد و اتفاقا کاملا نسبت به مسایل فنی مثبت در تیم ملی طی این 6-7 سال اخیر واقف است و سابقه حضور او روی نیمکت منچستریونایتد دال بر تجربه جهانی کی‌روش در کنار فرگوسن بزرگ است. اما تمام نکات فنی کارلوس دلیل نمی‌شود که شبهات پشت پرده در کنار کادر فنی بررسی نشود.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول