کمیته رفاهی

باید به تصمیم کی روش احترام گذاشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 107 ] - جمعه, 3 فروردین 1397
باید به تصمیم کی روش احترام گذاشت

باید به تصمیم کی روش احترام گذاشت         کاپیتان اسبق تیم ملی گفت: برای رسیدن به شرایط لازم جهت ورود به مسابقات جام جهانی باید همه دیداره...

باید به تصمیم کی روش احترام گذاشت

 

 

 

 

کاپیتان اسبق تیم ملی گفت: برای رسیدن به شرایط لازم جهت ورود به مسابقات جام جهانی باید همه دیدارهای تدارکاتی پیش رو را مهم تلقی کرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در مسیر ورود به رقابت های جام جهانی ۷ دیدار دیگر پیش رو دارد که اولین مسابقه با تیم ملی تونس یکی از تیم های راه یافته به مسابقات جام جهانی است.

مهدی مهدوی کیا در گفت و گو با مشرق، درباره شرایط فعلی تیم ملی و دیدار با تیم های آفریقایی حرف زد.

ماحصل این گفت و گو در ادامه می آید:

*ملی پوشان در بهترین شرایط

یکی از اتفاقات خوب در تیم ملی آمادگی بازیکنانی است که این روزها در اردوی تیم ملی حضور دارند. بازیکنانی که در لیگ مشغول هستند در کوران مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر بودند و لژیونرها نیز در اوج مسابقات لیگ های شان به اردوی تیم ملی اضافه شده اند. کادر تیم ملی نیز دلسوزانه از مدتی قبل ریکاوری بازیکنان تیم های داخلی را تحت نظر دارند که این موضوع نیز در بخش آماده نگه داشتن تیم تأثیر بسزایی داشته است.

 

*همراهی ارزشمند باشگاه ها

یکی از اتفاقات مهم و خوب در راهی که تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی دارد حضور به موقع بازیکنان تیم ملی در اردوهای ریکاوری بود. این اتفاق را باید به فال نیک گرفت کمتر دورانی بوده که کادر فنی تیم های باشگاهی به این خوبی با کادر فنی تیم ولی همراهی کرده باشند.

 

*به تصمیم کی روش احترام بگذاریم

اینکه تیم ملی در مسیر جام جهانی چه دیدارهایی برگزار می کند قطعا مهم است اما انتقاد کردن زمانی خوب است که از مجموع دیدارهای تدارک دیده شده بیشترشان ناکارآمد تلقی شود اما دیدارهای آسان در حدفاصل مسابقات سنگین و پرفشار قطعا در روحیه تیم و آماده سازی بازیکنان تأثیر روانی مثبتی خواهد داشت تا از فوتبالزدگی و تمرینات مداوم در اردوی شبانه روزی بکاهد. از این بابت دیدار با سیرالئون قطعا با تدابیر ویژه ای تدارک دیده شده بود. باید به تصمیم کادر فنی تیم ملی که با بهترین شرایط جواز صعود گرفته احترام گذاشت.

 

*تونس محک جدی و خوبیست

انتخاب یکی از تیم های آفریقایی که در جام جهانی حضور دارد انتخاب شایسته ای است. تونس یکی از تیم های آفریقایی است که در کنار ارائه فوتبال روز دنیا تا حدودی هم فیزیکی فوتبال می کند. تیمی که خود برای حضور هرچه بهتر در جام جهانی انگیزه های بالایی دارد قطعا بی دلیل برای دیدار با تیم ملی ما ابراز آمادگی نکرده است. این دیدار محک جدی و خوبی برای تیم ملی خواهد بود.

 

*تونس شبیه مراکش است

یکی از دلایل انتخاب تیم ملی تونس نزدیکی سبک فوتبال این تیم با مراکش تیم همگروه ماست. تیم هایی که به دلیل در اختیار داشتن لژیونرهایی در اروپا سبک فوتبالی مشترک دارند و این می تواند برای مدافعان و مهاجمان تیم ملی شبیه سازی خوبی در راه رسیدن به جام جهانی باشد. قطعا الجزایر هم می تواند مسابقه مفیدی برای تیم ملی باشد تا مصاف با مراکش را پیش از جام جهانی تجربه کنند.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول