کمیته رفاهی

سود داور استقلال و العین برای فوتبال ایران

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 165 ] - سه شنبه, 29 اسفند 1396
سود داور استقلال و العین برای فوتبال ایران

سود داور استقلال و العین برای فوتبال ایران       وقتی مسابقه استقلال با داور بازی العین! را دیدیم، متوجه شدیم باید قدر قضاوت‌هایی که پیشتر...

سود داور استقلال و العین برای فوتبال ایران

 

 

 

وقتی مسابقه استقلال با داور بازی العین! را دیدیم، متوجه شدیم باید قدر قضاوت‌هایی که پیشتر به ضرر تیم های ملی و باشگاهی مان دیده بودیم را بدانیم!

مدتها بود قرمز و آبی، سفید و مشکی و همه رنگهای فوتبالی در شبی که فوتبال ایران "تک رنگ" بود، یکرنگ نمی شد! اتفاقی که در دیدار استقلال مقابل العین رخ داد در نوع خود یک "تراژدی" به تمام معنا و البته فصل الخطابی برای حق کشی در زمینه داوری بود!

صحنه ای که زابالتا هر دو پای دژاگه را درون 18 قدم زد ولی مازیچ اعتقادی به خطای پنالتی نداشت!

با داوری که جناب "بن یعقوب" برای استقلال کرد یک تنه دست دو داور سرشناس استرالیایی و صربستانی را از پشت به سبک "قپانی" بست! او با روح و روان یک ملت، کاری کرد که "میلوراد مازیچ" در جام جهانی و در مصاف با آرژانتین نکرده بود!

تا قبل از این مسابقه به خاطر پنالتی که مازیچ روی دژاگه نگرفت او را بی انصاف ترین داور جهان! می پنداشتیم و کمی بعد وقتی تیم ملی در یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا رودرروی عراق با قضاوت ناعادلانه "بنجامین ویلیامز" از گردونه مسابقات حذف شد گفتیم نه! این داور از مازیچ هم بدتر است!

لحظه ای که دژاگه از تصمیم ناعادلانه داور صربستانی خشمگین و البته غمگین است!

اما نمی دانستیم اماراتی ها برای از بین بردن این تصور، سفارش ویژه ای داده اند تا داوری مالزیایی ختم کلام در قصابی یک تیم را معنا کند!

بن یعقوب در امارات، استقلال را داوری نکرد، قصابی کرد! اما از آنجا که بروبچه های تیم استقلال ضرب المثل "تا سر داریم سر می‌شکنیم" را فوت آب بودند با همه وجود ایستادگی کردند تا تیغه برّانِ تبری که برای سلاخی استقلال به دست "بن یعقوب" داده بودند کُند شده! و نتواند سر استقلال را کامل ببُرَّد!

شبیه سازی احمد خلیل که از لحظات خنده دار دیدار استقلال با داور مالزیایی بود!

العینی ها در مصاف با استقلال باید تمشک طلایی شبیه سازی را هم می گرفتند، از بس که بد زمین می خوردند تا پنالتی بگیرند. ای کاش لااقل به آنها آموزش داده می شد کمی طبیعی تر زمین بیافتند! اما کاری کردند تا فیلم داوری بن یعقوب در کمیته آموزش داوری فیفا به صدر جدول "فیلم های پراشتباه داوری" صعود کند!

5 روز از پس دربی 86 پرسپولیسی ها فارغ از نگاه رنگی از حق کشی درباره استقلال انتقاد کردند

تکمیلی؛

خلاصه اینکه این داور هر بلایی بر سر استقلال و فوتبال باشگاهی ایران در سطح بین المللی آورد یکطرف ولی حتی یک نفر هم تصور نمی کرد چند روز بعد از باختپرسپولیس در دربی86، قرمزها هم در حمایت از استقلال و نکوهش داوری مسابقه اش در آسیا لب به انتقاد از داور باز کرده و همصدا با رقبای آبی شان فریاد "وا اسفا" سر بدهند! این عین معجزه بود!

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول