کمیته رفاهی

۵ اشتباه برانکو در دربی ۸۶

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 158 ] - شنبه, 12 اسفند 1396
۵ اشتباه برانکو در دربی ۸۶

۵ اشتباه برانکو در دربی ۸۶       برانکو دومین دربی خود را اینبار مقابل سرمربی آلمانی استقلال واگذار کرد تا انتقادات بابت تصمیمات او افزایش یابد...

۵ اشتباه برانکو در دربی ۸۶

 

 

 

برانکو دومین دربی خود را اینبار مقابل سرمربی آلمانی استقلال واگذار کرد تا انتقادات بابت تصمیمات او افزایش یابد.

 

هشتاد و ششمین دربی پایتخت امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در نهایت آبی پوشان پایتخت موفق شدند با کک گل وریا غفوری به برتری برسند و ش‌کست دور رفت را جبران کنند.سرخپوشان نیز موفق نشدند قهرمانی خود را قطعی کرده و با پیروزی و یا تساوی در این دیدار قهرمانی خود را قطعی کنند و به دو قهرمانی لیگ در یک فصل برسند.

 

برانکو با این باخت در هفتمین دربی خود دومین شکست را تجربه کرد. او پیش از این سه برد و دو مساوی را به دست اورده بود. بعد از پایان بازی اعتراضات زیادی به پروفسور محبوب صورت گرفت که در نوع خود منحصر به فرد بود. اما به راستی برانکو چه اشتباهاتی در این مسابقه مرتکب شد؟

 

1 - سورپرایز ناکام

برانکو در این مسابقه ترکیبی ‌کاملا تدافعی را وارد میدان کرد. سورپرایز او در این دیدار نیمکت نشین کردن منشا و قراردادن رسن از ابتدا در زمین بود. برانکو میخواست یک بازیکن به میانه میدان تیمش اضافه کند تا در جنگ وسط زمین بازنده نباشد؛ بی خبر از آنکه با این کار فشار را بر روی علیپور چند برابر کرد و او را تا آخر در میان بازیکنان تدافعی استقلال منگنه کرد. در ضمن در میانه میدان هم هافبک های هماهگگ استقلال از بازیکنان سردرگم برانکو بهتر کار کردند.

 

2 -  احتیاطی که بلای جان شد

برانکو در این بازی تدافعی ترین بازی خود را به نمایش گذاشت. تیم او در هر صورت بازهم قهرمان لیگ بود و در عوض با بردی شیرین می توانست یک جشن رویایی برپا کند. با این حال برانکوی جسور امروز جای خود را به یک برانکوی قل و زنجیرشده در میان اعداد و ارقام داده بود که فقط می خواست بازنده نباشد اما قانون بازی های بزرگ برای او عمل کرد. وقتی هدف یک امتیاز باشد حتما به امتیازی نخواهی رسید.

 

برانکو محتاط بود و جواب این احتیاط و عقب نشینی ۴۵ دقیقه ای گلی بود که آنها دریافت کردند و دیگر موفق به جبران آن نشدند.

 

3 -  ادامه تحریم مسلمان

خیلی ها گمان می کردند سورپرایز برانکو مسلمان است و قرار است تنبیه او در این دیدار به پایان برسد اما این اتفاق رخ نداد. محسن نه از ابتدا و به عنوان بازیکن تعویضی به زمین نیامد تا به قول خودش ممنوع البازی شود. برانکو او را هم مانند رضاییان عملا از تیم کنار گذاشته و حالا در نبودش خلاقیت سرخ ها در میانه میدان به صفر رسیده است. برانکو مشخص نیست چه دیده که به قیمت چنین باختهای مهمی، به مهندس بازی نمی دهد. امروز بیش از هر کسی جای مسلمان در چمن ازادی خالی بود.

 

4 - صادق دیر آمد؛ سیامک چرا نیامد؟

صادق محرمی و سیامک نعمتی از آماده ترین پرسپولیسی های این چند هفته بوده اند. صادق در دفاع و سیامک در هجوم عالی بوده اند. با این حال هر دو از ابتدا روی نیمکت بودند. محرمی در نیمه دوم به زمین آمد و با چند فرار برق آسا دفاع استقلال را اذیت کرد و این سوال را به وجود آورد که چرا از ابتدا به میدان نرفت؟ نعمتی هم که در سه بازی اخیر دو گل زده بود اصلا فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد تا با استفاده از تکنیک و سرعت و انگیزه اش گره ار کار پرسپولیس باز کند. برانکو در این فاکتور هم یک بازنده بود.

 

5 -  بزن زیرش!

هیچ وقت تصور نمی کردیم از بهترین تیم یک دهه اخیر فوتبال ایران که با روش های گوناگون به حریفان می تاخت چنین بازی را در چنین مسابقه ای ببینیم. پرسپولیس برانکو شبیه هر چیزی بود جز  پرسپولیس برانکو. دست پروفسور برای پیرمرد المانی رو شده بود و بازیکنان این تیم اسیر ابی پوشان شده بودند. نه خبری از کارهای ترکیبی بود؛ نه پاس های در عمق و نه ارسال های هدفمند. مهمترین تاکتیک تیم برانکو ارسال بلند بود یا به قول شفر بزن زیرش!

 

در نهایت پرسپولیس باخت تا برای اولین بار شاهد نشانه رفتن تمام انگشت های اتهام به سمت برانکو باشیم. حتی باخت ۴ صفر به الهلال هم اینگونه هواداران  تیم سرخپوش را علیه سرمربی محبوب نشورانده بود اما این بار داستان فرق داشت و انها از پروفسورشان ناراحت و عصبانی بودند. برانکو قرار بود هوادارانش را سورپرایر کند اما بعد از باخت ناراحتی مفرط هواداران از او، برانکو را سورپرایز کرد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول