کمیته رفاهی

دو دقیقه همرنگی!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 174 ] - شنبه, 12 اسفند 1396
دو دقیقه همرنگی!

دو دقیقه همرنگی!       در اندرون من خسته دل ندانم کیست که من خموشم و او در فغان ودر غوغاست حافظ بی گمان این بیت از غزلیات حافظ مصداق کاملی از ه...

دو دقیقه همرنگی!

 

 

 

در اندرون من خسته دل ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان ودر غوغاست
حافظ

بی گمان این بیت از غزلیات حافظ مصداق کاملی از همه کسانی است که فوتبال ایران و به خصوص سرخ و آبی های تهرانی را تعقیب می کنند. بازی دربی تهران هیچگاه بازی نیست که تنها سه امتیاز داشته باشد. بازی شهرآورد نبردی است سراسر از احساس و غرور و سرخوردگی و خشم و ترس و جنون و شادمانی و غم و نگرانی هائی که میلیون ها ایرانی با آن دست به گریبان هستند. ورلدساکر این شهرآورد را در رده یکی از 50 بازی برتر دنیا نام نهاده است و عنوان می شود که دربی تهران بزرگترین شهرآورد آسیائی است.

بازی های بزرگ در فوتبال قوانین مختص به خودشان دارند. در بسیاری از بازیهای بزرگ چون مسابقات ال کلاسیکو و دلامادونینا(دربی شهر میلان) و دلاموله (دربی تورین) و دلا کاپیتاله (دربی شهر رم) و بازی مشهور ایتالیانو (بازی یوننتوس و اینتر) و ... جام جهانی و جام ملتهای اروپا این قوانین می توانند تاثیر زیادی بر روند بازی داشته باشند و یکی از مهمترین این قوانین نبرد تا اخرین ذره از انرژی که وجود دارد.

چند سالی بی دلیل قصد داشتند این هیجان را با مهمانی های مشترک کنترل کنند که اقدامی بی معنی و بی فایده بود اما رقابت معنایش رفتار غیر اخلاقی نیست.

در روزهای گذشته وزیر ورزش با ایرادی غیر منصفانه رفتار اعضای تیم الهلال را در مورد احترام به قربانیان حادثه هوایی مورد نکوهش قرار داد که در یادداشتی عنوان کردم وقتی خود ما احترام به متوفیان چون نوروزی و واکنشی نسبت به توهین های قومیتی و جنسیتی نداریم چه اصراری داریم که فریاد اعتراض سر دهیم؟

چه خوب است احترام به درگذشتگان را یک بار دیگر با هم انجام دهیم. دقایق ۲۲ و ۲۴ برای آبی ها و سرخ های تهرانی مهم هستند. این دو دقیقه نشانه ای برای احترام  به کسانی است که  برای تیمهایمان زحمت کشیده و دیگر در میان ما نیستند. دقایق پدر استقلال منصور خان پورحیدری و کاپیتان فقید پرسپولیس هادی نوروزی است.

چه خوب خواهد بود که استادیوم آبی و قرمز در این دقایق یک رنگ شوند. ندای احترام به این دو بزرگ و همه درگذشتگان داشته باشند.

دربی ۳ امتیاز ندارد و شهرآورد باید رقابت پایا پای باشد اما می توان در این دقایق نشان دهیم فقط ناصحان بی عمل نیستیم. احترام را بلد هستیم و برای گذشتگان ارزش قائلیم و مرگ معنی فراموش کردنشان ندارد باشد که چنین بادا#استقلال #پرسپولیس #شهراورد #دربی_تهران #پورحیدری #نوروزی#فوتبال_ایران #اخلاق_خوب #ورزشی

 

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول