کمیته رفاهی

سوالات بی پاسخ در مورد باخت پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 145 ] - شنبه, 12 اسفند 1396
سوالات بی پاسخ در مورد باخت پرسپولیس

سوالات بی‌پاسخ در مورد باخت پرسپولیس       صدرنشین هفدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر که در آستانه قهرمانی این مسابقات نیز قرار دارند در دربی ...

سوالات بی‌پاسخ در مورد باخت پرسپولیس

 

 

 

صدرنشین هفدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر که در آستانه قهرمانی این مسابقات نیز قرار دارند در دربی تهران نمایشی دور از انتظار داشتند و سه امتیاز را به رقیب دادند.

هشتاد و ششمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در حالی برگزار شد که حتی طرفداران تیم آبی نیز با وجود برتری تیمشان از سطح کیفی این دربی راضی نیستند. در این میان نارضایتی هواداران پرسپولیس از نمایش تیم شان بیشتر است و البته حق هم با آنهاست.

منظور برانکو کدام سورپرایز بود؟
سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی از سورپرایزی خبر داد که قرار بود در دربی به هواداران تقدیم کند. هر چه در طول نود و چند دقیقه منتظر شدیم تا کار ویژه برانکو را ببینیم چیزی مشاهده نشد. نه در بعد فنی و نه در بعد تعویض هایی که باید برای تغییر نتیجه و تغییر روند بازی پرسپولیس. حالا برانکو باید پاسخ بدهد که منظورش در سورپرایز کدام کار و برنامه ویژه بود.

بدترین نیمه اول سرخپوشان
پرسپولیس در نیمه اول بسیار بی برنامه، سردرگم و پراشتباه بود. این تیم که قبل از دربی هم البته چنین نمایش هایی را در برخی دیدارهایش داشت، این بار با اشتباهات پرتعداد بازیکنانش این نیمه را به بدترین نیمه اول فصل تبدیل کرد. هر چند آنها مقابل السد هم تقریبا همین نمایش را داشتند اما در نیمه اول دیدار برابر استقلال حتی چند پاس سالم هم از بازیکنان این تیم ندیدیم.

ضعیف ترین بازیکنان فصل
نمایشی که بازیکنان پرسپولیس در دیدار برابر استقلال داشتند را باید به عنوان یکی از ضعیف ترین نمایش های فصل آنها نامگذاری کرد. تقریبا تمامی بازیکنان این تیم در بازی با استقلال و خصوصا نیمه اول ضعیف ترین بازیهای فصل خود را به نمایش گذاشتند. آنهایی که انتظار می رفت نمایش خوبی داشته باشند بدتر از بقیه بودند. پاس های پراشتباه و عجله در رفع مسئولیت و کم انگیزگی در نمایش بازیکنان پرسپولیس کاملا مشهود بود.

برانکو می توانست زودتر تعویض کند
یکی از اتهامات فنی که به برانکو وارد شده است اینکه ترکیب تیمش را به درستی انتخاب نکرده بود. او بازیکنانی را درترکیب گذاشت نتوانستند نمایش خوب و قابل قبولی داشته باشند. هر چند نمی توان به صراحت تاکید کرد اگر بازیکنان نیمکت نشین در ترکیب بودند بازهم پرسپولیس نمایش بهتری می داشت. با این حال برخی اعتقاد دارند برانکو می توانست در همان نیمه اول دست به تعویض بزند و یکی دو بازیکن را بیرون بکشد.

شفر بر اشتباه برانکو مهر تایید شد
سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از دربی تاکید کرد که بازی ندادن به گادوین منشا در نیمه اول برای ما خوب شد! طبیعتا منشا با قدرت بالای جنگندگی و حمل توپ می توانست خط دفاعی استقلال را آزار دهد و حداقل طوری بازی کند که وریا غفوری درون شش قدم پرسپولیس نباشد و گل نزند. او می توانست خط دفاعی استقلال را عقب نگه دارد تا آنها در موقع حمله به سایر بازیکنان اضافه نشوند. اما برانکو این بازیکن را نیمکت نشین کرد.

چرا به مسلمان بازی نمی رسد؟
یکی از انتقاداتی که تماشاگران در همان ورزشگاه به برانکو وارد کردند و البته پاسخی هم برای پرسش شان دریافت نکرده اند این است که چرا سرمربی پرسپولیس زمانی که تیمش عقب بود و نیاز به طراحی حملات خطرناک داشت به محسن مسلمان بازی نداد؟ اتفاقی که در دیدارهای اخیر رخ داده و برانکو حاضر نشده است از این هافبک میانی استفاده کند. هنوز پاسخی به این پرسش داده نشده اما به نظر می رسد مسائل انضباطی در تصمیم برانکو دخیل است.

پرسپولیس در دوران افت است
نمایشی که سرخپوشان برابر السد و پس از آن استقلال داشتند نشان می دهد قهرمان زودهنگام لیگ برتر دوران افت فنی و روحی خود را سپری می کند و مشخص نیست چه زمانی به روزهای خوب خودش بازخواهد گشت. این تیم دیدارهای حساسی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و اگر بخواهد با همین روال به کارش ادامه دهد طبیعتا شانس صعود از گروه را هم از دست خواهد داد. برانکو باید تدبیری کند که تیمش از این وضعیت خارج شود.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا در امارات قهرمان آسیا می شود؟

گالری عکس

جدول