کمیته رفاهی

تیم منتخب هفته بیست و سوم لیگ برتر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 156 ] - شنبه, 21 بهمن 1396
تیم منتخب هفته  بیست  و سوم لیگ برتر

تیم منتخب هفته‌ بیست‌ و سوم لیگ برتر        بازیکنان برتر هفته بیست و سوم در حالی انتخاب شده اند که تیم های پرسپولیس و استقلال ت...

تیم منتخب هفته‌ بیست‌ و سوم لیگ برتر 

 

 

 

بازیکنان برتر هفته بیست و سوم در حالی انتخاب شده اند که تیم های پرسپولیس و استقلال تهران با 3 بازیکن بیشترین نماینده را  در تیم منتخب دارند.

 هفته ی بیست و سوم لیگ برتر ایران شاهد حواشی فراوانی بود و بازی های جذابی را به خود دید . در اولین بازی هفته ، دربی تبریز بین تراکتورسازی و گسترش فولاد برگزار شد . در این بازی تراکتور در نیمه اول با یک گل عقب افتاد ؛ ولی در 15 دقیقه آخر بازی با کامبکی استثنایی ، بازی را 2 بر 1 به نفع خود کرد و دومین برد پیاپی خود را با ساغلام جشن گرفت . در دیگر بازی جذاب هفته ،  پرسپولیس در آبادان به مصاف صنعت نفت رفت و در یک بازی برتر ، 3 گل وارد دروازه این تیم آبادانی کرد تا با 54 امتیاز به صدرنشینی خود ادامه دهد . در بازی جذاب و حساس هفته ، استقلال تهران و سپیدرود رشت در استادیوم آزادی به مصاف یکدیگر رفتند  و استقلال تهران در بازی یک طرفه این تیم شمالی را با 3 گل در هم کوبید تا باخت هفته گذشته مقابل ذوب آهن را فراموش کند . و اما سایپا و ذوب آهن پر گل ترین بازی هفته را رقم زدند . شاگردان علی دایی در این بازی که از لحاظ حساسیت 6 امتیاز داشت ، تیم اصفهانی را با 4 گل تحقیر کردند تا علاوه بر صعود به رده سوم جدول ، با این تیم هم امتیاز شود . 


در این هفته دو رکورد دیگر شکسته شد . تیم های پیکان و پارس جنوبی جم بالاخره رنگ برد در نیم فصل دوم را دیدند و با نتیجه ی مشابه 2 بر 1 به ترتیب مقابل پدیده و سیاه جامگان مشهد به برتری رسیدند . در دیگر بازی های هفته ؛ دربی اهواز بین استقلال خوزستان و فولاد و هم چنین مسابقه بین تیم های سپاهان اصفهان و نفت تهران با نتیجه ی مشابه 0-0 به پایان رسید . 


به این ترتیب تیم منتخب هفته ی بیست و سوم به شرح زیر است :

 

دروازه‌بان : 


محسن فروزان ( پارس جنوبی جم ) : 

 


محسن فروزان یکی از برترین شاگردان مهدی تارتار در ثبت اولین برد نیم فصل دوم است. این دروازبان با تجربه در بازی تیمش مقابل پدیده در مشهد ، یک تنه مقابل حملات شاگردان مهاجری ایستادگی کرد . وی در این بازی در تمامی حملات هوایی تیم پدیده ، بازی بدون نقصی از خود به نمایش گذاشت و بیشتر ارسال های تیم حریف را دفع کرد . فروزان در این بازی ، با سیو های استثنایی خود ، مهاجمان پدیده ، علی الخصوص خلعتبری را در حسرت شادی گل قرار داد و اکثر شوت های این بازیکن و دیگر مهاجمان تیم مشهدی را با واکنش های به جای خود دفع کرد تا به شایستگی در تیم هفته قرار بگیرد .

 

 مدافعان :


 
محمد دانشگر ( سایپا تهران ) : 

 


دانشگر در کنار مهدی ترابی یکی از بهترین بازیکنان سایپا در به دست آمدن برد درخشان مقابل ذوب آهن بود. این مدافع جوان در نیمه اول با نفوذ خود و با ضربه سر دیدنی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند . اما اوج کار دانشگر در نیمه دوم رقم خورد و این بازیکن با حضور به موقع در خط دفاعی سایپا و به کمک دیگر یاران خود اکثر حملات ذوب آهن جلو کشیده را خنثی کرد و با بازیسازی از عقب زمین ، در ثبت دو گل دیگر برای سایپا در این نیمه ، موثر واقع شد تا به عنوان یکی از نمایندگان سایپا در تیم منتخب هفته قرار بگیرد.

 

 

پژمان منتظری ( استقلال تهران ) : 

 


بعد از مدت ها شاهد بازی بی نقص و مقتدر از این مدافع با تجربه بودیم . منتظری اوایل نیم فصل اول با مصدومیت از ناحیه کتف رو به رو شد و تقریبا تا نیم فصل از ترکیب خارج بود . اما بعد از اتمام مصدومیت و در نیم فصل دوم این بازیکن بیشتر ذخیره ی روزبه چشمی و مجید حسینی بود و در دقایق کمی به بازی گرفته می شد . اما در هفته های اخیر شفر با تغییر پست چشمی از پژمان منتظری به عنوان زوج مجید حسینی در خط دفاع استقلال استفاده می کند . این بازیکن که کاپیتان استقلال در بازی با سپیدرود بود یکی از مهره های موثر وینفرد شفر در این بازی بود . منتظری با اتکا به تجربه ی بالای خود حملات انتحاری سپیدرود را دفع کرد و نظم خوبی در دفاع تیمش ایجاد کرد . 

 

محمد انصاری ( پرسپولیس تهران ) : 

 


با درخشش شجاع خلیل زاده و سید جلال حسینی در قلب دفاع ، مدافع محجوب پرسپولیس به پست اصلی خود یعنی دفاع چپ بازگشته است . محمد انصاری این روز ها بهترین دفاع چپ لیگ محسوب می شود و امید زیادی برای کسب مجوز حضور در جام جهانی دارد . انصاری در بازی با نفت آبادان باز هم امنیت سمت چپ پرسپولیس را تضمین کرد و اجازه حتی یک نفوذ را به بازیکنان نفت آبادان نداد . انصاری در این بازی کمتر به دفاع آبادانی ها نفوذ کرد و بیشتر در کارهای دفاعی تیمش کمک کرد تا برای دومین بار در سه هفته اخیر در ترکیب تیم هفته قرار بگیرد .

 

هافبک ها :

 

شاهین ثاقبی ( پیکان تهران ) : 

 


در این فصل از مسابقات لیگ برتر شاهین ثاقبی دور از انتظار نشان داده بود . این بازیکن نیم فصل اول را در سپاهان اصفهان به بدترین شکل ممکن گذراند و به نوعی قربانی نتایج ضعیف این تیم شد . اما در نقل و انتقالات نیم فصل با حضور در تیم پیکان بار دیگر شاگرد مجید جلالی شد تا به روزهای اوجش برگردد . این بازیکن ستاره ی تیمش مقابل سیاه جامگان بود و یک تنه به طلسم نبردن های تیمش خاتمه داد . ثاقبی در این بازی همه کار کرد به جز گلزنی ! وی اکثر حملات تیمش را مهندسی کرد و علاوه بر تاثیری که بر روی پنالتی پیکان داشت ، سازنده ی گل دوم این تیم هم بود تا بعد از مدت ها در تیم منتخب هفته قرار بگیرد . 

 

فرشید اسماعیلی ( استقلال تهران ) : 

 


هافبک شیرازی استقلال ، بازگشت درخشانی به ترکیب آبی پوشان پایتخت داشت . اسماعیلی بازی تیمش مقابل سپیدرود را در پست مورد علاقه ی خود آغاز کرد و پشت مهاجمان استقلال قرار گرفت . این هافبک خلاق در دقایق اول بازی دو موقعیت بسیار خوب برای مهاجمان تیمش درست کرد که با بد شانسی و واکنش خوب ایمان صادقی از دست رفت . اما اسماعیلی در دقیقه 14 و با شوتی سرکش قفل دروازه این تیم رشتی را باز کرد و تیمش را در اوایل بازی جلو انداخت . هافبک شوتزن و طراح استقلال در نیمه ی دوم بازی هم اکثر طراحی حملات تیمش را به دوش کشید و در نتیجه با ارسال پاس زیبایی باعث شد پای جابر انصاری به گل باز شود و افزون بر آن ستاره ی بی چون چرای بازی لقب گیرد. 

 

دانیال اسماعیلی فر ( تراکتورسازی تبریز ) : 

 


بی شک کامبک تراکتور بدون حضور اسماعیلی فر رقم نمی خورد . این بازیکن 15 دقیقه درخشان برای خود و تیمش در استادیوم یادگار امام تبریز رقم زد . اسماعیلی فر در دقیقه 76 با حرکت پا به توپ خود و پا عوض کردن برق آسایش به راحتی مدافع گسترش فولاد را از میان برداشت و با سانتری دقیق برای احسان پهلوان پایه گذار گل اول تیمش شد . 
در ادامه و در دقیقه 93 ؛ اسماعیلی فر توپ بلوکه شده توسط دفاع گسترش را در پشت محوطه جریمه  کنترل کرد و با سانتر آن به محوطه 18 قدم باعث شد مدافع حریف مرتکب خطای پنالتی شود و با گل شدن این موقعیت ، تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد .


 
وحید امیری ( پرسپولیس تهران ) :

 


امیری درست همان بازیکنی است که هر مربی ای آرزوی داشتنش را می کند . هافبکی دونده ، جنگنده و تکنیکی که به تنهایی می تواند یک تیم را موفق کنداگرهافبک قرمزپوشان بی تردید ستاره این تیم در آبادان بود . وی در این بازی اکثر نفوذ های پرسپولیس را از سمت چپ انجام داد و در دقیقه 13 با ارسال سانتری دقیق برای فرشاد احمدزاده ، گل اول تیمش را ساخت . اما در ادامه و در نیمه دوم ؛ این بار امیری در دقیقه 56 و با سانتری زیبا برای علی علیپور موقعیت گلزنی فراهم کرد و پایه گذار گل سوم تیمش شد . امیری در این بازی با دوندگی بی امان خود ، رابط خوبی بین خط هافبک و مهاجمان تیمش بود و بی شک شایستگی حضور در ترکیب هفته را داشت .

 

 

مهاجمان :

 

مهدی ترابی ( سایپا تهران ) : 

 


علی دایی بی شک نتایج درخشان چند هفته ی اخیر خود را مدیون مهدی ترابی است . اگر بگوییم ترابی تک نفره سایپا را به رده ی سوم جدول رسانده است ، بیراه نگفته ایم . ترابی در بازی تیمش مقابل ذوب آهن ، تک نفره جور همه ی تیم را کشید . این بازیکن در دقیقه 15 با گل کردن پنالتی تیمش ، بازی را به تعادل کشید . در ادامه و در نیمه دوم ؛ ذوبی ها برای جبران نتیجه جلو کشیده بودند و تیم سایپا با استفاده از قدرت حمل توپ و سرعت ترابی ، ضد حمله های فراوانی را طراحی کرد . در نتیجه این بازیکن گل سوم تیمش را با پاسی زیبا طراحی کرد و قلی زاده آن را به ثمر رساند . همین درخشش باعث شد که این بازیکن جوان در ترکیب هفته قرار بگیرد . 

 

جابر انصاری ( استقلال تهران ) : 

 


انصاری در این بازی بد شانس ترین مهاجم استقلال بود . اگر این مهاجم کمی با دقت تر بود و از موقعیت های خود بهتر استفاده می کرد ، می توانست گل های بیشتری به ثمر برساند . اما در کنار این ها از درخشش ایمان صادقی هم نباید گذشت . انصاری در این بازی بارها به عمق دفاع حریف شمالی نفوذ کرد و ضربات متعددی را روانه دروازه این تیم کرد که با واکنش صادقی همراه بود . اما پای انصاری در دقیقه 76 بعد از مدت ها به گلزنی باز شد و یکی از زیباترین گل های فصل به ثمر رسید . این بازیکن از پاس ارسالی فرشید اسماعیلی ، نهایت استفاده را کرد و با ضربه ای زیبا توپ را از بالای سر دروازه‌بان سپیدرود رد و گل اول خود و سوم استقلال را به زیبایی ثبت کرد .

 

علی علیپور ( پرسپولیس تهران ) : 

 


آقای گل لیگ برتر ایران ؛ هر روز بیشتر از دیروز می درخشد و جای خالی مهدی طارمی را به بهترین نحو پر کرده است . علیپور طوری در خط حمله پرسپولیس مسلط عمل می کند که گویی چندین سال است در این موقعیت قرار دارد و همه چی برایش عادی است!
این مهاجم شمالی در بازی مقابل صنعت نفت یکی از ستاره های تیمش بود و دو گل بسیار زیبا به ثمر رساند . در صحنه ی گل دوم پرسپولیس این بازیکن به قلب دفاع نفت آبادان نفوذ کرد و شوت سنگینی به سمت دروازه نفت شلیک کرد که نوشی صوفیانی فقط از ضرب توپ کم کرد و در نهایت گل اول علیپور و دوم پرسپولیس در این بازی به ثمر رسید. گل سوم پرسپولیس هم از همکاری این بازیکن با امیری به دست آمد . در دقیقه 56 امیری با سانتری مواج به داخل محوطه جریمه علیپور را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن با کنترلی دقیق و ضربه ای مهار نشدنی با پای چپ ؛ دروازه این تیم آبادانی را باز و آقای گلی خود در لیگ برتر را تثبیت کرد .

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

آیا از عملکرد هشت ساله کی روش راضی هستید؟

گالری عکس

جدول