کمیته رفاهی

ارتش برانکو پیش می تازد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 171 ] - شنبه, 21 بهمن 1396
ارتش برانکو پیش می تازد

ارتش برانکو پیش می تازد      ارتش سرخ پرسپولیس پیش می تازد و بی گمان ژنرال این لشگر یعنی برانکو ایوانکوویچ بخوبی می داند که مسیر حرکت برای کسب ...

ارتش برانکو پیش می تازد

 

 

 ارتش سرخ پرسپولیس پیش می تازد و بی گمان ژنرال این لشگر یعنی برانکو ایوانکوویچ بخوبی می داند که مسیر حرکت برای کسب پیروزی های بیشتر چیست. برای این که برانکو و تیمش را بررسی بیشتری کنیم بد نیست نگاهی به کتاب هنر جنگ بکنیم .

 هنر جنگ کتابی است که بیست و پنج قرن پیش توسط اندیشمندی چینی به نام " سان تزو" نوشته شد. این کتاب امروزه پس از قرن ها در جایگاهی قرار گرفته است که در بسیاری از کمپانی های ژاپنی مطالعه آن اجباری و در آموزشگاه ها و موسسه های پیشرو تجارت و مدیریت اروپا و آمریکا خواندنش توصیه و از آن بعنوان یکی از بزرگترین کتاب های آموزش استراتژی در دنیا یاد می شود.

هنر جنگ مورد توجه ورزش هم بوده است و عنوان شده است که بسیاری از مربیان بزرگ دنیا  نظیر اسکولاری سرمربی اسبق تیمهای ملی برزیل و پرتغال و چلسی و ... به شدت تحت تاثیر این کتاب بوده اند! 

سان تزو می گوید: سرداری در میدان پیروز است که قبل از آغاز نبرد محاسبات گسترده ای بکند  به بیان دیگر جمع آوری اطلاعات از شرایط ارتش خود و رقیب و تدبیر و برنامه ریزی تاکتیکی واجرای آن گوشه ای از پی ریزی نقشه نبرد یا به گفتار ورزشی آن تاکتیک تیمی برای مسابقه است.

 ارتش برانکو محاسبات خوبی در بازی های خود دارد. بعنوان مثال در بازی با نفت آبادان برانکو بسیار خوب از غیبت بهترین مدافع و کاپیتان این تیم یعنی اسدی استفاده کرد و شاهد بودیم که بارها به قلب دفاع این تیم یورش برد. نقطه برتری دیگر تیم خوب صنعت نفت آبادان حضور مردان پا به توپی چون کرار و سزار و شادکام و ... بود که میانه میدان پرسپولیس با جنگ برای حفظ توپ  این نقطه قوت را تبدیل به ضعف کرد. پرسپولیس در این بازی تاکتیک ضد حمله داشت اتفاقی که نشان می دهد ارتش برانکو تنها به هجوم بی محابا نمی اندیشد بلکه به دنبال به دام انداختن حریفانش است. پرسپولیس در بازی های اخیرش مردان فانتزی خود را روی نیمکت نشانده است و تاکتیک نفوذ از کناره ها را بخوبی تمرین کرده است و زوج امیری و انصاری و محرمی و احمدزاده  بسیار خوب عمل کرده اند. ربیع خواه بازی می کند که عملا نورالهی و کامیابی نیا را باید به نبرد برای کسب سهمیه در کنار او بپردازند. در قلب خط دفاع شجاع و سید جلال به درک بسیار خوبی رسیده اند و کمتر مجال به هنر نمائی بیرانوند می دهند. پرسپولیس تیمی است که با بضاعت انسانی خوبی وارد رقابتهای آسیائی می شود به شرط آن که بتواند آن را تا آغاز فصل بعد حفظ نماید.

برانکو شادمان از ایمانی است که به کار و مردانش دارد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما استقلال برابر پرسپولیس در «دربی نوروز» به چه نتیجه ای می رسد؟

گالری عکس

جدول